Premiery | 03.07.20

Buick przedstawia VELITE 6 plug-in hybrid EV dostępny na rynku chińskim

Buick ogłosił dziś, że dodaje hybrydowy pojazd elektryczny VELITE 6 (PHEV) do swojego nowego portfolio pojazdów energetycznych (NEV) w Chinach. Model ma zostać uruchomiony w tym miesiącu.

VELITE 6 PHEV będzie napędzany technologią napędu elektrycznego Buick eMotion, która wykorzystuje globalną wiedzę GM na temat elektryfikacji. Zapewni do 780 kilometrów całkowitego zasięgu, w tym 60 kilometrów zasięgu zasilanego wyłącznie energią elektryczną, zapewniając jednocześnie cichą i płynną jazdę z płynną zmianą mocy.

 

„Wykorzystując najnowocześniejszą technologię hybrydową typu plug-in, VELITE 6 nie oferuje żadnych kompromisów w zakresie osiągów pojazdu ani zasięgu, dzięki czemu jest idealną opcją zarówno do codziennych dojazdów do pracy, jak i dalekich podróży”, powiedziała Molly Peck, dyrektor wykonawczy Buick Sales i marketing w SAIC-GM.

 

Elektryczny układ napędowy VELITE 6 PHEV będzie składał się z wysokowydajnych podwójnych silników uzupełnionych wysokowydajnym akumulatorem litowym LG i dedykowanym czterocylindrowym silnikiem 1,5 l do układów hybrydowych. Dodanie inteligentnej elektronicznej bezstopniowej przekładni (E-CVT) obniży zużycie paliwa nawet do 1,4 litra / 100 kilometrów.

 

Zwiększona wydajność VELITE 6 PHEV i oszczędność paliwa również skorzystają z zaawansowanej technologii Power Split, która będzie mogła być używana zarówno w trybie hybrydowym pojazdu, jak i w trybie wyłącznie elektrycznym. Zwiększy wrażenia z jazdy z dodatkową łatwością i komfortem.

 

Wraz z pojawieniem się VELITE 6 PHEV, Buick umocni swoją pionierską pozycję w segmencie pojazdów NEV na swoim największym rynku, oferując szeroką gamę rozwiązań elektryfikacyjnych, od pojazdów o napędzie hybrydowym 48 V po pojazdy wyłącznie elektryczne.Mercedes-Benz 300 SLR 722 Sir Stirlinga Mossa pokazany na Silverstone
MotorSport | 15.07.21

Mercedes-Benz 300 SLR 722 Sir Stirlinga Mossa pokazany na Silverstone

Podczas Grand Prix F1 Wielkiej Brytanii Mercedes-Benz Classic upamiętnia swojego kierowcę wyścigowego, który zginął w 2020 roku.

Bolid Ferrari SF21 pierwsze odpalenie silnika
MotorSport | 12.02.21

Bolid Ferrari SF21 pierwsze odpalenie silnika

Posłuchaj dźwięku nowego silnika SF21. Kiedy premiera zespołu i samochodu?

Jak zmieniły się przepisy dotyczące kar za wykroczenia drogowe?
Wiadomości | 03.01.22

Jak zmieniły się przepisy dotyczące kar za wykroczenia drogowe?

Od pierwszego stycznia 2022 roku zacznie obowiązywać tzw. ustawa mandatowa ale część przepisów będzie obowiązywać dopiero w drugiej połowie 2022 roku.