Tuning | 24.11.21

Chevrolet Silverado ZR2 stworzony do jazdy w terenie

Off-Road po mistrzowsku. Niesamowite wideo prezentuje możliwości jazdy w terenie specjalnie dostosowanych pojazdów podczas wyścigów po pustyni.

Chevy Silverado ZR2 i Colorado ZR2 zdobyły tytuł Best In The Desert, wygrywając odpowiednio w Cal City Desert Challenge. Były to drugie z rzędu mistrzostwa dla Silverado ZR2 i czwarte z rzędu mistrzostwa dla Colorado ZR2, oba wystawiane przez Chad Hall Racing.

 

„To był kolejny sezon, który wstrząsnął oczekiwaniami, z mistrzostwami dla Silverado ZR2 i Colorado ZR2” – powiedział Roger McCormack, dyrektor ds. marketingu akcesoriów i części o wysokich osiągach. „Sukcesy obu pojazdów, które są bardzo zbliżone do modeli produkcyjnych, nie byłyby możliwe bez ścisłej współpracy między Chad Hall Racing i zespołem inżynierów Chevroleta”.

 

Chad Hall Racing rywalizuje z przedprodukcyjną wersją Silverado ZR2 od 2019 roku, pomagając Chevroletowi w testowaniu i walidacji technologii terenowych, które zostaną zastosowane w nadchodzącym modelu produkcyjnym na 2022 rok. Podobnie zespół pomógł przetestować technologie terenowe Chevy Colorado ZR2 na zawodach — i nadal dobrze sobie z nimi radzi. Chad Hall Racing Colorado ZR2 startuje od 2017 roku w serii Best In The Desert i jest jedyną ciężarówką w swojej klasie, która ukończyła każdy zgłoszony wyścig. Ma na swoim koncie ponad 22 500 mil doświadczenia w wyścigach.

 

„To było bardzo satysfakcjonujące dla pojazdów polowych, które są tak dobrze zaprojektowane” – powiedział Chad Hall. „Testy i udoskonalenia dokonywane przez lata z Colorado ZR2 i nowym Silverado ZR2 absolutnie dowodzą, że wyścigi ulepszają rasę – czyniąc dzięki temu pojazdy produkcyjne mocniejsze i bardziej wydajne”.

 

Samochód wyścigowy Colorado ZR2 pomógł także przetestować i zweryfikować 15 fabrycznych komponentów wyścigowych, które są dostępne dla właścicieli Colorado za pośrednictwem dealerów Chevroleta. Obejmują one amortyzatory DSSV o dużym skoku Multimatic i resory piórowe o dużym skoku, amortyzatory, stalowy wał napędowy, system tulei drążka kierowniczego, półosie z wielowypustem kulowym i inne części zaprojektowane w celu optymalizacji osiągów i trwałości w terenie. Podobne komponenty zostały opracowane dla Silverado, w tym części zawieszenia o długim skoku i stalowy wał napędowy, które zostały niedawno zaprezentowane na targach SEMA w 2021 roku.

 

„Ulepszenia osiągów i personalizacji są coraz bardziej popularne wśród klientów, a Chevrolet ma to, czego potrzebują, aby przenieść swoje pojazdy terenowe na wyższy poziom” — powiedział McCormack. „Co więcej, te fabrycznie zaprojektowane części są dostrajane i sprawdzane podczas tysięcy połączonych mil rozwojowych w terenie, w tym bezlitosnych torów wyścigowych Best In The Desert”.


Chad Hall Racing oraz samochody wyścigowe Silverado ZR2 i Colorado ZR2 powrócą do akcji 3 grudnia w Mint 400, niezależnym wyścigu rozgrywanym na obrzeżach Las Vegas. Zespół weźmie również udział w ceremonii wręczenia nagród Best In The Desert 11 grudnia, kończąc kolejny zwycięski sezon i patrząc na kolejny w 2022 roku.Audi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach
Tuning | 15.08.20

Audi RSQ8-R od ABT Sportsline czyli tuning na sterydach

W 2021 roku ABT Sportsline będzie obchodzić 125. urodziny. Aby jeszcze bardziej zwiększyć oczekiwanie na rocznicę, teraz na każdy z tych lat przypada dokładnie jeden ABT RSQ8-R.

Pierwszy w pełni elektryczny model SsangYong pierwsze zdjęcia
Elektryczne | 23.07.20

Pierwszy w pełni elektryczny model SsangYong pierwsze zdjęcia

Koreańska marka wprowadzi na rynek swój pierwszy samochód elektryczny w przyszłym roku. W pełni elektryczny SUV, który został opracowany pod nazwą projektu E100, zapowiada nową erę.

BRABUS 800 Adventure XLP SUPERWHITE
Tuning | 24.03.22

BRABUS 800 Adventure XLP SUPERWHITE

Ten jedyny w swoim rodzaju pickup oparty na modelu Mercedes-AMG G 63, którego można zabrać wszędzie, łączy światy luksusu arcydzieła na zamówienie i niepowstrzymanej mocy w terenie.