W tym roku Ford Polska kontynuuje program bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców. Ford Driving Skills For Life przeszkolono już ponad 3000 osób.
W miniony weekend na terenie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie odbyło się bezpłatne szkolenie dla młodych kierowców. Podczas dwóch intensywnych dni – w ramach programu edukacyjnego Ford Driving Skills for Life – przeszkolono prawie 200 uczestników w wieku 18-24 lata.
Według danych statystycznych za rok 2020 zebranych w raporcie przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji – kierowcy poniżej 25 roku życia powodują w Polsce najwięcej wypadków drogowych. W ubiegłym roku byli oni sprawcami ponad 3,7 tys. wypadków, w których zginęło 431 osób, a 4714 zostało rannych. Najczęstszą przyczyną (na poziomie 41 proc.) było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Zgodnie z opiniami specjalistów – młodych kierowców cechuje brak doświadczenia oraz umiejętności w kierowaniu pojazdów i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka.
W tym roku Ford Polska kontynuuje program bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców. Ford Driving Skills for Life pomaga niedoświadczonym użytkownikom dróg poprawić swoje umiejętności w czterech obszarach, które mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Mowa o rozpoznawaniu zagrożeń na drodze, panowaniu nad pojazdem, kontrolowaniu prędkości jazdy i kontrolowaniu odległości podczas jazdy. Podczas kursu uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów zdobywają cenną wiedzę.
Teren Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie zamienił się na dwa dni w centrum szkoleniowe Ford Driving Skills for Life. Uczestnicy mieli okazję przekonać się osobiście czym jest prędkość i jak niewielka jej zmiana ogromnie wpływa na długość drogi hamowania. Dużym wyzwaniem było również hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody. Tutaj liczył się szybki refleks i zaufanie do systemów bezpieczeństwa wspomagających kierowcę. Wiele emocji wyzwalała również sekcja, na której młodzi kierowcy uczyli się wyprowadzać auto z poślizgu nadsterownego.
W ramach Ford Driving Skills for Life prowadzone były również warsztaty związane z międzynarodową kampanią społeczną Forda “Podziel się drogą”. Akcja ma na celu popularyzację dobrych zachowań wśród rowerzystów i kierowców, promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uprzejmości, empatii i porozumienia pomiędzy kierowcami i rowerzystami. Młodzi kierowcy nauczyli się między innymi holenderskiego sposobu wychodzenia z samochodu – zapobiega on nieumyślnemu otwarciu drzwi, kiedy w naszym kierunku nadjeżdża rowerzysta. Dodatkowo uczestnicy szkolenia mieli okazję zasiąść za kierownicą ciężarówki i doświadczyć tego co widzi i czego nie jest w stanie zobaczyć kierowca tak dużego pojazdu.
Od momentu utworzenia programu przez firmę Ford Motor Company Fund, stowarzyszenie Governors Highway Safety Association oraz panel ekspertów ds. bezpieczeństwa. Fundusz Forda zainwestował w szkolenia ponad 60 milionów dolarów. W Polsce program Ford Driving Skills for Life istnieje od 2016 roku. Podczas ośmiu intensywnych spotkań przeszkolonych zostało już ponad 3000 kierowców.
TOYOTA GAZOO Racing coraz prężniej działa w świecie wirtualnego ścigania. W tym sezonie została sponsorem cyklu eSports WRC oraz ufundował nagrodę główną dla zwycięzcy GR Yarisa. Wyczynowy zespół Toyoty nawiązał także współpracę przy promocji oficjalnej gry WRC 9. Poniżej fim z fabryki gdzie odbywa się produkcja Yarisa GR.
SEAT S.A. i Grupa Volkswagen podczas dorocznej konferencji ogłosiły, że planują przeznaczyć ponad 7 miliardów euro na rozwój elektromobilności w Hiszpanii.