Wiadomości | 04.07.24

BMW M5 wkracza w nową erę

Legendarna limuzyna High Performance z 40-letnią historią, wkracza do siódmej generacji. Model klasy wyższej BMW M ma teraz po raz pierwszy zelektryfikowany układ napędowy.

Specjalnie dostosowana do tego modelu wersja napędu M HYBRID daje nowemu BMW M5 maksymalną moc 535 kW/727 KM i maksymalny moment obrotowy 1000 Nm. Połączenie wysokoobrotowego silnika V8 z technologią M TwinPower Turbo i silnika elektrycznego oraz 8-stopniowej skrzyni M Steptronic oraz napędu na wszystkie koła M xDrive umożliwia uzyskanie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3,5 s.

 

Imponująca moc i emocjonujące wrażenia z jazdy nowym BMW M5 idą w parze z nową interpretacją typowej dla M stylistyki samochodów High Performance. Wydatne nadkola i progi, muskularnie wyrzeźbiony pas przedni oraz charakterystyczna dla tego modelu stylistyka powierzchni w obszarze słupków C - w tym wytłoczone logo „M5” (tzw. Hofmeister kink) - nadają mu atletyczny wygląd, który wyraźniej niż kiedykolwiek dotąd odróżnia go od BMW serii 5 Limuzyna. Jednocześnie bardzo duża część powierzchni lakierowanych w kolorze nadwozia tworzy purystyczny wygląd ze stylowymi odniesieniami do doskonałej dynamiki nowego BMW M5.

 

Wygląd zewnętrzny, podobnie jak atmosfera luksusowego wnętrza wzbogaconego o elementy charakterystyczne dla M, podkreślają wszechstronny charakter nowego BMW M5. Swój mocny charakter czerpie z wyjątkowych i dostępnych w dowolnym momencie rezerw mocy, które dyskretnie ukrywa podczas spokojnej jazdy na napędzie elektrycznym, a wyraźnie demonstruje przy użytkowaniu jako sportowej limuzyny na długie trasy i w pełni uwalnia na torze wyścigowym.

 

Napęd M HYBRID oraz układ transmisji mocy z specjalnym zawieszeniem dostosowanym do jego charakterystyki zapewniając doskonałą, niespotykaną u konkurencji dynamikę poprzeczną oraz podłużną. W połączeniu z równie wyjątkową elastycznością tworzy to nowy wymiar typowych osiągów M.

 

Światowa premiera nowego BMW M5 odbędzie się na Festival of Speed w Goodwood, Anglii w lipcu 2024 r.. W tym samym miesiącu rozpocznie się produkcja w zakładach BMW Group w Dingolfing. Nowe BMW M5 wejdzie na rynek w listopadzie 2024 r. W tym samym czasie odbędzie się również rynkowa premiera nowego BMW M5 Touring. Najważniejszymi regionami sprzedaży limuzyn High Performance klasy wyższej są Ameryka Północna i Europa. Stany Zjednoczone są zdecydowanie najważniejszym pojedynczym rynkiem, a za nimi plasują się Wielka Brytania, Niemcy, Korea Południowa, Chiny, Japonia i Kanada.Genesis GV80 Coupe Concept
Concept Cars | 04.04.23

Genesis GV80 Coupe Concept

Genesis zaprezentował koncepcyjny model GV80 Coupe podczas ekskluzywnego wydarzenia 3 kwietnia w Genesis House w Nowym Jorku.

Cadillac LYRIQ zadebiutuje na targach Auto Shanghai
Wiadomości | 07.04.21

Cadillac LYRIQ zadebiutuje na targach Auto Shanghai

Luksusowa marka przedstawi swój przełomowy samochód pokazowy LYRIQ, po raz pierwszy przed publicznością na targach w Chinach pod koniec miesiąca.

Nowa Skoda Fabia w wersji Monte Carlo
Wiadomości | 02.02.22

Nowa Skoda Fabia w wersji Monte Carlo

Sportowo-lifestylowy wariant samochodu zadebiutował jedenaście lat temu. Dzisiaj Skoda opublikowała oficjalne szkice projektowe przedstawiające design nowego modelu Fabia Monte Carlo.