Po marcowej premierze nowego ASX, opracowany dla Europy model nowego COLT-a powraca do centrum europejskiego segmentu B, korzystając z sukcesu poprzednich generacji.
Mitsubishi Motors Europe potwierdza wprowadzenie na rynek nowego COLT-a, który zostanie zaprezentowany 8 czerwca i wejdzie do sprzedaży w całej Europie jesienią tego roku. Stworzony z myślą o europejskich kierowcach i wyposażony w zaawansowane rozwiązania techniczne COLT uzupełni ofertę marki w podstawowym europejskim segmencie B, obok nowego ASX z segmentu B-SUV, który pojawił się w salonach w marcu.
Wprowadzona po raz pierwszy w latach 60. ubiegłego wieku i od tego czasu stosowana na świecie nazwa modelu COLT, odnosząca się z reguły do kompaktowych samochodów Mitsubishi Motors, była jedną z najpowszechniej kojarzonych z Mitsubishi nazw modelowych, szczególnie w Europie. Ostatnia generacja COLT-a sprzedała się na Starym Kontynencie w latach 2004-2014 w liczbie ponad 400 000 egzemplarzy.
Mitsubishi COLT zaprezentuje wiele zaawansowanych opcji układu napędowego, odpowiadających na potrzeby Klientów szukających samochodów z segmentu, w którym układy napędowe benzynowe i hybrydowe (HEV) znajdują się w około 80% sprzedawanych samochodów.
Podstawowy silnik COLT-a to innowacyjna trzycylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 1,0 litra, która rozwija 67 KM/49 kW mocy i jest połączona z pięciobiegową skrzynią manualną. Dla Klientów szukających solidniejszych osiągów, COLT jest dostępny z trzycylindrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,0 litra i mocy 91 KM/67 kW, który współpracuje z sześciobiegową skrzynią manualną. Na szczycie gamy znajduje się wydajny hybrydowy układ napędowy (HEV) łączący 1,6-litrowy silnik benzynowy z dwoma silnikami elektrycznymi, generującymi łączną moc 143 KM/105 kW oraz z przekładnią automatyczną z kilkoma trybami pracy.
Wszystkie te układy napędowe będą dostępne od samej premiery jesienią 2023 roku. Nowy COLT będzie produkowany w zakładach Renault w Bursie w Turcji, a jego sprzedaż rozpocznie się jesienią 2023 roku.
Inżynierowie i projektanci BRABUS opracowali ekskluzywne czterodrzwiowe hybrydowe coupe, które przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy a prędkość maksymalną ograniczono do 316 km/h.
460,4 km/h oficjalnie potwierdzone. 17 stycznia 2021 SCC Tuatara ustanowił nowy rekord prędkości samochodu produkcyjnego. Zobacz oficjalne wideo.
Głównym celem projektu jest przekazywanie użytkownikom dróg bieżących informacji o sytuacji na drogach. Zobacz wideo prezentację.