Premiery | 08.06.21

Całkowicie nowa Kia Sportage piątej generacji

Kia pokazała dziś oficjalne zdjęcia, całkowicie nowego Sportage, SUV-a, który został wykonany, aby inspirować klientów swoim wnętrzem i wyglądem zewnętrznym.


Całkowicie nowa Kia Sportage piątej generacji

Zaprezentowana na początku tego roku, z wielkim uznaniem społeczności projektantów, nowa filozofia projektowania Kia – Opposites United – stanowi rdzeń zupełnie nowego Sportage, wpływając na każdy aspekt jego wyglądu i charakteru. Zasady Opposites United wpłyną na wszystkie przyszłe projekty Kia, dając im to samo podstawowe DNA. Prowokująca do myślenia i odważna filozofia wzmacnia związek między designem a nowym kierunkiem marki Kia, „Ruch, który inspiruje”. Całkowicie nowy Sportage jest wynikiem współpracy między główną światową siecią projektantów Kia w Korei, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Chinach.

 

Przód zupełnie nowego Sportage tworzy natychmiastowy efekt i prowokuje do myślenia deklarację stylistyczną z szczegółowo ukierunkowaną czarną grafiką grilla rozciągającą się na całej szerokości maski. Niczym misterna sieć, grafika techniczna łączy w całość główne elementy przedniej części całkowicie nowego Sportage, tworząc imponującą przednią objętość. Wydłużona osłona chłodnicy łączy nowoczesną charakterystyczną dla Kia osłonę chłodnicy Tiger Nose, która stanowi wizualny punkt centralny samochodu, z charakterystycznymi, futurystycznie ukształtowanymi światłami do jazdy dziennej w kształcie bumerangu, które z kolei tworzą solidne linie graniczne dla uderzających reflektorów. Taka misterna i techniczna złożoność konstrukcji przedniej deski rozdzielczej jest delikatnie równoważona prostotą głównych powierzchni z przodu, w tym wyrazistego zderzaka.


Profil boczny zupełnie nowego Sportage pozostaje wierny jego sportowemu DNA, z napiętymi liniami przecinającymi czyste, czyste, ale wyrafinowane powierzchnie nadwozia, które płynnie łączą ze sobą kontrastujące bryły. Jako pierwszy w gamie Sportage, w nowym modelu dostępny jest teraz czarny dach – w innym kolorze niż karoseria, który podkreśla sportowy profil i podkreśla dynamiczny architektonicznie słupek C, który obejmuje zdekonstruowany wygląd. Dodanie chromowanej linii bocznej wznosi się na tył nowego Sportage i na słupek D, tworząc harmonijne linie z tylnym spojlerem, co dodatkowo podkreśla sportowy rodowód samochodu.


Z tyłu zupełnie nowy Sportage wyraźnie zaznacza swoją obecność na drodze dzięki potężnym, szerokim barkom, dzięki czemu SUV uosabia siłę i stabilność. Muskularny, pikujący fastback przechodzi w tylne lampy, które zostały wykonane tak, aby sprawiać wrażenie, że precyzyjnie wcinają się w nadwozie, tworząc zarys grafiki tylnej lampy i główną część tylnej klapy. Tylne lampy jak brzytwa są połączone smukłą, poziomą konstrukcją, co sprawia, że ??z tyłu całkowicie nowy Sportage wygląda oszałamiającoMercedes-AMG prezentuje nowy SL 63 S E PERFORMANCE
Super Cars | 24.12.23

Mercedes-AMG prezentuje nowy SL 63 S E PERFORMANCE

SL zawsze był ikoną w portfolio Mercedes-Benz. Najnowsza wersja legendarnego roadstera przenosi ten status w przyszłość.

Praga Bohema, dwumiejscowy hipersamochód z silnikiem umieszczonym centralnie
Super Cars | 25.11.22

Praga Bohema, dwumiejscowy hipersamochód z silnikiem umieszczonym centralnie

Całkowicie nowy, dopuszczonym do ruchu drogowego, limitowany hipersamochód wyścigowy w przedprodukcyjnej formie prototypu.

Limitowane BMW 840i Gran Coupe Frozen Black Edition
Tuning | 29.06.21

Limitowane BMW 840i Gran Coupe Frozen Black Edition

Wyłącznie na rynek japoński, ograniczona do 20 sztuk, specjalna kruczoczarna edycja limitowana Gran Coupe, która bazuje na modelu BMW serii 8.