Tuning | 07.03.22

BRABUS 900 oparty na modelu Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+

Wilk o mocy 900 koni mechanicznych w dyskretnym owczym stroju sedana. 2,8 sekundy do 100 km/h, prędkość maksymalna 330 km/h, 21-calowe kute koła.

BRABUS logicznie kontynuuje wieloletnią tradycję dzięki nowemu supersamochodowi BRABUS 900 opartemu na obecnym modelu Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+. Niezwykle mocne, wyczynowe samochody w skromnym wyposażeniu Mercedesa Klasy E wielokrotnie wyznaczały kamienie milowe w historii firmy.


Jak sama nazwa wskazuje, BRABUS 900 z rocznika 2022 ma szczególnie potężne serce pod maską. Dzięki zwiększeniu pojemności skokowej do 4,5 litra i specjalnemu wysokowydajnemu układowi turbodoładowania, silnik o zwiększonej pojemności skokowej twin-turbo BRABUS ROCKET 900 V8 wytwarza moc 662 kW / 900 KM (888 KM). Maksymalny moment obrotowy 1250 Nm jest ograniczony w pojeździe do 1050 Nm.

 

W rezultacie sedan z napędem na cztery koła rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 2,8 sekundy. Bariera 300 km/h jest osiągalna już po 23,9 sekundy. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 330 km/h, aby chronić opony.

 

Aby połączyć te prędkości z maksymalną stabilnością prowadzenia, projektanci BRABUS weszli do tunelu aerodynamicznego, aby opracować elementy poprawiające aerodynamikę za pomocą elementów zewnętrznych włókna węglowego, które generują dodatkową siłę docisku. Supersamochód jest wyposażony w 21-calowe kute koła zaawansowane technologicznie BRABUS Monoblock Z „PLATINUM EDITION” i moduł obniżania standardowego układu zawieszenia pneumatycznego, aby jeszcze bardziej zoptymalizować wygląd i dynamikę prowadzenia.

 

BRABUS oferuje również precyzyjne dostrojenie aerodynamiczne tylnej części sedana. Subtelny spojler na pokrywie bagażnika generuje dodatkową siłę docisku tylnej osi przy dużych prędkościach. Karbonowy dyfuzor zastępuje centralny element produkcyjny tylnego pasa. Jego dwa wycięcia po lewej i prawej stronie doskonale oprawiają rury wydechowe sportowego układu wydechowego BRABUS. Jako specjalną cechę, są one wyposażone w końcówki wydechu z tytanu i węgla, które uzupełniają sportowy design. Aby nadać BRABUS 900 jeszcze bardziej jednorodny wygląd, wszystkie chromowane i plastikowe elementy na nadwoziu pokazanego tutaj pojazdu zostały pomalowane na czarno.

 

Ekskluzywne wyposażenie wnętrz to kolejna specjalność BRABUS. Pod marką „BRABUS fine leather” firmowy sklep tapicerski przekształca najlepszą skórę i Alcantarę we wnętrza, które spełniają nawet najbardziej ekstrawaganckie życzenia klientów. Wybór kolorów i wzorów tapicerki jest praktycznie nieskończony, a do wyboru są cenne drewno i wkładki z prawdziwego włókna węglowego, których różnorodność kolorów i wzorów pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych preferencji.

 

Do tego dochodzą dalsze indywidualne akcesoria do kokpitu. Należą do nich łopatki zmiany biegów BRABUS RACE na kierownicy. Podobnie jak kołki blokujące drzwi i pedały, są one wykonane z aluminium. BRABUS oferuje również nierdzewne nakładki na progi z podświetlanym logo BRABUS pasującym do nastrojowego oświetlenia wnętrza.

 

BRABUS 900 można zamówić jako kompletny samochód. Alternatywnie, BRABUS przekształci dowolny obecny Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ do tego poziomu wydajności za jednym razem lub etapami.Jak hamulce hamują?
Wiadomości | 24.10.23

Jak hamulce hamują?

Koncepcja hamowania jest, szczerze mówiąc, dość prosta. Mówiąc najprościej, jest to sztuka zatrzymania lub spowolnienia poruszającego się pojazdu.

Volkswagen wprowadza na rynek zupełnie nowy kabriolet modelu T-Roc
Wiadomości | 30.04.20

Volkswagen wprowadza na rynek zupełnie nowy kabriolet modelu T-Roc

Pierwsze egzemplarze Volkswagena T-Roc w wersji kabriolet są w drodze do salonów sprzedaży. W samą porę na wiosnę. Pierwszy crossover kabriolet Volkswagena łączy to, co najlepsze w świecie kabrioletów i SUV-ów, łącząc przyjemność z jazdy z użytecznością i uderzającym designem oraz przekonuje atrakcyjną ceną: od 27.495 euro na rynku niemieckim.

30 km/h w terenie zabudowanym i zero alkoholu
Wiadomości | 07.10.21

30 km/h w terenie zabudowanym i zero alkoholu

W środę Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. bezpieczeństwa na drogach, w celu osiągnięcia zerowej liczby ofiar śmiertelnych na unijnych drogach do 2050 roku.