Super Cars | 21.07.21

Automobili Pininfarina Battista Hyper GT

Dzięki specjalnie opracowanemu programowi personalizacji każdy pojazd będzie naprawdę szyty na miarę. Łącznie 128 milionów kombinacji.

Automobili Pininfarina prezentuje indywidualny proces stojący za każdym modelem Battista, który będzie wyjątkowy i indywidualnie dostosowany dzięki specjalnie opracowanemu programowi personalizacji. Pierwsze zamówienie inspirowane jest Nowym Jorkiem i zawiera po raz pierwszy w branży odsłonięte, charakterystyczne nadwozie z włókna węglowego jako część czerwonego, białego i niebieskiego motywu. 

 

Klienci zostaną zaproszeni do odnowionego obiektu w Cambiano, aby stworzyć swój idealny pojazd w nowej specjalnie wybudowanej przestrzeni Atelier obok linii produkcyjnej Battista, która zostanie otwarta jeszcze w tym roku. Udoskonalenia na zamówienie obejmują zarówno unikalne kolory i kombinacje lakierów zewnętrznych, jak i wykończenia wnętrz i grawerunki, co pozwala klientom dostosować każdy element luksusowej Battisty. 

 

Pionierski program daje klientom bezpośredni dostęp do projektantów Battista, zapewniając, że żadne dwa modele nie będą takie same, wzmacniając jego status jako przedmiotu kolekcjonerskiego – jak modele Pininfarina z przeszłości.


Automobili Pininfarina ma niezrównaną spuściznę w tworzeniu ekskluzywnych pojazdów, a jej indywidualny program zapewni, że każdy egzemplarz będzie jedyny w swoim rodzaju, z osobowością każdego klienta wplecioną w samą tkaninę samochodu. Pierwsze zamówienie jest inspirowane Nowym Jorkiem i zawiera wyrafinowany czerwony, biały i niebieski motyw kolorystyczny, na czele z karoserią Exposed Signature Carbon z pierwszą na świecie nitką Iconica Blu, zapewniającą dramatyczny wygląd pod każdym kątem.

 

Wszyscy klienci Battista są zaproszeni w podróż z zespołem projektowym, aby stworzyć swój idealny, czysto elektryczny hyper GT, w ramach dogłębnego procesu współpracy. Nowa przestrzeń Atelier w zakładzie produkcyjnym w Cambiano zapewni idealne środowisko do inspirowania procesu twórczego, gdy zostanie otwarta jeszcze w tym roku, oferując szeroką gamę próbek kolorów i materiałów w pobliżu miejsca montażu, gdzie wykwalifikowani technicy Automobili Pininfarina zamienią klientów marzenia w rzeczywistość.

 

Każdy pojazd będzie naprawdę szyty na miarę. Łącznie 128 milionów kombinacji daje klientom możliwość odzwierciedlenia ich indywidualnych gustów. Oprócz wyboru 56 lakierów zewnętrznych, właściciele Battista mają również możliwość wyboru karoserii z odsłoniętym włóknem węglowym, zindywidualizowanych lakierów dachu „Goccia”, biżuterii zewnętrznej w postaci anodowanych wykończeń lub lakieru na zamówienie lub kontrastowego przodu koniec z wyborem koloru przez klienta.


Wyjątkowość i ekskluzywność oferowana przez program na zamówienie poprawi status inwestycyjny Battisty, dodając do bogatej historii Pininfariny w tworzeniu arcydzieł motoryzacyjnych. W siedzibie produkcyjnej Cambiano powstanie nowe Atelier, w którym klienci będą mogli zanurzyć się w tworzeniu swojego jedynego w swoim rodzaju pojazdu z projektantami. Nowy pakiet będzie znajdował się obok linii produkcyjnej, gdzie wykwalifikowani technicy będą montować Battistę – pod tym samym dachem, co zabytkowe i bezcenne modele Pininfariny, powstałe na przestrzeni 91 lat.

 

Dzięki starannie dobranej selekcji zabytkowych i klasycznych pojazdów wystawionych w sąsiednim muzeum, nowe Atelier w Cambiano będzie służyć jako bogate centrum wykwintnych pojazdów kolekcjonerskich, które zainspirują nową generację czysto elektrycznych kreacji motoryzacyjnych.Premiera Audi RS Q e-tron
Premiery | 23.07.21

Premiera Audi RS Q e-tron

Audi Sport prezentuje zelektryfikowane Audi RS Q e-tron, nowy model, który został specjalnie przygotowany do startu w Rajdzie Dakar w styczniu 2022 roku.

Nowy luksusowy SUV o wysokich osiągach Range Rover Sport
Premiery | 11.05.22

Nowy luksusowy SUV o wysokich osiągach Range Rover Sport

Premiera. Range Rover Sport trzeciej generacji jest jak dotąd najbardziej pożądanym, zaawansowanym i dynamicznym pojazdem marki.

Maserati MCXtrema, nazwa najpotężniejszego modelu marki bez homologacji do jazdy po drogach
Wiadomości | 02.08.23

Maserati MCXtrema, nazwa najpotężniejszego modelu marki bez homologacji do jazdy po drogach

Nazywa się Maserati MCXtrema, z całą destrukcyjną siłą samochodu wyścigowego o mocy 730 KM