Concept Cars | 30.11.21

BMW Concept XM

Najmocniejszy samochód BMW M, jaki kiedykolwiek wszedł do produkcji seryjnej, która ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku.

BMW M po raz pierwszy prezentuje wyrazistą nową koncepcję pojazdu. BMW Concept XM to najmocniejszy samochód BMW M, jaki kiedykolwiek wszedł do produkcji seryjnej, która ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku. Jednocześnie BMW Concept XM zwraca uwagę na wyjątkowe aspekty marki M. Elektryfikacja zapewnia niezwykłe wrażenia z jazdy, które pozwalają kierowcy zarówno ślizgać się w niemal ciszy, jak i cieszyć się uświęconą tradycją przyjemnością wysokich osiągów w stylu M. BMW Concept XM to pierwszy rzut oka na nową stylistykę przodu w nadchodzących luksusowych modelach BMW. Zaprezentuje także publiczności wysoce progresywne i charakterystyczne podejście do wzornictwa modelu BMW X oraz całkowicie nową formę luksusu i poczucia przestrzeni we wnętrzu.

 

Produkowany seryjnie model – BMW XM – będzie produkowany od końca 2022 roku w fabryce BMW Group Spartanburg w USA, najważniejszym rynku sprzedaży nowego samochodu o wysokich osiągach. Dlatego BMW M zaprezentuje swój pierwszy samodzielny pojazd od legendarnego BMW M w roku, w którym świętuje swoje 50. urodziny. BMW XM będzie dostępne w wersji hybrydowej plug-in tylko i wyłącznie jako model M.


Odważna stylizacja nadwozia Concept XM odzwierciedla wyjątkowe osiągi samochodu: dynamikę, zwinność i precyzję, a także zasięg do 80 km na napędzie elektrycznym. Nowo opracowany układ napędowy M Hybrid w BMW Concept XM łączy silnik V8 i wysokowydajny silnik elektryczny, aby osiągnąć maksymalną moc 550 kW/750 KM i maksymalny moment obrotowy 1000 Nm (737 lb-ft). Pierwszy zelektryfikowany pojazd BMW M GmbH w segmencie o wysokich osiągach wskazuje zatem drogę ku przyszłości marki.

 

BMW M idzie własną drogą w segmencie luksusowym.
W BMW Concept XM BMW M GmbH wytycza charakterystyczną ścieżkę w segmencie luksusowym. Wygląd zewnętrzny samochodu to przede wszystkim prezencja i ekstrawertyczny wygląd. Wewnątrz samochodu specjalne podejście do kokpitu zorientowanego na kierowcę, z którego słyną modele M, spotyka się z całkowicie nową konstrukcją tylnej części pojazdu: dzięki wysoce komfortowym siedzeniom i podświetlanej, rzeźbionej podsufitce M Lounge oferuje pasażerom luksusowy wypoczynek.Volkswagen zaktualizował trzecią generację Touarega
Premiery | 24.05.23

Volkswagen zaktualizował trzecią generację Touarega

Zaktualizowany SUV marki z Wolfsburga jest naszpikowany zaawansowanymi technologicznie funkcjami a zmodyfikowane zawieszenie oferuje wyjątkowe połączenie komfortu jazdy i świetnych właściwości jezdnych.

Hyundai publikuje szkic modelu Santa Cruz
Wiadomości | 31.03.21

Hyundai publikuje szkic modelu Santa Cruz

Przełamuje nowe horyzonty w segmencie SUV-ów, ciężarówek i crossoverów, oferując nową kategorię pojazdów.

Touarega można teraz zaparkować zdalnie
Wiadomości | 16.11.20

Touarega można teraz zaparkować zdalnie

Park Assist ze zdalnym sterowaniem umożliwia zaparkowanie Touaregiem nawet na niewielkiej przestrzeni za pomocą smartfona kierowca może kontrolować proces wjazdu i wyjazdu auta z miejsca parkingowego. Zdalne parkowanie możliwe dzięki czterem kamerom i 12 czujnikom ultradźwiękowym.