Elektryczne | 29.06.21

E-Legend EL1 nowy elektryk inspirowany Audi Quattro

Nowy elektryczny super sportowy samochód o futurystycznym retro stylu w ograniczonej do 30 sztuk edycji bezbłędnie nawiązuje do rajdowych legend lat 80-tych.


E-Legend EL1 nowy elektryk inspirowany Audi Quattro

Niemiecka firma ELegend zaprezentowała ultra ekskluzywny model EV o mocy 816 KM, który jest hołdem dla samochodu rajdowego Audi Quattro S1. Model nazwano EL1, coupé jest napędzane trzema silnikami elektrycznymi i czerpie rezerwy z zestawu akumulatorów o pojemności 90 kWh.

Inspirowany rajdami elektryczny EV w ultralekkiej karbonowej karoserii o masie własnej 1680 kilogramów zapewniają pojazdowi (wg producenta) zasięg 400 km, rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 s i będzie w stanie dwukrotnie pokonać północną pętlę toru Nürburgring, jadąc w żądnym mocy trybie Sport Plus.

Samochód jest wyposażony w 19-calowe przednie i 20-calowe tylne koła, przednie i tylne światła LED do jazdy dziennej, wykonany na zamówienie spojler i regulowane w trzech płaszczyznach zawieszenie. Wnętrze nie zostało jeszcze sfinalizowane, ale wiemy, że będzie wyposażone w łączność multimedialną, klimatyzację i kamerę cofania.

ELEGEND zawdzięcza swoje sportowe geny swojemu projektantowi Marcusowi Holzingerowi, założycielowi ELEGEND AG. Jak
miłośnik sportów motorowych, fascynuje go zarówno jazda wyścigowa, jak i jazda na granicy – ??czy to jako kierowca, czy
jako widz. Legendy sportów motorowych wpływały na projektanta samochodów od dziecka. Dla projektu ELEGEND zgromadził zespół doświadczonych i pełnych pasji ekspertów motoryzacyjnych. Łączy ich jedna wspólna ambicja – tworzenie nowych motoryzacyjnych legend.


ELEGEND jest montowany ręcznie, a cena zaczyna się od 890.000 Euro plus VAT. Nowy, w pełni elektryczny minivan premium Volvo EM90
Elektryczne | 14.11.23

Nowy, w pełni elektryczny minivan premium Volvo EM90

Segment pojazdów wielozadaniowych (MPV) zyskał w ostatnich latach znaczną popularność. Volvo EM90 jako pierwsze pojawia się w Chinach, największym rynku samochodowym na świecie.

Całkowicie nowa Kia Sportage
Premiery | 01.09.21

Całkowicie nowa Kia Sportage

Premiera online pierwszej wyłącznie europejskiej wersji Sportage w jej 28-letniej historii, również jako wersja hybrydowa typu plug-in. Na żywo podczas IAA Mobility w Monachium.

Porsche Taycan elektryzuje najwyższy budynek świata Burj Khalifa w Dubaju
Wiadomości | 28.10.20

Porsche Taycan elektryzuje najwyższy budynek świata Burj Khalifa w Dubaju

Porsche oficjalnie rozpoczęło regionalną premierę całkowicie nowego Taycana specjalną animacją na burj Khalifa w Dubaju, największej pojedynczej powierzchni wystawienniczej na świecie.