Concept Cars | 30.11.21

BMW Concept XM

Najmocniejszy samochód BMW M, jaki kiedykolwiek wszedł do produkcji seryjnej, która ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku.

BMW M po raz pierwszy prezentuje wyrazistą nową koncepcję pojazdu. BMW Concept XM to najmocniejszy samochód BMW M, jaki kiedykolwiek wszedł do produkcji seryjnej, która ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku. Jednocześnie BMW Concept XM zwraca uwagę na wyjątkowe aspekty marki M. Elektryfikacja zapewnia niezwykłe wrażenia z jazdy, które pozwalają kierowcy zarówno ślizgać się w niemal ciszy, jak i cieszyć się uświęconą tradycją przyjemnością wysokich osiągów w stylu M. BMW Concept XM to pierwszy rzut oka na nową stylistykę przodu w nadchodzących luksusowych modelach BMW. Zaprezentuje także publiczności wysoce progresywne i charakterystyczne podejście do wzornictwa modelu BMW X oraz całkowicie nową formę luksusu i poczucia przestrzeni we wnętrzu.

 

Produkowany seryjnie model – BMW XM – będzie produkowany od końca 2022 roku w fabryce BMW Group Spartanburg w USA, najważniejszym rynku sprzedaży nowego samochodu o wysokich osiągach. Dlatego BMW M zaprezentuje swój pierwszy samodzielny pojazd od legendarnego BMW M w roku, w którym świętuje swoje 50. urodziny. BMW XM będzie dostępne w wersji hybrydowej plug-in tylko i wyłącznie jako model M.


Odważna stylizacja nadwozia Concept XM odzwierciedla wyjątkowe osiągi samochodu: dynamikę, zwinność i precyzję, a także zasięg do 80 km na napędzie elektrycznym. Nowo opracowany układ napędowy M Hybrid w BMW Concept XM łączy silnik V8 i wysokowydajny silnik elektryczny, aby osiągnąć maksymalną moc 550 kW/750 KM i maksymalny moment obrotowy 1000 Nm (737 lb-ft). Pierwszy zelektryfikowany pojazd BMW M GmbH w segmencie o wysokich osiągach wskazuje zatem drogę ku przyszłości marki.

 

BMW M idzie własną drogą w segmencie luksusowym.
W BMW Concept XM BMW M GmbH wytycza charakterystyczną ścieżkę w segmencie luksusowym. Wygląd zewnętrzny samochodu to przede wszystkim prezencja i ekstrawertyczny wygląd. Wewnątrz samochodu specjalne podejście do kokpitu zorientowanego na kierowcę, z którego słyną modele M, spotyka się z całkowicie nową konstrukcją tylnej części pojazdu: dzięki wysoce komfortowym siedzeniom i podświetlanej, rzeźbionej podsufitce M Lounge oferuje pasażerom luksusowy wypoczynek.Auto Show Media 10th Anniversary Showreel 2023
Wiadomości | 28.06.23

Auto Show Media 10th Anniversary Showreel 2023

W tym roku mija dziesięć lat od kiedy odwiedzamy najlepsze wydarzenia motoryzacyjne na świecie aby przekazać Wam informacje z pierwszej ręki. Spotkania, wywiady, premiery, najważniejsze informacje oraz ciekawostki.

Kilka porad, jak sfinansować samochód dla firmy?
Wiadomości | 15.12.21

Kilka porad, jak sfinansować samochód dla firmy?

Poza kwestią wyboru nadwozia, napędu czy wyposażenia, pozostaje także kwestia finansowania, gdzie najbardziej oczywisty wybór nie zawsze jest najlepszy.

Geneva Motor Show 2021 pod znakiem zapytania
Wiadomości | 26.05.20

Geneva Motor Show 2021 pod znakiem zapytania

W 2021 roku sytauacja może się powtórzyć poraz drugi z rzędu w ponad stuletniej historii targów. Ze względu na okoliczności powstaje pytanie: Czy Geneva Motor Show 2021 się odbędzie?