Elektryczne | 09.03.21

Audi Q4 e-tron prototyp

Elektryczna ofensywa w Audi nadal nabiera tempa. Q4 e-tron jest kontynuacją dużych modeli SUV-ów e-tron i e-tron Sportback, a także sportowego e-tron GT.

Audi stawia na elektryczność: Q4 e-tron pojawia się w dynamicznym segmencie rynku. Q4 e-tron odgrywa kluczową rolę w strategii elektryfikacji marki. Jest wprowadzany na rynek w szczególnie atrakcyjnym i szybko rozwijającym się segmencie rynku - klasie kompaktowych SUV-ów. Dla klientów Audi to wejście do świata elektrycznej mobilności premium w atrakcyjnej cenie.

 

Wraz z Q4 e-tron, Audi prezentuje prawdziwie wszechstronny samochód, pod każdym względem odpowiedni jako główny samochód w gospodarstwie domowym. Przy długości 4590 mm, szerokości 1865 mm i wysokości 1613 mm, wymiary zewnętrzne Q4 e-tron plasują go w segmencie większych kompaktowych SUV-ów. Architektura modułowego elektrycznego układu napędowego (MEB), na którym bazuje kompaktowy elektryczny SUV Audi, umożliwia zupełnie nowy podział przestrzeni. Podczas gdy zwis przedni ma zaledwie 86 centymetrów, rozstaw osi wynosi 2,76 metra - nawet więcej niż w segmencie średnich SUV-ów. Powstałe w ten sposób wnętrze ma 1,83 metra długości, co przypomina duży, pełnowymiarowy SUV.

 

Podobnie jak we wszystkich swoich modelach, Audi w Q4 e-tron stawia na w pełni cyfrową koncepcję obsługi i wyświetlania z płaską strukturą menu. Obejmuje cztery poziomy: cyfrowy zestaw wskaźników lub wirtualny kokpit Audi dla kierowcy, centralny wyświetlacz dotykowy MMI, sterowanie głosowe w języku naturalnym oraz opcjonalny wyświetlacz Head-up rzeczywistości rozszerzonej - to nowa pionierska technologia.

 

 Volkswagen ID.3 z nagrodą za wzornictwo
Wiadomości | 05.05.20

Volkswagen ID.3 z nagrodą za wzornictwo

Marka Volkswagen zdominowała konkurs Automotive Brand Contest 2020. ID.3 całkowicie elektryczny model, został uznany za ?Best of Best? w co najmniej dwóch kategoriach. Nowy Golf, ID.3. SPACE VIZZION samochód koncepcyjny znalazł się również wśród tegorocznych laureatów. Konkurs na markę motoryzacyjną jest jedynym niezależnym międzynarodowym konkursem projektowym dla marek motoryzacyjnych.

Poznaj nowe Picanto, nowoczesny miejski hatchback marki Kia
Wiadomości | 04.07.23

Poznaj nowe Picanto, nowoczesny miejski hatchback marki Kia

Picanto to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Kia w kilku regionach świata. W tych ramach nowy Picanto oferuje wspaniały zestaw funkcji.

Premiera Nissana Patrol NISMO
Premiery | 01.04.21

Premiera Nissana Patrol NISMO

Odważna konstrukcja, sprawdzona w wyścigach inżynieria i na nowo zdefiniowanej aerodynamice zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy.