Premiery | 05.05.21

Nowa Skoda Fabia premiera

Większa i bardziej zaawansowana SKODA FABIA. Czwarta generacja tego modelu wygląda wyjątkowo dynamicznie i emocjonalnie. Zobacz wideo z premiery.

Czwarta generacja tego popularnego małego samochodu po raz pierwszy bazuje na modułowej platformie MQB-A0 Grupy Volkswagen.
- Najbardziej przestronny samochód w swoim segmencie, bagażnik zwiększony o 50 litrów.
- Wzruszający design, najnowocześniejsze systemy informacyjno-rozrywkowe i nowe rozwiązania Simply Clever.

 

Dwadzieścia dwa lata po debiucie SKODY FABIA czeski producent samochodów przygotowuje czwartą generację swojego popularnego małego samochodu. Obecnie bazuje na modułowej platformie MQB-A0 Grupy Volkswagen i jest najbardziej przestronnym samochodem w swoim segmencie, oferującym jeszcze lepsze funkcje zwiększające komfort oraz liczne zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wspomagania. Klasyczne i atrakcyjne cechy marki, takie jak stosunek jakości do ceny, wysoki poziom funkcjonalności i mnóstwo funkcji Simply Clever, sprawiają, że nowa FABIA to prawdziwa SKODA.

 

Po raz pierwszy SKODA FABIA bazuje na modułowej platformie MQB-A0 Grupy Volkswagen, co pozwoliło na jeszcze większe powiększenie wnętrza. Teraz, przekraczając cztery metry, przy 4108 mm, nowa FABIA jest znacznie dłuższa niż jej poprzedniczka. Bagażnik - który przy 330 l był już największy w segmencie - zyskał dodatkowe 50 l do pojemnych 380 l. Bazując na MQB-A0, nowa FABIA może się teraz pochwalić wieloma systemami wspomagania, które wcześniej były zarezerwowane dla pojazdów wyższych poziomów. W połączeniu z jeszcze sztywniejszym nadwoziem, mały samochód zapewnia doskonałe bezpieczeństwo czynne i pasywne.

 

Wnętrze FABII wizualnie charakteryzuje się wolnostojącym wyświetlaczem informacyjno-rozrywkowym o wymiarach do 9,2 cala. Oprócz najnowocześniejszych systemów informacyjno-rozrywkowych, FABIA może być po raz pierwszy wyposażona w cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 10,25 cala. Funkcje zapewniające komfort, jakie można znaleźć w pojazdach wyższych poziomów, takie jak podgrzewana przednia szyba i podgrzewana kierownica, to kolejne opcje debiutujące w FABII. SKODA FABIA będzie początkowo dostępna w trzech wersjach wyposażenia.

 

Większy wybór i większy zakres mocy wyjściowych: w SKODZIE FABII czwartej generacji do wyboru jest znacznie więcej wariantów układu napędowego niż w jej poprzedniku. SKODA oferuje pięć silników z najnowszej generacji EVO Grupy Volkswagena do małego samochodu. Wszystkie silniki są zgodne z rygorystyczną normą emisji spalin Euro 6d; zakres mocy wynosi od 48 kW (65 PS) do 110 kW (150 PS). Cztery z pięciu silników w połączeniu z opcjonalnym 50-litrowym zbiornikiem paliwa mogą przejechać ponad 900 km w cyklu WLTP.Toyota GAZOO Racing zaprezentuje GR GT3 Concept
Concept Cars | 11.01.22

Toyota GAZOO Racing zaprezentuje GR GT3 Concept

Podczas Tokyo Auto Salon 2022 Toyota pokaże światową premierę nowego wyścigowego samochodu koncepcyjnego.

Lamborghini Urus Performante wchodzi do służby we włoskiej Policji
Wiadomości | 24.12.23

Lamborghini Urus Performante wchodzi do służby we włoskiej Policji

Trwa udana dwudziestoletnia współpraca pomiędzy Automobili Lamborghini a włoską „Polizia di Stato”.

Edycja Kolekcjonerska szóstej generacji Chevroleta Camaro 2024
Tuning | 06.06.23

Edycja Kolekcjonerska szóstej generacji Chevroleta Camaro 2024

Z silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych, limitowana do 350 sztuk, będzie miała kolor nadwozia Panther Black Matte, pierwszy matowy lakier oferowany w Camaro z fabryki.