Tuning | 26.04.23

BRABUS 900 SUPERBLACK luksusowy supersamochód na bazie Mercedesa-AMG GLS 63 4MATIC+

Sugerowana cena producenta tego modelu to w przybliżeniu 1.7 miliona złotych plus podatki. Nazwa mówi wszystko: wewnątrz i na zewnątrz rządzi kolor czarny.

Od ponad 45 lat marka BRABUS oznacza doskonałe silniki, które łączą wyjątkowe osiągi i nieskazitelną trwałość na najwyższym poziomie perfekcji. W rezultacie nowy BRABUS 900 SUPERBLACK jest również napędzany jednym z najmocniejszych silników w historii firmy. Zgodnie z wypróbowaną i sprawdzoną tradycją silnik GLS 63 został całkowicie zmieniony w nowoczesnym warsztacie silnikowym firmy z Bottrop.

 

Formuła silnika BRABUS ROCKET 900 V8 z podwójnym turbodoładowaniem jest równie złożona, co ugruntowana: większa pojemność skokowa oznacza większą moc. Z tego powodu objętość cylindra czterozaworowego, ośmiocylindrowego silnika z podwójnym turbodoładowaniem została zwiększona z fabrycznych 3982 cm3 do 4407 cm3 (243 do 269 cu in). Osiągnięto to poprzez powiększenie otworu cylindra do 84 milimetrów (3,3 cala), uzupełnione instalacją odpowiednich rozmiarów kutych tłoków i wysokowydajnych korbowodów. Precyzyjnie wyważony, niestandardowy wał korbowy wydłuża skok do dokładnie 100 milimetrów (3,9 cala).

 

Aby osiągnąć wzrost mocy o 288 KM w porównaniu z silnikiem produkcyjnym, który rozwija 612 KM, przeprojektowano również układ turbodoładowania. Dwie specjalne turbosprężarki BRABUS z większą sprężarką i specjalnym zespołem rdzenia ze wzmocnionym łożyskiem osiowym wytwarzają maksymalne ciśnienie doładowania na poziomie 1,4 bara. Para zaworów BRABUS BoostXtra zapewnia ekscytujący dźwięk wydmuchu, gdy kierowca zdejmuje gaz.

 

Ponieważ silnik o takiej mocy potrzebuje również więcej powietrza do oddychania, wloty powietrza z odsłoniętymi włóknami węglowymi są zintegrowane z osłoną chłodnicy po lewej i prawej stronie. Dopływ paliwa jest również odpowiednio modyfikowany za pomocą trzech specjalnych pomp wysokociśnieniowych. Osłona silnika BRABUS 900 wykonana z odsłoniętego na czerwono włókna węglowego jest ostatnim szlifem V8.

 

Strona wydechowa jest wzbogacona o specjalne rury spustowe o średnicy 76 milimetrów (3 cale) i metalowe katalizatory. Równie ważny dla doskonałego dostarczania mocy jest wysokowydajny układ wydechowy BRABUS ze stali nierdzewnej z aktywnie sterowanymi zaworami motylkowymi do zarządzania dźwiękiem wydechu. Po włączeniu opcji „Sport” kierowcy mogą przełączać się między szepczącym trybem „Coming Home” a gardłowym, czystym dźwiękiem V8. Cztery rury wydechowe BRABUS wykonane z połączenia karbonu i tytanu to także absolutna uczta wizualna.

 

Aby idealnie skoordynować interakcję wszystkich wysokowydajnych komponentów i elektroniki silnika, inżynierowie jednostki napędowej i specjaliści od elektroniki BRABUS przeprowadzili szeroko zakrojone testy, zarówno na najnowocześniejszych stanowiskach testowych, jak i na drodze. Testy te miały kluczowe znaczenie dla niesamowitych osiągów silnika. Co więcej, precyzyjnie zaprogramowane mapy służą również do spełnienia rygorystycznej normy emisji spalin EURO 6D ISC-FCM. Dodatkowo, ten ogromny wysiłek zapewnia również przysłowiową niezawodność silnika BRABUS, która jest oczywiście poparta trzyletnią lub 100 000 km gwarancją tuningową BRABUS.Nissan prezentuje samochód pokazowy Concept 20-23
Concept Cars | 26.09.23

Nissan prezentuje samochód pokazowy Concept 20-23

Nowoczesna stylistyka tego małego, sympatycznego samochodu odzwierciedla atmosferę wyścigów online oraz udział Nissana w Formule E.

Ekscytujący kolor Blazing Carnelian dla coupe Lexusa
Tuning | 31.07.20

Ekscytujący kolor Blazing Carnelian dla coupe Lexusa

Lexus opracował nowy lakier Blazing Carnelian dla modelu LC 2021 z nadwoziem coupe. Nowy kolor nadwozia będzie dostępny wraz z wykończeniem wnętrza w tonacji Manhattan Orange.

Nowy Koenigsegg CC850 wyprzedał się w rekordowym czasie
Super Cars | 06.09.22

Nowy Koenigsegg CC850 wyprzedał się w rekordowym czasie

Planowana liczba 50 samochodów była zbyt ograniczona, oznaczało to, że nawet najbardziej lojalni właściciele Koenigsegga nie mogliby otrzymać upragnionego modelu CC850.