Elektryczne | 29.06.21

E-Legend EL1 nowy elektryk inspirowany Audi Quattro

Nowy elektryczny super sportowy samochód o futurystycznym retro stylu w ograniczonej do 30 sztuk edycji bezbłędnie nawiązuje do rajdowych legend lat 80-tych.


E-Legend EL1 nowy elektryk inspirowany Audi Quattro

Niemiecka firma ELegend zaprezentowała ultra ekskluzywny model EV o mocy 816 KM, który jest hołdem dla samochodu rajdowego Audi Quattro S1. Model nazwano EL1, coupé jest napędzane trzema silnikami elektrycznymi i czerpie rezerwy z zestawu akumulatorów o pojemności 90 kWh.

Inspirowany rajdami elektryczny EV w ultralekkiej karbonowej karoserii o masie własnej 1680 kilogramów zapewniają pojazdowi (wg producenta) zasięg 400 km, rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,8 s i będzie w stanie dwukrotnie pokonać północną pętlę toru Nürburgring, jadąc w żądnym mocy trybie Sport Plus.

Samochód jest wyposażony w 19-calowe przednie i 20-calowe tylne koła, przednie i tylne światła LED do jazdy dziennej, wykonany na zamówienie spojler i regulowane w trzech płaszczyznach zawieszenie. Wnętrze nie zostało jeszcze sfinalizowane, ale wiemy, że będzie wyposażone w łączność multimedialną, klimatyzację i kamerę cofania.

ELEGEND zawdzięcza swoje sportowe geny swojemu projektantowi Marcusowi Holzingerowi, założycielowi ELEGEND AG. Jak
miłośnik sportów motorowych, fascynuje go zarówno jazda wyścigowa, jak i jazda na granicy – ??czy to jako kierowca, czy
jako widz. Legendy sportów motorowych wpływały na projektanta samochodów od dziecka. Dla projektu ELEGEND zgromadził zespół doświadczonych i pełnych pasji ekspertów motoryzacyjnych. Łączy ich jedna wspólna ambicja – tworzenie nowych motoryzacyjnych legend.


ELEGEND jest montowany ręcznie, a cena zaczyna się od 890.000 Euro plus VAT. Lexus zapowiedział premierę nowego modelu NX
Wiadomości | 02.06.21

Lexus zapowiedział premierę nowego modelu NX

Nowy SUV Lexusa na horyzoncie, wkrótce premiera.

Czy to koniec z tanim ubezpieczeniem OC?
Wiadomości | 05.03.22

Czy to koniec z tanim ubezpieczeniem OC?

Cenowa karuzela w branży motoryzacyjnej dopiero się rozkręca, ponieważ zmiany w mandatach czy cenach samochodów to nie wszystko. Modyfikacje mogą czekać kierowców również w zakresie cen OC.

Kei-car kategoria pojazdów, która praktycznie nie istnieje w Europie
Wiadomości | 09.04.23

Kei-car kategoria pojazdów, która praktycznie nie istnieje w Europie

Przyjazny, mocny wygląd SUV-a z przestronnym, wygodnym wnętrzem. Mitsubishi Delica Mini należy do kategorii pojazdów, która określa mikrosamochody.