Wiadomości | 18.05.21

Lamborghini zapowiedziało pierwszy w pełni elektryczny model

Lamborghini ogłasza swoją mapę drogową do elektryfikacji swoich modeli. Kiedy zobaczymy w pełni elektryczne Lambo?

Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini, przedstawia dziś „Direzione Cor Tauri” (W kierunku Cor Tauri): mapę drogową do dekarbonizacji przyszłych modeli Lamborghini i zakładu Sant'Agata Bolognese w oparciu o holistyczne podejście do strategii zrównoważonego rozwoju środowiskowego. W trakcie procesu elektryfikacji modeli, Lamborghini będzie nieustannie koncentrować się na identyfikowaniu technologii i rozwiązań, które gwarantują najwyższą wydajność i dynamikę jazdy, zgodnie z tradycją marki. W nawiązaniu do logo wybranego przez założyciela firmy Ferruccio Lamborghini w 1963 roku, Cor Tauri jest najjaśniejszą gwiazdą konstelacji Byka i reprezentuje ruch Lamborghini w kierunku zelektryfikowanej, ale zawsze wiernej sercu i duszy marki „byka”.

 

Cor Tauri, mapa drogowa Lamborghini, będzie składać się z trzech faz:

 

1 - Świętujemy silnik spalinowy (2021–2022), przedstawiając modele hołdujące niedawnemu okresowi nieprzerwanych sukcesów firmy. W następstwie stałego wzrostu sprzedaży i siedmiokrotnego wzrostu obrotów w ciągu ostatnich piętnastu lat, Lamborghini ugruntowało swoją pozycję jako centrum doskonałości w produkcji najlepszych supersportowych samochodów. Unikalny design, innowacje technologiczne na najwyższym poziomie poparte ogromnymi inwestycjami w badania i rozwój oraz najwyższa jakość i rzemiosło to podstawa piramidy produktów: od Urus Super SUV, kamienia węgielnego dzisiejszego sukcesu, aż po szczyt technologia i arcydzieła projektowania z limitowanej serii. Niedawno zaprezentowany Sián rozpoczął podróż do elektryfikacji: pierwsze Lamborghini z technologią hybrydową. Faza ta będzie charakteryzować się rozwojem silników spalinowych dla wersji, które będą hołdem dla wspaniałej historii marki i kultowych produktów z przeszłości i teraźniejszości, ale zawsze pod wpływem wizjonerskiego ducha, który wyróżnia Lamborghini. Dwa nowe samochody w gamie modeli V12 zostaną ogłoszone w 2021 roku.


 
2 - Przejście na hybrydę (do końca 2024 r.): W 2023 r. Lamborghini wprowadzi na rynek swój pierwszy seryjny samochód hybrydowy, a do końca 2024 r. Cała gama zostanie zelektryfikowana. Osiągi i autentyczne wrażenia z jazdy Lamborghini pozostaną w centrum uwagi inżynierów i techników firmy podczas opracowywania nowych technologii, a zastosowanie lekkich materiałów z włókna węglowego będzie miało kluczowe znaczenie dla kompensacji masy spowodowanej elektryfikacją. Wewnętrznym celem firmy na tym etapie jest redukcja emisji CO2 o 50% do początku 2025 roku.

Przewodzenie transformacji hybrydowej będzie bezprecedensową inwestycją: ponad 1,5 miliarda euro przydzielone w ciągu czterech lat, największa w historii Lamborghini. To namacalny znak silnego poczucia odpowiedzialności firmy za potrzebę konkretnej odpowiedzi, poprzez istotne innowacje, na okres głębokich przemian, które dotykają całą branżę motoryzacyjną.

 

3 - Pierwsze w pełni elektryczne Lamborghini (druga połowa dekady): przyspieszenie w drugiej połowie dekady będzie dedykowane pojazdom w pełni elektrycznym, z wizją czwartego modelu w przyszłości. Po raz kolejny innowacje technologiczne w tej fazie będą zorientowane na zapewnienie niezwykłych osiągów i umieszczenie nowego produktu na szczycie swojego segmentu. Tak Lamborghini widzi kulminację tej części swojej podróży: Cor Tauri, najjaśniejsza gwiazda w konstelacji, do której wskazuje mapa drogowa firmy, jest reprezentowana przez czwarty w pełni elektryczny model.Skoda Kodiaq drugiej generacji, premiera tej jesieni
Wiadomości | 06.06.23

Skoda Kodiaq drugiej generacji, premiera tej jesieni

Skoda Auto zaprezentuje jesienią tego roku drugą generację swojego największego SUV-a, Kodiaqa, a premiera rynkowa zaplanowana jest na 2024 rok.

Całkowicie nowy, w pełni elektryczny Ram 1500 REV z zasięgiem do 805 km
Premiery | 05.04.23

Całkowicie nowy, w pełni elektryczny Ram 1500 REV z zasięgiem do 805 km

Pierwszy lekki pickup z napędem akumulatorowym firmy Ram Truck ma dziś światową premierę na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku 2023.

Nowy Mercedes-AMG SL luksusowy roadster powraca do swoich korzeni
Premiery | 28.10.21

Nowy Mercedes-AMG SL luksusowy roadster powraca do swoich korzeni

Z klasycznym miękkim dachem i sportowym charakterem jako samochód 2+2 i po raz pierwszy przenosi moc na drogę dzięki napędowi na wszystkie koła. Wideo premiera.