Super Cars | 21.07.21

Automobili Pininfarina Battista Hyper GT

Dzięki specjalnie opracowanemu programowi personalizacji każdy pojazd będzie naprawdę szyty na miarę. Łącznie 128 milionów kombinacji.

Automobili Pininfarina prezentuje indywidualny proces stojący za każdym modelem Battista, który będzie wyjątkowy i indywidualnie dostosowany dzięki specjalnie opracowanemu programowi personalizacji. Pierwsze zamówienie inspirowane jest Nowym Jorkiem i zawiera po raz pierwszy w branży odsłonięte, charakterystyczne nadwozie z włókna węglowego jako część czerwonego, białego i niebieskiego motywu. 

 

Klienci zostaną zaproszeni do odnowionego obiektu w Cambiano, aby stworzyć swój idealny pojazd w nowej specjalnie wybudowanej przestrzeni Atelier obok linii produkcyjnej Battista, która zostanie otwarta jeszcze w tym roku. Udoskonalenia na zamówienie obejmują zarówno unikalne kolory i kombinacje lakierów zewnętrznych, jak i wykończenia wnętrz i grawerunki, co pozwala klientom dostosować każdy element luksusowej Battisty. 

 

Pionierski program daje klientom bezpośredni dostęp do projektantów Battista, zapewniając, że żadne dwa modele nie będą takie same, wzmacniając jego status jako przedmiotu kolekcjonerskiego – jak modele Pininfarina z przeszłości.


Automobili Pininfarina ma niezrównaną spuściznę w tworzeniu ekskluzywnych pojazdów, a jej indywidualny program zapewni, że każdy egzemplarz będzie jedyny w swoim rodzaju, z osobowością każdego klienta wplecioną w samą tkaninę samochodu. Pierwsze zamówienie jest inspirowane Nowym Jorkiem i zawiera wyrafinowany czerwony, biały i niebieski motyw kolorystyczny, na czele z karoserią Exposed Signature Carbon z pierwszą na świecie nitką Iconica Blu, zapewniającą dramatyczny wygląd pod każdym kątem.

 

Wszyscy klienci Battista są zaproszeni w podróż z zespołem projektowym, aby stworzyć swój idealny, czysto elektryczny hyper GT, w ramach dogłębnego procesu współpracy. Nowa przestrzeń Atelier w zakładzie produkcyjnym w Cambiano zapewni idealne środowisko do inspirowania procesu twórczego, gdy zostanie otwarta jeszcze w tym roku, oferując szeroką gamę próbek kolorów i materiałów w pobliżu miejsca montażu, gdzie wykwalifikowani technicy Automobili Pininfarina zamienią klientów marzenia w rzeczywistość.

 

Każdy pojazd będzie naprawdę szyty na miarę. Łącznie 128 milionów kombinacji daje klientom możliwość odzwierciedlenia ich indywidualnych gustów. Oprócz wyboru 56 lakierów zewnętrznych, właściciele Battista mają również możliwość wyboru karoserii z odsłoniętym włóknem węglowym, zindywidualizowanych lakierów dachu „Goccia”, biżuterii zewnętrznej w postaci anodowanych wykończeń lub lakieru na zamówienie lub kontrastowego przodu koniec z wyborem koloru przez klienta.


Wyjątkowość i ekskluzywność oferowana przez program na zamówienie poprawi status inwestycyjny Battisty, dodając do bogatej historii Pininfariny w tworzeniu arcydzieł motoryzacyjnych. W siedzibie produkcyjnej Cambiano powstanie nowe Atelier, w którym klienci będą mogli zanurzyć się w tworzeniu swojego jedynego w swoim rodzaju pojazdu z projektantami. Nowy pakiet będzie znajdował się obok linii produkcyjnej, gdzie wykwalifikowani technicy będą montować Battistę – pod tym samym dachem, co zabytkowe i bezcenne modele Pininfariny, powstałe na przestrzeni 91 lat.

 

Dzięki starannie dobranej selekcji zabytkowych i klasycznych pojazdów wystawionych w sąsiednim muzeum, nowe Atelier w Cambiano będzie służyć jako bogate centrum wykwintnych pojazdów kolekcjonerskich, które zainspirują nową generację czysto elektrycznych kreacji motoryzacyjnych.Hyperion XP-1 wodorowy supersamochód zbudowany w technologii NASA już w sierpniu
Super Cars | 16.07.20

Hyperion XP-1 wodorowy supersamochód zbudowany w technologii NASA już w sierpniu

Amerykański start-up Hyperion zaprezentuje w przyszłym miesiącu swój napędzany wodorem XP-1, obiecując osiągi super samochodu dzięki technologii napędu Nasa.

Toyota C+pod, poznaj bardzo, bardzo mały samochód dostępny w Japonii
Elektryczne | 23.12.21

Toyota C+pod, poznaj bardzo, bardzo mały samochód dostępny w Japonii

C+pod to przyjazny dla środowiska dwumiejscowy ultrakompaktowy pojazd elektryczny, który został zaprojektowany do podróży na krótkich dystansach.

Project 356 World Rally Tour: Antarktyda
Tuning | 27.10.21

Project 356 World Rally Tour: Antarktyda

Renée Brinkerhoff jeździła swoim Porsche 356 na całym świecie, teraz będzie jeździć na nartach swoim przeprojektowanym sportowym samochodem przez surowe warunki Antarktydy.