Wiadomości | 16.05.20

Cała prawda o wyjątkowych i zaawansowanych technologicznie materiałach we wnętrzu McLarena GT

Filozofia designu McLarena wszystko ma swój cel napędza nowe rozwiązania stosowane we wnętrzach samochodów, m.in. wykorzystanie kaszmiru, tkaniny SuperFabric oraz różnych rodzajów skór


Cała prawda o wyjątkowych i zaawansowanych technologicznie materiałach we wnętrzu McLarena GT

Innowacje we wnętrzu supersamochodów są tematem nowego odcinka filmu z cyklu McLaren Tech Club, który opowiada o materiałach wykorzystanych w McLarenie GT – samochodzie, w którym tradycyjna filozofia Grand Touringu została podana w nowym i unikalnym wydaniu McLarena. Dzięki połączeniu większego komfortu, przestrzeni i użyteczności z wysokim poziomem zaangażowania kierowcy, dynamiczną jazdą oraz osiągami – z których znany jest McLaren – GT zyskał własną osobowość, zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz.

Nowe materiały wykorzystane we wnętrzu są kluczowym aspektem możliwości i wyglądu GT. Zespół projektantów zbadał alternatywy dla tradycyjnych pokryć wykończeniowych, m.in. w przestrzeniach bagażowych i na fotelach. Wygląd oraz przyjemne doznania podczas manipulowania wszelkimi przełącznikami czy dźwigniami są również ważnym aspektem projektu wnętrza, dlatego zastosowano w nim dużo frezowanego, radełkowanego aluminium, które nie tylko pięknie wygląda, ale też zapewnia precyzję obsługi.

McLaren jest znany ze swojego dążenia do wdrażania ultralekkich rozwiązań w każdym aspekcie designu i konstrukcji samochodu, a GT nie jest tu wyjątkiem. SuperFabric® - nowy materiał, oryginalnie przeznaczony do wykorzystania w wojsku i lotnictwie – tu pokrywa podłogę przestrzeni bagażowej. Ten innowacyjny tkany materiał jest wzbogacony o warstwę maleńkich ochronnych płytek, co zapewnia odporność na plamy, przecięcia, otarcia i zadrapania. Oddychająca, łatwa do czyszczenia i szybkoschnąca powierzchnia SuperFabric® jest tłoczona w sześciokątny wzór dla uzyskania maksymalnej ochrony.

Ta determinacja do minimalizacji wagi odnosi się również do bardziej tradycyjnych materiałów występujących w kabinie. Dążąc do zachowania wierności filozofii projektowej „wszystko ma swój cel”, McLaren zaadaptował współczesne podejście inspirując się wykorzystaniem najlepszych materiałów w modzie i lifestylu oraz tworząc unikalne palety kolorystyczne. Miękka i elastyczna skóra Nappa, oferowana standardowo w samochodach GT, na życzenie może zostać zamieniona na luksusową skórę drobnolicową lub Alcantarę®. Wszystkie skóry wykorzystane w GT pochodzą ze szkockiej firmy Bridge of Weir. Alternatywnie, w ramach najbardziej ekskluzywnych opcji proponowanych przez McLaren Special Operations (MSO), do wyboru jest kaszmir w kolorze Dove Grey lub Jet Black. Ta szykowna tkanina występuje na fotelach oraz innych miejscach często dotykanych w kabinie. McLaren jest pierwszym producentem samochodów, który oferuje tę najbardziej miękką i luksusową wełnę w produkcyjnej wersji supersamochodu.Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar
MotorSport | 24.02.21

Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar

Ferrari ogłasza rozpoczęcie programu Le Mans Hypercar, w którym od 2023 roku zacznie rywalizację w World Endurance Championship.

Już w przyszłym tygodniu premiera całkiem nowego pickup-a Forda F-150
Wiadomości | 19.06.20

Już w przyszłym tygodniu premiera całkiem nowego pickup-a Forda F-150

Ford zaktualizował swoją główną stronę internetową o zwiastun zdjęcia modelu F-150 2021 i potwierdził, że premiera nowego Forda będzie transmitowane na żywo, aby każdy mógł się z nim zapoznać!

Lexus zapowiedział premierę nowego modelu NX
Wiadomości | 02.06.21

Lexus zapowiedział premierę nowego modelu NX

Nowy SUV Lexusa na horyzoncie, wkrótce premiera.