Super Cars | 12.04.23

BMW XM Label Red, najmocniejszy model BMW M, jaki kiedykolwiek powstał

738 KM. BMW M prezentuje jeszcze mocniejszą, bardziej ekskluzywną wersję swojego pierwszego w historii zelektryfikowanego pojazdu o wysokich osiągach.

BMW XM Label Red łączy układ napędowy M HYBRID z dodatkową mocą i unikalnymi akcentami stylistycznymi, które wyraźnie podkreślają jego wyjątkowe osiągi. Dzięki maksymalnej mocy systemowej wynoszącej 738 KM, BMW XM Label Red jest po prostu najmocniejszym pojazdem drogowym BMW M, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. BMW XM Label Red zadebiutuje na świecie podczas międzynarodowego salonu samochodowego Auto Shanghai w kwietniu 2023 r. Produkcja rozpocznie się w sierpniu 2023 r. w zakładach BMW Group Spartanburg w Południowej Karolinie.

 

System M HYBRID w BMW XM Label Red wyraźnie demonstruje korzyści płynące z elektryfikacji w wyczynowych modelach BMW M. Bezproblemowe współdziałanie silnika elektrycznego i silnika V8 zapewnia natychmiastowe dostarczanie mocy, które wyraźnie wzrasta i trwa aż do najwyższych partii. zakres obrotów. Ta kombinacja silnika spalinowego i silnika elektrycznego jest koncepcyjnie podobna do układu napędowego zastosowanego w nowym długodystansowym samochodzie BMW M Hybrid V8, który w tym roku zadebiutował w 24-godzinnym wyścigu Daytona w północnoamerykańskiej serii IMSA i będzie startował w imprezach przez cały 2023 rok, aż do 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 2024 roku.

 

Maksymalna moc systemowa wynosząca 738 KM oznacza wzrost o 94 KM w stosunku do standardowego BMW XM. Całkowity systemowy moment obrotowy wzrósł o 148 lb-ft, a teraz osiąga szczyt przy 738 lb-ft. Moc przekazywana jest na drogę przez napęd na wszystkie koła M xDrive. W połączeniu ze specyficzną dla modelu technologią podwozia oraz szybko działającym, bardzo precyzyjnym układem napędowym i sterowaniem podwozia, BMW XM Label Red zapewnia wyjątkowe wrażenia z osiągów z mocą i zwinnością na zupełnie nowym poziomie.

 

System M HYBRID BMW XM Label Red łączy zalety elektryfikacji z tradycyjnymi właściwościami wysokoobrotowego 8-cylindrowego silnika spalinowego z technologią M TwinPower Turbo. Najnowsza generacja silnika V8 zapewnia niezwykle szybkie dostarczanie mocy, zwiększoną wydajność i zminimalizowaną emisję. Oprócz kolektora wydechowego typu cross-bank, posiada on również wzmocniony wał korbowy, turbosprężarkę z elektrycznie sterowanym zaworem wydmuchowym, ulepszony układ zasilania olejem i zoptymalizowaną separację oleju.

 

W BMW XM Label Red sam 4,4-litrowy silnik V8 wytwarza 577 KM przy 5600 obr./min – o 94 KM więcej niż w standardowym BMW XM. Podobnie jak silnik V8, również silnik elektryczny systemu M HYBRID wykorzystuje innowacyjną technologię, aby zapewnić zauważalny wzrost mocy. Stale wzbudzany silnik synchroniczny jest zintegrowany z 8-stopniową skrzynią M Steptronic wraz z elektroniką zasilania i pomaga zapewnić precyzyjną reakcję przepustnicy i niemal natychmiastowe dostarczanie mocy.

 

Silnik elektryczny zapewnia do 194 KM maksymalnej mocy systemowej BMW XM Label Red wraz z momentem obrotowym 206 Nm. Opatentowany przez BMW etap wstępnej zmiany biegów służy do zwiększenia momentu obrotowego wytwarzanego przez silnik do efektywnego maksimum 332 lb-ft na wejściu przekładni dla silnika. W ten sposób kompaktowy silnik jest w stanie zapewnić takie zwiększenie momentu obrotowego, jakie normalnie można osiągnąć tylko przy użyciu znacznie większej i cięższej jednostki.

 

Lepsze gromadzenie mocy wynikające ze wstępnego przełożenia między wirnikiem silnika elektrycznego a wałem wejściowym skrzyni biegów jest wyraźnie odczuwalne zarówno podczas przyspieszania z linii, jak i podczas szybkiego przyspieszania. W połączeniu ze zoptymalizowanym dostarczaniem mocy silnika V8 i jego wysokoobrotowym charakterem zapewnia to zdumiewające przyspieszenie. BMW XM Label Red potrzebuje zaledwie około 3,7 sekundy, aby rozpędzić się od 0 do 100 km/h.Muzeum Porsche z perspektywy lotu dronem
Wiadomości | 20.02.21

Muzeum Porsche z perspektywy lotu dronem

W świecie fascynacji samochodami sportowymi nie ma lepszego wirtualnego sposobu na podziwianie widoku niż dronem.

Nowy Tiguan Allspace przygotowuje się do światowej premiery
Wiadomości | 05.05.21

Nowy Tiguan Allspace przygotowuje się do światowej premiery

Najbardziej udany SUV Volkswagena, którego sprzedano w ponad sześciu milionach egzemplarzy.

Hyundai zaprezentował wygląd nowego modelu ELANTRA
Wiadomości | 06.03.23

Hyundai zaprezentował wygląd nowego modelu ELANTRA

Światowy bestseller marki Hyundai model ELANTRA to najlepiej sprzedający się na świecie samochód marki Hyundai.