Tuning | 26.05.21

Nowe Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO2

Lamborghini Squadra Corse prezentuje najbardziej wydajną wersję samochodu, która będzie ścigała się w Super Trofeo od 2022 roku. Wideo premiera.

Lamborghini Squadra Corse przedstawia Huracán Super Trofeo EVO2, najnowszą wersję samochodu wyścigowego, który będzie używany w każdej z trzech kontynentalnych serii Lamborghini od 2022 r. Radykalne udoskonalenia aerodynamiczne i bezkompromisowy projekt stworzony przez Lamborghini Centro Stile sprawia, że ??Huracán Super Trofeo EVO2 jest najbardziej wydajną wersją, jaka kiedykolwiek ścigała się w serii jednomarkowej, która w 2021 roku rywalizowała z 13. sezonem.

 

Od 2009 roku 950 kierowców ścigało się w Super Trofeo, rywalizując przez ponad 310 godzin na najbardziej prestiżowych torach świata. Maurizio Reggiani, dyrektor techniczny Automobili Lamborghini, powiedział: „Super Trofeo jest najlepszym poligonem doświadczalnym dla rozwiązań technicznych i aerodynamicznych zarówno dla samochodów drogowych, jak i GT, a dzięki Huracán Super Trofeo EVO2 zrobiliśmy kolejny krok naprzód. W kwietniu 2021 r. Świętowaliśmy kamień milowy 400. wyścigowego samochodu Huracán, a naszym celem w Super Trofeo EVO2 jest osiągnięcie 500 w ciągu zaledwie kilku lat ”.

 

Aerodynamika i design to obszary, na których Squadra Corse i Centro Stile skupiły się najbardziej. Z estetycznego punktu widzenia Huracán Super Trofeo EVO2 przenosi stylistykę poprzednich generacji do ekstremum, wyprzedzając elementy stylistyczne, które zadebiutują w samochodach drogowych w nadchodzących latach. Przód przeszedł radykalną zmianę, obejmując nowe wiązki świateł w pełni LED o wysokiej intensywności o sześciokątnym kształcie i wyraźną krawędź „omega”, która łączy żebra z włókna węglowego i wzmacnia stylistyczne połączenie z Huracán STO. Nowością są również wloty kurtyny powietrznej, które optymalizują przepływ powietrza, utrzymując jego przyleganie do boków, a także siłę docisku.

 

Tył, zdominowany przez duże skrzydło z włókna węglowego, został zainspirowany minimalizmem i lekkością. Ramy nowych wiązek świateł LED stanowią hołd dla designu Countacha i są efektywnie wspierane przez łukowaty zderzak z włókna węglowego, który harmonijnie łączy aerodynamiczne wypustki umieszczone za kołami z przeprojektowanymi żebrami dyfuzora.

 

Innowacje są również widoczne w wielu elementach nadwozia, takich jak panele podłużnic i wspomniane wyżej tylne aerodynamiczne dodatki, zastępujące tworzywa sztuczne włóknem węglowym, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej trwałości pod względem kosztów eksploatacji. Ponadto tylne błotniki są teraz złożone z jednego elementu, który zawiera część spojlera bocznego, aby zapewnić optymalną ciągłość powierzchni.

 

Układ hamulcowy zaprojektowany i opracowany przez Squadra Corse również przeszedł zmiany. Stalowe przednie tarcze zwiększono z 380 do 390 mm; nowe zaciski mogą pomieścić klocki o nowej konstrukcji i większej powierzchni, aby zoptymalizować wydajność i zużycie. Za napęd odpowiada wolnossący silnik V10 o pojemności 5,2 litra, który zapewnia maksymalną moc 620 KM, zarządzany przez sekwencyjną sześciobiegową skrzynię biegów X-Trac i połączony z napędem na tylne koła.

 

Huracán Super Trofeo EVO2 zadebiutuje publicznie 28 maja w Le Castellet, z okazji drugiej rundy Lamborghini Super Trofeo Europe. Cena na rynku europejskim wynosi 250 000 euro bez podatków. Klienci będą mieli możliwość ulepszenia Huracán Super Trofeo EVO za pomocą dedykowanego zestawu dostępnego od początku 2022 roku.Nowy Jeep Wrangler przewrócił się podczas ostatnich testów zderzeniowych, nie raz, ale dwa razy
Wiadomości | 08.05.20

Nowy Jeep Wrangler przewrócił się podczas ostatnich testów zderzeniowych, nie raz, ale dwa razy

Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) opublikował nowy filmik pokazujący, jak Jeep Wrangler przechyla się podczas testu zderzenia czołowego po stronie kierowcy - po raz pierwszy tak się stało.

Koenigsegg Jesko samochód gotowy do produkcji
Super Cars | 19.07.21

Koenigsegg Jesko samochód gotowy do produkcji

Koenigsegg pokazał pierwszy przedseryjny samochód produkcyjny modelu, który po raz pierwszy zobaczyliśmy podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku.

Aston Martin Valkyrie AMR Pro, bez ograniczeń aby wygrać 24-godzinny wyścig Le Mans
Super Cars | 28.06.21

Aston Martin Valkyrie AMR Pro, bez ograniczeń aby wygrać 24-godzinny wyścig Le Mans

Najpierw pojawił się rewolucyjny samochód drogowy Aston Martin Valkyrie. Teraz nadchodzi radykalna ewolucja Valkyrie AMR Pro.