Elektryczne | 09.03.21

Audi Q4 e-tron prototyp

Elektryczna ofensywa w Audi nadal nabiera tempa. Q4 e-tron jest kontynuacją dużych modeli SUV-ów e-tron i e-tron Sportback, a także sportowego e-tron GT.

Audi stawia na elektryczność: Q4 e-tron pojawia się w dynamicznym segmencie rynku. Q4 e-tron odgrywa kluczową rolę w strategii elektryfikacji marki. Jest wprowadzany na rynek w szczególnie atrakcyjnym i szybko rozwijającym się segmencie rynku - klasie kompaktowych SUV-ów. Dla klientów Audi to wejście do świata elektrycznej mobilności premium w atrakcyjnej cenie.

 

Wraz z Q4 e-tron, Audi prezentuje prawdziwie wszechstronny samochód, pod każdym względem odpowiedni jako główny samochód w gospodarstwie domowym. Przy długości 4590 mm, szerokości 1865 mm i wysokości 1613 mm, wymiary zewnętrzne Q4 e-tron plasują go w segmencie większych kompaktowych SUV-ów. Architektura modułowego elektrycznego układu napędowego (MEB), na którym bazuje kompaktowy elektryczny SUV Audi, umożliwia zupełnie nowy podział przestrzeni. Podczas gdy zwis przedni ma zaledwie 86 centymetrów, rozstaw osi wynosi 2,76 metra - nawet więcej niż w segmencie średnich SUV-ów. Powstałe w ten sposób wnętrze ma 1,83 metra długości, co przypomina duży, pełnowymiarowy SUV.

 

Podobnie jak we wszystkich swoich modelach, Audi w Q4 e-tron stawia na w pełni cyfrową koncepcję obsługi i wyświetlania z płaską strukturą menu. Obejmuje cztery poziomy: cyfrowy zestaw wskaźników lub wirtualny kokpit Audi dla kierowcy, centralny wyświetlacz dotykowy MMI, sterowanie głosowe w języku naturalnym oraz opcjonalny wyświetlacz Head-up rzeczywistości rozszerzonej - to nowa pionierska technologia.

 

 Nowa generacja Opla Astry przechodzi końcowe testy
Wiadomości | 29.06.21

Nowa generacja Opla Astry przechodzi końcowe testy

Premiera najlepiej sprzedającego się kompaktowego modelu marki jest już za kilka tygodni. Tymczasem teraz nowa Astra jest na finiszu testowego maratonu.

Hopium Machina
Super Cars | 21.01.21

Hopium Machina

Francuska firma Hopium, producent samochodów w 100% wodorowych, ujawnia projekt swojej platformy technologicznej.

David Beckham jako nowy globalny ambasador Maserati
Wiadomości | 12.04.21

David Beckham jako nowy globalny ambasador Maserati

Globalna ikona sportu, filantrop, biznesmen i pionier stylu: David Beckham jest idealnym partnerem do towarzyszenia Maserati w kolejnym etapie jego podróży.