Wiadomości | 22.02.24

CUPRA Born w wersji VZ

CUPRA Born to pierwszy w pełni elektryczny model marki, będący idealnym połączeniem elektryfikacji i wydajności. 100 km/h w zaledwie 5,7 sekundy i prędkość maksymalna do 200 km/h.

CUPRA Born VZ zwiększa wydajność, dostarczając 240 kW/545 Nm, osiągając 100 km/h w zaledwie 5,7 sekundy i zwiększając prędkość maksymalną do 200 km/h. Bardziej sportowe wnętrze z nowymi fotelami kubełkowymi CUP w standardzie oraz regeneracyjnymi łopatkami zmiany biegów przy kierownicy. Dynamiczne zachowanie samochodu zostało poprawione dzięki lepszemu wyczuciu hamowania, solidniejszemu zawieszeniu oraz bardziej responsywnemu działaniu układu kierowniczego i pedałów

 

CUPRA idzie dalej w tym kierunku, tworząc CUPRA Born VZ – najnowszy dodatek do gamy pojazdów CUPRA – nową i mocniejszą wersję, która ma zainspirować świat z Barcelony.

 

VZ to skrót od słowa Veloz po hiszpańsku, co oznacza szybki i płynny sposób na opisanie najnowszego pojazdu marki. CUPRA Born VZ zapewnia 240 kW mocy i 545 Nm momentu obrotowego przenoszonego na drogę dzięki ulepszonej geometrii zawieszenia, sportowemu układowi kierowniczemu i lepszemu wyczuciu hamowania. Połączenie tych aspektów zapewnia mu najwyższe osiągi w gamie CUPRA Born i czyni go jednym z najbardziej dynamicznych samochodów w swoim segmencie.

 

„CUPRA Born była kamieniem milowym dla marki, kiedy wprowadziliśmy ten model w 2021 roku jako nasz pierwszy pojazd w 100% elektryczny. Dostarczono go wyjątkowo – w ubiegłym roku sprzedano 45 300 egzemplarzy, co stanowi wzrost o 44,4% w porównaniu z rokiem poprzednim”. powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRA. „Dzięki CUPRA Born VZ wprowadzimy do tego modelu jeszcze więcej wydajności, po raz kolejny udowadniając, że elektryfikacja i osiągi idealnie do siebie pasują”.Nowy Mercedes-Benz CLA Coupe i CLA Shooting Brake
Wiadomości | 18.01.23

Nowy Mercedes-Benz CLA Coupe i CLA Shooting Brake

Dzięki licznym innowacjom i ulepszonemu wyposażeniu seryjnemu nowy Mercedes-Benz CLA nadal wyznacza trendy w segmencie samochodów kompaktowych.

Renault Niagara Concept
Concept Cars | 25.10.23

Renault Niagara Concept

Dzięki tej koncepcji marka robi nowy krok w międzynarodowej historii Renault. Stanowi wgląd w styl przyszłej gamy Renault, która będzie budowana na nowej modułowej platformie Grupy Renault.

Hiszpańska marka zaprezentowała odświeżonego SEAT-a Ateca
Premiery | 15.06.20

Hiszpańska marka zaprezentowała odświeżonego SEAT-a Ateca

Nowa Ateca wyróżnia się jeszcze wyższym poziomem bezpieczeństwa, bardziej wyrazistym designem i pełną łącznością z otoczeniem sieciowym. Klienci zyskali również dostęp do nowej gamy wydajnych napędów oraz nowej wersji Xperience.