Tuning | 04.05.23

BMW X5 M podrasowane przez MANHART Performance

Zaledwie kilka tygodni temu BMW zaprezentowało lifting dużego, wyczynowego SUV-a X5 M a Manhart postanowił go jeszcze bardziej poprawić do wersji MHX5 700 Dravit Grey.


BMW X5 M podrasowane przez MANHART Performance

MANHART MHX5 700 Dravit Grey.

Nie tylko dlatego, że ten lifting charakteryzuje się zmienionym projektem przodu, poprzedni model nie jest bynajmniej starym kapeluszem. Jest to tym bardziej prawdziwe, gdy potężny pojazd z napędem na wszystkie koła gości w warsztacie specjalistów z Wuppertal w MANHART Performance w celu optymalizacji wizualnej i technicznej: imponująco pokazuje to najnowszy MHX5 700, szósty z zaledwie dziesięciu egzemplarzy tego modelu, które zostaną wyprodukowane.

 

Pomagamy 4,4-litrowemu silnikowi biturbo V8 w X5 M, który fabrycznie generuje 625 KM i 750 Nm, zwiększyć moc i możliwości. Dzięki wewnętrznemu powerboxowi MANHART MHtronik moc wzrasta do imponujących 730 KM i 900 Nm. Układ wydechowy ze stali nierdzewnej MANHART ze sterowaniem zaworami, który w tym przypadku prowadzi do karbonowych rur wydechowych z gamy BMW M Performance Parts, zapewnia również jeszcze bardziej dominujący wygląd pod względem akustycznym. Na pokładzie znajdują się również rury spustowe MANHART Race bez katalizatorów oraz rury OPF-Delete ze stali nierdzewnej MANHART.

 

Po stronie podwozia MHX5 700 jest wyposażony w amortyzatory gwintowane MANHART firmy KW Suspensions. Ponieważ umożliwiają one indywidualną regulację wysokości lub opuszczanie, nie tylko zapewniają optymalną dynamikę jazdy, ale także przyczyniają się do zindywidualizowanego i znacznie bardziej sportowego wyglądu. Na przykład wielkoformatowe obręcze MANHART Classic-Line Y-Spoke są również doskonale umieszczone pod błotnikami: mają wymiary 11 × 23 cali i mają wykończenie Silk Matt Black oraz kombinację podwójnych i Y-szprych. Odpowiednie opony mają rozmiar 315/25 ZR23.

 

Udoskonalono nadwozie, dodając liczne elementy z włókna węglowego: przednia część jest udoskonalona przez przedni spojler, wkładki wlotu powietrza w fartuchu i nerki osłony chłodnicy. Widok z tyłu jest jeszcze bardziej uderzający dzięki dyfuzorowi, kilku przedłużeniom spódnicy i dwuczęściowemu spojlerowi pod tylną szybą. Wreszcie, dwuczęściowe listwy progowe i mocowania na przednich błotnikach doskonale uzupełniają karbonowy wygląd między osiami. Wreszcie, przyciągający wzrok czynnik szóstego MHX5 700 jest znacznie wzmocniony typowymi dekorami MANHART: liczne listwy ozdobne w kolorze matowej czerni i uderzająco jaskrawej czerwieni rozmieszczone są na szarym pojeździe. W międzyczasie zmodernizowano wnętrze, dodając nowe dywaniki i łopatki zmiany biegów, a także karbonowe wykończenia kierownicy.Unikalny egzemplarz specjalnej edycji McLarena 765LT
Tuning | 02.06.21

Unikalny egzemplarz specjalnej edycji McLarena 765LT

McLaren 765LT to najnowszy z linii Longtail McLaren i najbardziej dynamicznie zaawansowany i wciągający model LT w historii McLaren Automotive.

CUPRA wchodzi na rynek australijski
Wiadomości | 28.04.22

CUPRA wchodzi na rynek australijski

Po sukcesie sprzedażowym w Europie, CUPRA oficjalnie potwierdza, że jeszcze pod koniec bieżącego roku rozpocznie się produkcja modelu Born w Australii.

Ken Block sprzedaje swojego Forda F-150 z 1977 roku zwanego HOONITRUCK
Tuning | 16.06.21

Ken Block sprzedaje swojego Forda F-150 z 1977 roku zwanego HOONITRUCK

Legendarny Hoonitruck może być Twój za jedyne 1,100,000 dolarów. Zobacz wideo z prezentacji tego niesamowicie podrasowanego Forda.