Wiadomości | 22.02.24

CUPRA Born w wersji VZ

CUPRA Born to pierwszy w pełni elektryczny model marki, będący idealnym połączeniem elektryfikacji i wydajności. 100 km/h w zaledwie 5,7 sekundy i prędkość maksymalna do 200 km/h.

CUPRA Born VZ zwiększa wydajność, dostarczając 240 kW/545 Nm, osiągając 100 km/h w zaledwie 5,7 sekundy i zwiększając prędkość maksymalną do 200 km/h. Bardziej sportowe wnętrze z nowymi fotelami kubełkowymi CUP w standardzie oraz regeneracyjnymi łopatkami zmiany biegów przy kierownicy. Dynamiczne zachowanie samochodu zostało poprawione dzięki lepszemu wyczuciu hamowania, solidniejszemu zawieszeniu oraz bardziej responsywnemu działaniu układu kierowniczego i pedałów

 

CUPRA idzie dalej w tym kierunku, tworząc CUPRA Born VZ – najnowszy dodatek do gamy pojazdów CUPRA – nową i mocniejszą wersję, która ma zainspirować świat z Barcelony.

 

VZ to skrót od słowa Veloz po hiszpańsku, co oznacza szybki i płynny sposób na opisanie najnowszego pojazdu marki. CUPRA Born VZ zapewnia 240 kW mocy i 545 Nm momentu obrotowego przenoszonego na drogę dzięki ulepszonej geometrii zawieszenia, sportowemu układowi kierowniczemu i lepszemu wyczuciu hamowania. Połączenie tych aspektów zapewnia mu najwyższe osiągi w gamie CUPRA Born i czyni go jednym z najbardziej dynamicznych samochodów w swoim segmencie.

 

„CUPRA Born była kamieniem milowym dla marki, kiedy wprowadziliśmy ten model w 2021 roku jako nasz pierwszy pojazd w 100% elektryczny. Dostarczono go wyjątkowo – w ubiegłym roku sprzedano 45 300 egzemplarzy, co stanowi wzrost o 44,4% w porównaniu z rokiem poprzednim”. powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRA. „Dzięki CUPRA Born VZ wprowadzimy do tego modelu jeszcze więcej wydajności, po raz kolejny udowadniając, że elektryfikacja i osiągi idealnie do siebie pasują”.Ulepszona Toyota GR Supra GT4 EVO
MotorSport | 28.10.22

Ulepszona Toyota GR Supra GT4 EVO

Toyota GAZOO Racing zaprezentowała zaktualizowany samochód wyścigowy GR Supra GT4 EVO na sezon 2023, który zapewnia lepsze hamowanie, prowadzenie i osiągi silnika.

Przebojowy film od KIA Motors
Wiadomości | 21.07.20

Przebojowy film od KIA Motors

Krytycy z Kia nazywają ten film fabularny kolejką górską napędzaną adrenaliną, która jest innowacyjna, pełna wyobraźni i prowokująca do myślenia. Zobacz koniecznie wideo.

Pierwsza w pełni elektryczna limuzyna Volkswagena: światowa premiera modelu ID. AERO
Premiery | 27.06.22

Pierwsza w pełni elektryczna limuzyna Volkswagena: światowa premiera modelu ID. AERO

Dzisiejsza premiera studyjnego modelu ID. AERO w Chinach daje przedsmak tego, jak będzie wyglądać pierwsza elektryczna limuzyna Volkswagena.