MotorSport | 16.05.21

Hołd McLarena dla ponadczasowego projektu Gulf

Na cały weekend wyścigowy Grand Prix Monako zespół McLaren Racing będzie się prezentował w niebieskich barwach Gulf wraz z pomarańczowym paskiem.

McLaren Racing i partner strategiczny Gulf Oil International zaprezentowali dziś innowacyjną, specjalną barwę, upamiętniającą ich historyczne partnerstwo, jednorazowym kultowym projektem na Grand Prix Monako 2021 w dniach 20-23 maja. Ta sugestywna kolorystyka oznacza powrót sportu do jednego z najbardziej charakterystycznych Grand Prix Formuły 1 i przynosi fanom jedną z najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych barw sportów motorowych wszechczasów.

 

McLaren ma głęboko zakorzenioną i odnoszącą sukcesy historię wyścigów z Gulf, a obie marki ożywiły swoje relacje w lipcu 2020 roku, kiedy zespół ogłosił powrót marki jako oficjalnego partnera strategicznego. Barwa retro będzie wyrazem hołdu McLarena dla ponadczasowego projektu Gulf, jednocześnie odzwierciedlając wyścigowe połączenie, które rozpoczęło się w czasach założyciela zespołu, Bruce'a McLarena.

 

Na cały weekend wyścigowy Grand Prix Monako zespół będzie nosił wyścigową niebieską kolorystykę Gulf wraz z pomarańczowym paskiem, ściśle nawiązującym do klasycznego projektu Gulf. Motyw będzie obecny na samochodach wyścigowych MCL35M, kombinezonach Lando Norrisa i Daniela Ricciardo, zestawie wyścigowym oraz na wszystkich platformach mediów społecznościowych. Ponadto Lando i Daniel będą nosić kaski wyścigowe z wykonanymi na zamówienie projektami w stylu retro, stworzonymi specjalnie na tę imprezę.

 

Grand Prix Monako 2021 nie będzie pierwszym, w którym samochód wyścigowy McLarena będzie nosił kultowe barwy Gulf. McLaren F1 GTR Longtail # 41 zajął drugie miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1997 roku, utrzymując wyścigową niebiesko-pomarańczową barwę Gulf.Kia Concept EV5
Concept Cars | 21.03.23

Kia Concept EV5

Zainspirowany filozofią projektową Kia „Opposites United”, Concept EV5 stanowi zapowiedź seryjnego, w pełni elektrycznego modelu SUV, który zostanie wprowadzony na rynek w Chinach jeszcze w tym roku.

Toyota osiąga globalną produkcję 300 milionów samochodów
Wiadomości | 08.11.23

Toyota osiąga globalną produkcję 300 milionów samochodów

Toyota Motor Corporation osiągnęła łączną globalną produkcję wynoszącą 300 milionów samochodów, łącznie z produkcją na wrzesień 2023 roku.

Opel zaprezentował dziś nowego Grandlanda
Wiadomości | 09.06.21

Opel zaprezentował dziś nowego Grandlanda

Odważna stylistyka, cyfrowy kokpit i zaawansowana technologia, cechy które dotychczas były zarezerwowane dla aut z wyższych segmentów.