Concept Cars | 30.11.21

BMW Concept XM

Najmocniejszy samochód BMW M, jaki kiedykolwiek wszedł do produkcji seryjnej, która ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku.

BMW M po raz pierwszy prezentuje wyrazistą nową koncepcję pojazdu. BMW Concept XM to najmocniejszy samochód BMW M, jaki kiedykolwiek wszedł do produkcji seryjnej, która ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku. Jednocześnie BMW Concept XM zwraca uwagę na wyjątkowe aspekty marki M. Elektryfikacja zapewnia niezwykłe wrażenia z jazdy, które pozwalają kierowcy zarówno ślizgać się w niemal ciszy, jak i cieszyć się uświęconą tradycją przyjemnością wysokich osiągów w stylu M. BMW Concept XM to pierwszy rzut oka na nową stylistykę przodu w nadchodzących luksusowych modelach BMW. Zaprezentuje także publiczności wysoce progresywne i charakterystyczne podejście do wzornictwa modelu BMW X oraz całkowicie nową formę luksusu i poczucia przestrzeni we wnętrzu.

 

Produkowany seryjnie model – BMW XM – będzie produkowany od końca 2022 roku w fabryce BMW Group Spartanburg w USA, najważniejszym rynku sprzedaży nowego samochodu o wysokich osiągach. Dlatego BMW M zaprezentuje swój pierwszy samodzielny pojazd od legendarnego BMW M w roku, w którym świętuje swoje 50. urodziny. BMW XM będzie dostępne w wersji hybrydowej plug-in tylko i wyłącznie jako model M.


Odważna stylizacja nadwozia Concept XM odzwierciedla wyjątkowe osiągi samochodu: dynamikę, zwinność i precyzję, a także zasięg do 80 km na napędzie elektrycznym. Nowo opracowany układ napędowy M Hybrid w BMW Concept XM łączy silnik V8 i wysokowydajny silnik elektryczny, aby osiągnąć maksymalną moc 550 kW/750 KM i maksymalny moment obrotowy 1000 Nm (737 lb-ft). Pierwszy zelektryfikowany pojazd BMW M GmbH w segmencie o wysokich osiągach wskazuje zatem drogę ku przyszłości marki.

 

BMW M idzie własną drogą w segmencie luksusowym.
W BMW Concept XM BMW M GmbH wytycza charakterystyczną ścieżkę w segmencie luksusowym. Wygląd zewnętrzny samochodu to przede wszystkim prezencja i ekstrawertyczny wygląd. Wewnątrz samochodu specjalne podejście do kokpitu zorientowanego na kierowcę, z którego słyną modele M, spotyka się z całkowicie nową konstrukcją tylnej części pojazdu: dzięki wysoce komfortowym siedzeniom i podświetlanej, rzeźbionej podsufitce M Lounge oferuje pasażerom luksusowy wypoczynek.Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car
Concept Cars | 14.07.21

Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car

Pierwszy całkowicie opracowany przy użyciu technologii VR futurystyczny samochód koncepcyjny.

Zmierz się z najbardziej brutalnym wyścigiem świata
Wiadomości | 23.06.20

Zmierz się z najbardziej brutalnym wyścigiem świata

Nissan w najtrudniejszym i najdłuższym wyścigu na świecie, debiutując na arenie międzynarodowej wyścigów samochodowych oszałamia fanów, nie tylko kończąc - ale wygrywając swoją klasę.

Kia zapowiada premierę całkowicie nowego Niro
Wiadomości | 22.11.21

Kia zapowiada premierę całkowicie nowego Niro

Całkowicie nowy Niro zostanie zaprezentowany podczas Seoul Mobility Show. Stylowy i odważny crossover przeprojektowany zgodnie z nową filozofią projektową firmy.