Wiadomości | 06.07.24

Aston Martin zachwyci dynamicznym pokazem na Goodwood Festival of Speed

Festiwal szybkości odbywający się co roku w lipcu w Goodwood jest najważniejszym wydarzeniem brytyjskiego sezonu letniego.


Aston Martin zachwyci dynamicznym pokazem na Goodwood Festival of Speed

Wydarzenie to stało się pielgrzymką, której nie można przegapić dla miłośników prędkości, którzy podróżują z całego świata, aby rozkoszować się widokami i dźwiękami najlepszych samochodów sportowych na świecie, prowadzonymi przez gwiazdy wyścigów z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

 

Odwiedzających tegoroczny Festiwal czekają emocjonujące emocje dzięki uprzejmości Astona Martina, którzy będą świadkami światowego debiutu Astona Martina Valianta, jednej z zaledwie 38 ultraekskluzywnych, torowych i dopuszczonych do ruchu drogowego edycji specjalnych, stworzonych po: osobiste zamówienie od kierowcy Aston Martin Aramco Formula One Team, dwukrotnego mistrza świata Formuły 1® Fernando Alonso, który w piątek będzie jeździł nowym samochodem w Goodwood. Ucieleśniając zaangażowanie Astona Martina w budowanie samochodów wyłącznie dla kierowców, Valiant z pewnością będzie jedną z gwiazd pokazu, szczególnie w swojej specyfikacji inspirowanej Muncherem, która jest ukłonem w stronę legendarnego samochodu wyścigowego Aston Martin Le Mans.

 

Valkyrie, przełomowy hipersamochód Astona Martina powraca. Przyciągający tłumy i przyciągający wzrok pojazd miał swój dynamiczny debiut w Goodwood w 2021 r. i obecnie stanowi inspirację dla nowego hipersamochodu Aston Martin Valkyrie AMR-LMH, który w 2025 r. ma przywrócić marce czołowe miejsca w wyścigach samochodów sportowych.

 

Następny w kolejce jest Valour, stworzony z okazji 110. rocznicy powstania Astona Martina. Dzięki specjalnie zaprojektowanej 6-biegowej manualnej skrzyni biegów, w unikalny sposób współpracującej z 5,2-litrowym silnikiem V12 Twin-Turbo, zapewniającym maksymalne zaangażowanie kierowcy i ponadczasowy klasyczny wygląd, Valor jest ostatnim w swojej epoce.

 

Jedyny w swoim rodzaju Aston Martin Victor, opisany przez Top Gear jako „hipersamochód, jakiego nie było w latach osiemdziesiątych”, został stworzony dzięki unikalnej usłudze personalizacji marki „Q by Aston Martin” – z manualną skrzynią biegów i oczywiście Silnik V12. Festiwal Prędkości to rzadka okazja, aby zobaczyć ten wyjątkowy samochód w akcji na wzgórzu oraz z bliska na padoku supersamochodów.

 

Wprowadzony na rynek zaledwie kilka miesięcy temu nowy Aston Martin Vantage to prawdziwie sportowy samochód Astona Martina. Najnowszy samochód noszący osławioną tabliczkę znamionową Vantage kontynuuje tradycję marki polegającą na tworzeniu mocnych samochodów sportowych z silnikiem z przodu i napędem na tylne koła, zaprojektowanych tak, aby zapewniały maksymalne emocje i maksymalną pewność. Vantage to serce marki Aston Martin, a ten nowy model stanowi przykład marki pod każdym względem.

 

Nowy Aston Martin Vantage będzie także reprezentowany na padoku sportów motorowych przez jednorazowy oficjalny samochód bezpieczeństwa FIA Formuły 1® oraz przez nowość na rok 2024 samochód wyścigowy Vantage GT3, który będzie brał udział w seriach na całym świecie, w tym w Światowych Mistrzostwach FIA Mistrzostwa wytrzymałościowe.

 

Do wszystkich modeli „V” w Goodwood dołącza pierwszy na świecie Super Tourer, Aston Martin DB12 – pierwszy z nowej generacji samochodów sportowych. Na wybiegu First Glance wystawiony jest także nowy DBX707, prezentujący swój nowy, uderzający design wnętrza, wraz z nowym, najnowocześniejszym systemem informacyjno-rozrywkowym opracowanym przez Aston Martin.

Festiwal Prędkości w Goodwood 2024 rozpoczyna się 11 lipca i potrwa do 14 lipca.Dzika konwersja Le Mansory Forda GT o mocy 700 KM
Tuning | 30.06.20

Dzika konwersja Le Mansory Forda GT o mocy 700 KM

Ford GT jest jednym z najlepszych supersamochodów, a model, który tu widzisz, jest przeróbką już prawie idealnego supersamochodu. To nie są tylko niektóre nowe naklejki i niektóre aktualizacje zewnętrzne, pojazd ten jest aktualizowany przez Mansory i obejmuje pełną konwersję, radykalnie zmienioną konstrukcję i zwiększoną wydajność.

Kia EV6 na pierwszych zdjęciach pokazuje swoją filozofię projektowania
Elektryczne | 15.03.21

Kia EV6 na pierwszych zdjęciach pokazuje swoją filozofię projektowania

Zaawansowane technologicznie detale oraz nowoczesne i przestronne wnętrze możliwe dzięki pierwszej dedykowanej platformie Kia EV (E-GMP).

Nissan Ariya po raz pierwszy zaprezentowany w Polsce
Premiery | 09.04.21

Nissan Ariya po raz pierwszy zaprezentowany w Polsce

Pierwszym egzemplarzem, który został oficjalnie zaprezentowany nad Wisłą była wersja z napędem na obie osie e-4ORCE w kolorze Akatsuki Copper.