Concept Cars | 14.07.21

Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car

Pierwszy całkowicie opracowany przy użyciu technologii VR futurystyczny samochód koncepcyjny.


Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car

Pininfarina toruje drogę do przyszłości za pomocą futurystycznego i odważnego wirtualnego samochodu koncepcyjnego TEOREMA, całkowicie opracowanego przy użyciu technologii VR. Całkowicie nowa interpretacja w pełni elektrycznej, autonomicznej mobilności w imię doświadczenia użytkownika i technologii, opracowana w celu stworzenia poczucia wspólnoty i wspierania interakcji między pasażerami a środowiskiem zewnętrznym.

 

Kształtowanie designu językiem doświadczenia
Wejście do TEOREMY nie różni się zbytnio od wejścia do salonu. Gdy pasażer wchodzi, tył się otwiera, dach unosi się do góry i do przodu, a podłoga świeci, prowadząc pasażerów do ich miejsc. Wnętrza samochodu zapewniają różne doznania i chwile, w tym obszary prywatności, w których pasażerowie mogą odizolować się podczas snu lub odpoczynku.


TEOREMA może łatwo przełączać się między różnymi trybami jazdy zgodnie z preferencjami pasażerów i różnymi sytuacjami na drodze:

TRYB AUTONOMICZNY: pojazd jest całkowicie autonomiczny, więc właściwie nie potrzebuje kierowcy. W tym trybie kierowca stoi twarzą do pozostałych czterech pasażerów, pozostawiając między sobą wystarczającą odległość, aby dać każdemu poczucie posiadania własnej prywatnej przestrzeni.

TRYB JAZDY: w tym trybie istnieje poczucie wspólnoty i wszystko, co dzieje się w ruchu pojazdu, jest dzielone. Poszczególne obszary wnętrz nabierają tego samego koloru, zapewniając podświadome połączenie łączące wszystkich mieszkańców ze wspólnym doświadczeniem.

TRYB ODPOCZYNKU: gdy samochód znajduje się w trybie spoczynku, całe wnętrze staje się przestrzenią społeczną, w której ludzie mogą poruszać się w dowolnej pozycji. Środowisko wewnętrzne i inteligentne fotele zmieniają się automatycznie, aby umożliwić ludziom nawiązywanie kontaktów towarzyskich lub relaks.


Wyraźne i żywe obrazy wirtualne o niespotykanej głębi kolorów są dopasowane do świata rzeczywistego i umożliwiają pasażerom uzyskanie informacji o istotnych informacjach o ruchu drogowym, interesujących miejscach i ciekawostkach. Pojawiają się za przednią szybą samochodu i bocznymi szybami. Pasażerowie mają również możliwość interakcji z wyświetlanymi informacjami, aby dowiedzieć się więcej lub podzielić się nimi z innymi osobami na pokładzie.


Kompetencje Continental w zakresie inteligentnych powierzchni i inteligentnego szkła zapewniają TEOREMIE ważne cechy zarówno pod względem komfortu użytkowania, jak i bezpieczeństwa. Przyciski wyskakujące są ukryte pod powierzchniami wewnętrznymi samochodu i wynurzają się dopiero wtedy, gdy kierowca przesunie po nich dłoń. Każdy przycisk ma nieco inny kształt, dzięki czemu kierowca łatwo je rozpozna bez odrywania wzroku od drogi. Zastosowanie Smart Glass w tylnej części auta pozwala pasażerom cieszyć się prywatnością i regulować światło wpadające z zewnątrz, dając wtedy możliwość, także dzięki składanym płaskim siedzeniom, stworzenia wygodnego kokonu, w którym można reszta.


Fotele zostały zaprojektowane wspólnie z Poltrona Frau, aby zapewnić maksymalny relaks i umożliwić pasażerom wyciągnięcie się i odpoczynek. Siedziska TEOREMY mogą składać się na płasko, zamieniając się w ławkę lub łóżeczko dające możliwość zwrócenia się do siebie w chwilach biesiadowania lub położenia się w bardziej intymnym czasie.


TEOREMA bazuje na rozwiązaniu platformowym zbudowanym na systemie napędu elektrycznego BENTELER (BEDS). Jest to bardzo wydajne rozwiązanie i umożliwia bardzo szybkie tworzenie nowych pojazdów elektrycznych, o zmniejszonej złożoności i wysokiej jakości, dzięki skalowalnej i modułowej konstrukcji. Dzięki niskiej konstrukcji podwozie Rolling Chassis pozwala na zachowanie przestrzeni wewnątrz samochodu przy zachowaniu stosunkowo niskiej wysokości.Zenvo TSR-GT wyprzedany jeszcze przed oficjalną premierą
Tuning | 26.11.22

Zenvo TSR-GT wyprzedany jeszcze przed oficjalną premierą

Zenvo Automotive ujawniło zdjęcia i specyfikacje techniczne swojego modelu TSR-GT o zwiększonej mocy do 1360 KM, z których zrobi tylko trzy sztuki.

Mercedes EQB nocna premiera w Szanghaju
Premiery | 18.04.21

Mercedes EQB nocna premiera w Szanghaju

W przeddzień pierwszego dnia prasowego targów Auto Shanghai Mercedes-EQ zaprezentował w pełni elektrycznego kompaktowego SUV-a EQB.

Premiera Lamborghini Sián Roadster
Premiery | 08.07.20

Premiera Lamborghini Sián Roadster

Limitowana wersja roadstera wizjonerskiego super sportowego samochodu V12, łącząca przełomowe technologie hybrydowe i design. Wideo.