Concept Cars | 15.09.21

BMW i Vision Circular

Vision Vehicle to jeden z pięciu różnych pojazdów koncepcyjnych, za pomocą których BMW prezentuje na targach IAA Mobility 2021 sposób, w jaki wyobraża sobie indywidualną mobilność w mieście.

Wraz z BMW i Vision Circular, BMW Group patrzy w przyszłość na kompaktowe BMW na rok 2040, które koncentruje się wprost na zrównoważonym rozwoju i luksusie. Czteromiejscowy pojazd jest w pełni zasilany elektrycznie i oferuje dużą ilość miejsca we wnętrzu w ramach swojej około czterech metrów długości. Ponadto został zaprojektowany zgodnie z ogólnymi zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym i dlatego symbolizuje ambitny plan BMW Group, aby stać się najbardziej zrównoważonym producentem na świecie w indywidualnej przestrzeni mobilności premium.

 

Vision Vehicle to jeden z pięciu różnych pojazdów koncepcyjnych, za pomocą których BMW Group prezentuje na targach IAA Mobility 2021 sposób, w jaki wyobraża sobie indywidualną mobilność w mieście. Pod jednym parasolem obejmującym mobilność elektryczną, cyfryzację i zrównoważony rozwój, pięć pionierskich koncepcji tworzy wszechstronną mieszankę mobilności na dwóch i czterech kołach, napędzaną zrównoważonym myśleniem, która kompleksowo odpowiada na niezwykle szeroki zakres potrzeb w zakresie mobilności w obliczu szybko zmieniających się wymagań i rosnące wyzwania.

 


Nadrzędnym celem BMW Group w dążeniu do osiągnięcia neutralności klimatycznej jest zmniejszenie emisji CO2 przez cały cykl życia pojazdu. Oprócz elektryfikacji portfolio produktów i przejścia na energię odnawialną w produkcji, firma koncentruje się w szczególności na zasadach gospodarki o obiegu zamkniętym i wykorzystaniu materiałów wtórnych. Materiały te, takie jak aluminium wtórne i stal wtórna, można uzyskać poprzez recykling materiałów odpadowych, a następnie ponownie wykorzystać. Proces dostarczania materiałów wtórnych jest znacznie mniej szkodliwy dla środowiska i emisyjny w porównaniu z wydobyciem i produkcją materiału pierwotnego. Może to doprowadzić do znacznej poprawy śladu węglowego pojazdu, zwłaszcza po stronie łańcucha dostaw. Obecnie pojazdy BMW Group są produkowane średnio w blisko 30 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu i ponownie użytych. Podejście „najpierw drugorzędne” ma na celu stopniowe zwiększanie tej liczby do 50 procent.

 

Nadrzędnym celem projektowym BMW i Vision Circular było stworzenie pojazdu zoptymalizowanego pod kątem zamkniętych cykli materiałowych i osiągającego 100% wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu / 100% możliwość recyklingu. Wiąże się to ze szczególnym wykorzystaniem materiałów, które już zakończyły cykl życia produktu – lub materiałów wtórnych, jak są one znane – obok certyfikowanych surowców biologicznych. To samo dotyczy zasobnika energii: całkowicie półprzewodnikowy akumulator w BMW i Vision Circular nadaje się w 100% do recyklingu i jest produkowany prawie w całości z materiałów pochodzących z obiegu recyklingu. Osiągnie znacznie wyższą gęstość energii przy znacznie zmniejszonym zużyciu najcenniejszych surowców.Kia chce na nowo zdefiniować gatunek kompaktowych SUV-ów
Elektryczne | 29.08.23

Kia chce na nowo zdefiniować gatunek kompaktowych SUV-ów

Kia zaprezentowała swojego w pełni elektrycznego kompaktowego SUV-a Kia EV5 podczas Salonu Samochodowego w Chengdu w Chinach. EV5 płynnie łączy rewolucyjny design i wyjątkową wszechstronność.

Pininfarina Battista z rekordem przyśpieszenia i hamowania
Super Cars | 23.11.22

Pininfarina Battista z rekordem przyśpieszenia i hamowania

Włoski producent luksusowych samochodów Automobili Pininfarina potwierdził osiągi Battisty hyper GT, ujawniając po raz pierwszy oficjalne rekordowe wartości przyspieszenia i hamowania.

Aston Martin Valhalla
Premiery | 15.07.21

Aston Martin Valhalla

Valhalla będzie rewolucyjnym hipersamochodem z silnikiem umieszczonym centralnie, zawierającym koncepcje i technologie zaczerpnięte bezpośrednio z F1.