Elektryczne | 29.06.21

E-Legend EL1 nowy elektryk inspirowany Audi Quattro

Nowy elektryczny super sportowy samochód o futurystycznym retro stylu w ograniczonej do 30 sztuk edycji bezbłędnie nawiązuje do rajdowych legend lat 80-tych.


E-Legend EL1 nowy elektryk inspirowany Audi Quattro

Niemiecka firma ELegend zaprezentowała ultra ekskluzywny model EV o mocy 816 KM, który jest hołdem dla samochodu rajdowego Audi Quattro S1. Model nazwano EL1, coupé jest napędzane trzema silnikami elektrycznymi i czerpie rezerwy z zestawu akumulatorów o pojemności 90 kWh.

Inspirowany rajdami elektryczny EV w ultralekkiej karbonowej karoserii o masie własnej 1680 kilogramów zapewniają pojazdowi (wg producenta) zasięg 400 km, rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 s i będzie w stanie dwukrotnie pokonać północną pętlę toru Nürburgring, jadąc w żądnym mocy trybie Sport Plus.

Samochód jest wyposażony w 19-calowe przednie i 20-calowe tylne koła, przednie i tylne światła LED do jazdy dziennej, wykonany na zamówienie spojler i regulowane w trzech płaszczyznach zawieszenie. Wnętrze nie zostało jeszcze sfinalizowane, ale wiemy, że będzie wyposażone w łączność multimedialną, klimatyzację i kamerę cofania.

ELEGEND zawdzięcza swoje sportowe geny swojemu projektantowi Marcusowi Holzingerowi, założycielowi ELEGEND AG. Jak
miłośnik sportów motorowych, fascynuje go zarówno jazda wyścigowa, jak i jazda na granicy – ??czy to jako kierowca, czy
jako widz. Legendy sportów motorowych wpływały na projektanta samochodów od dziecka. Dla projektu ELEGEND zgromadził zespół doświadczonych i pełnych pasji ekspertów motoryzacyjnych. Łączy ich jedna wspólna ambicja – tworzenie nowych motoryzacyjnych legend.


ELEGEND jest montowany ręcznie, a cena zaczyna się od 890.000 Euro plus VAT. Audi i Netflix współpracują przy filmie The Grey Man
Wiadomości | 21.07.22

Audi i Netflix współpracują przy filmie The Grey Man

Jako oficjalna marka motoryzacyjna filmu, zaprezentowane zostaną cztery pojazdy Audi, całkowicie elektryczne Audi RS e-tron GT i Audi Q4 Sportback e-tron, a także Audi RS 7 Sportback i Audi R8 Coupe.

Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car
Super Cars | 27.04.21

Emira, tak nazwano zupełnie nowy model od Lotus Car

Emira oznacza dowódcę lub przywódcę, bardzo dobrze pasuje do nowego modelu zainspirowanego elektrycznym hipersamochodem Evija. Kiedy premiera?

Sedan oraz shooting brake. Już jutro dwie wersje Arteona podczas premiery online
Wiadomości | 23.06.20

Sedan oraz shooting brake. Już jutro dwie wersje Arteona podczas premiery online

Wprowadzony w 2017 roku Volkswagen Arteon to czterodrzwiowe coupe o sportowym, eleganckim wyglądzie. Dziś jego styl wcale się nie zestarzał i nadal jest aktualny. W katalogu brakowało jednak bardziej praktycznej wersji pojazdu. Jest to wariant Shooting Brake, oferujący większy bagażnik przy zachowaniu bardzo atrakcyjnego wyglądu.