Premiery | 10.08.21

Audi skysphere concept światowa premiera online

Elektryczny roadster kabriolet, pierwszy z nowej rodziny trzech samochodów koncepcyjnych, które Audi wykorzystuje do zaprezentowania swojej wizji przyszłości.

Audi zaprezentowało pierwszego członka nowej rodziny pojazdów koncepcyjnych, spektakularnego roadstera. Audi skysphere concept to nazwa napędzanego elektrycznie, dwudrzwiowego kabrioletu, którego linie prowadzą bezpośrednio do designu jutra. Tym samym marka ilustruje swoją wizję progresywnego luksusowego segmentu przyszłości, w którym wnętrze staje się interaktywną przestrzenią, a pojazd platformą urzekających doznań. Jest to możliwe dzięki autonomicznej jeździe, rewolucyjnemu przeprojektowaniu wnętrza i płynnemu cyfrowemu ekosystemowi.

 

Koncepcja Audi skysphere pokazuje, jak marka na nowo definiuje luksus w przyszłości – nie chodzi już tylko o jazdę. Samochód koncepcyjny został zaprojektowany z wyraźnym celem zapewnienia pasażerom fascynujących i światowej klasy doświadczeń.

 

Aby zapewnić pasażerom maksymalną swobodę, koncepcja Audi skysphere została zaprojektowana z myślą o dwóch różnych doznaniach z jazdy: Grand Tour Experience i Sport Experience. Wykorzystuje to spektakularny detal techniczny – zmienny rozstaw osi. Silniki elektryczne i wyrafinowany mechanizm z elementami nadwozia i ramy, które wsuwają się w siebie, umożliwiają zmianę samego rozstawu osi i zewnętrznej długości samochodu o 250 milimetrów. Jednocześnie prześwit pojazdu jest regulowany o 10 milimetrów, aby zwiększyć komfort i dynamikę jazdy.

 

Za naciśnięciem przycisku kierowca może skorzystać ze swojej wolności i wybrać własne wrażenia z jazdy – albo samodzielnie poprowadzi swojego 4,94-metrowego e-roadstera w trybie „Sport” ze zmniejszonym rozstawem osi, podczas gdy kierowanie tylnymi kołami zapewnia, że ??pojazd pozostaje niezwykle zwrotny pomimo swoich wymiarów. Mogą też wybrać się na przejażdżkę 5,19-metrowym GT w trybie autonomicznej jazdy „Grand Touring”, ciesząc się niebem i krajobrazem, maksymalną przestrzenią na nogi i usługami oferowanymi przez płynnie zintegrowany ekosystem cyfrowy.

W tym trybie kierownica i pedały przesuwają się w niewidoczny obszar. Poczucie przestrzeni w samochodzie koncepcyjnym otwiera zupełnie nowe możliwości dla tak sportowego kabrioletu. Tymczasem Audi skysphere dzięki systemowi czujników automatycznie obserwuje drogę i ruch uliczny i bezpiecznie prowadzi pasażerów do celu.

 

Podobnie jak projekt wnętrza oferuje nową, współczesną interpretację luksusu, cyfryzacja i ekosystem otwierają niespotykane dotąd poziomy wolności i światy doświadczeń dla pasażerów pojazdu. Dzięki własnym usługom Audi i możliwości integracji usług cyfrowych, możliwości są prawie nieograniczone. Ponadto pasażerowie mogą dzielić się swoimi wrażeniami z podróży ze znajomymi za pośrednictwem mediów społecznościowych, ze zdjęciami wnętrza i otoczenia. Pojazd zajmuje się również codziennymi zadaniami, które wykraczają poza samą jazdę. Na przykład autonomiczny Audi skysphere concept odbiera pasażerom informacje o ich aktualnym celu podróży i samodzielnie zajmuje się parkowaniem i ładowaniem.

 

Za dostarczanie mocy do kół Audi skysphere odpowiada silnik elektryczny umieszczony na napędzanej tylnej osi. Łącznie 465 kilowatów mocy i 750 Nm momentu obrotowego bez trudu radzi sobie z roadsterem, który waży tylko około 1800 kilogramów. Rozkład masy wynoszący około 60 procent na napędzanej tylnej osi zapewnia doskonałą przyczepność i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie cztery sekundy, jeśli to konieczne. Oczekuje się, że pojemność akumulatora wyniesie ponad 80 kWh, co zapewni samochodowi zasięg ponad 500 kilometrów zgodnie ze standardem WLTP, przynajmniej w ekonomicznym trybie GT.

 

Audi skysphere concept zadebiutuje 13 sierpnia 2021 roku w ramach Monterey Car Week – na legendarnych torach golfowych Pebble Beach. Oznacza to, że odsłonięcie pojazdu w Kalifornii odbywa się mniej więcej na jego ojczystym terenie. To dlatego, że samochód koncepcyjny został wymyślony i zaprojektowany w Audi Design Studio w Malibu, zaledwie rzut kamieniem od Pacific Coast Highway, legendarnej nadmorskiej drogi łączącej przedmieścia Los Angeles z północną Kalifornią.Nowy Jeep Avenger, pierwszy w pełni elektryczny SUV marki, zaprezentowany w Paryżu
Premiery | 17.10.22

Nowy Jeep Avenger, pierwszy w pełni elektryczny SUV marki, zaprezentowany w Paryżu

Dzisiaj, podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu 2022, marka Jeep zaprezentowała pierwszy w historii marki model wyposażony w pełni elektryczny napęd (BEV).

Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy
Wiadomości | 19.10.21

Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy

W tym roku Ford Polska kontynuuje program bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców. Ford Driving Skills For Life przeszkolono już ponad 3000 osób.

Bentley ogłasza zakończenie produkcji 12-cylindrowego silnika
Wiadomości | 23.02.23

Bentley ogłasza zakończenie produkcji 12-cylindrowego silnika

Po wyprodukowaniu ponad 100 000 jednostek kultowego silnika W12, firma Bentley zakończy jego produkcję w kwietniu 2024 roku.