Tuning | 17.08.20

Aston Martin świętuje premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie

z dwoma ekskluzywnymi specjalnymi edycjami 007 inspirowanymi samochodami z filmu No Time to Die.


Aston Martin świętuje premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie

Aston Martin świętuje premierę 25. filmu o Jamesie Bondzie, z dwoma ekskluzywnymi specjalnymi edycjami 007 inspirowanymi samochodami z filmu No Time to Die. Ta nowa współpraca między Aston Martinem i EON Productions, firmą produkującą filmy o Jamesie Bondzie z Metro Goldwyn Mayer Studios, dostarcza ekscytujące nowe edycje 007 Aston Martin Vantage i DBS Superleggera.

 

(Aktualizacja 03.03.2021. Premiera - Aston Martin Cognizant Formula One Team prezentuje oszałamiający nowy bolid AMR21)

 

No Time To Die zostanie wydany na całym świecie w listopadzie 2020 roku i będzie zawierał nie mniej niż cztery kultowe samochody sportowe Aston Martin: kultowy DB5; klasyczny Aston Martin V8; najnowszy super GT marki, DBS Superleggera; oraz wyjątkowy Aston Martin Valhalla - nadchodzący hipersamochód firmy z silnikiem umieszczonym centralnie.

 

Dwie edycje specjalne upamiętniające premierę No Time To Die, z których każda jest od dziś oferowana w ograniczonej liczbie nabywcom na całym świecie, zostały starannie zaprojektowane i wykonane przez ekspertów z działu robót na zamówienie Aston Martina: Q by Aston Martin . Dążąc do zaoferowania najwyższej jakości usług personalizacji na miarę, Q by Aston Martin zapewnia zarówno starannie wyselekcjonowane edycje specjalne, takie jak te, a także możliwość indywidualnego właściciela do stworzenia całkowicie indywidualnych samochodów sportowych za pośrednictwem Q by Aston Martin - Komisja usługa.

 

Pierwszym z dwóch modeli jest Vantage 007 Edition, zainspirowany oryginalnym Aston Martinem V8, który zadebiutował w modelu 007 w The Living Daylights w 1987 roku, a także pojawia się w No Time to Die. Film pokazuje, jak James Bond odkrywa samochód ze swojego osobistego aresztu w Londynie.

 

Opierając się na budzącym grozę sportowym stylu i agresywnych osiągach zwykłego Vantage, nowy samochód oferuje unikalne elementy stylizacji nadwozia, na czele z specjalnie zaprojektowaną siatkową osłoną chłodnicy z chromowaną ramką, która nawiązuje do wyglądu klasycznego V8 marki. Dalsze szczegóły stylistyczne obejmują przerywany żółty dyfuzor inspirowany paskami ostrzegawczymi na rakietach filmowego samochodu. Vantage 007 Edition może być nawet dostarczony z zestawem nart z limitowanej edycji inspirowanych The Living Daylights i bagażnikiem na narty - nawiązując do „zimowej” limuzyny V8 z filmu.

 

Samochód będzie dostarczany w autentycznym kolorze nadwozia w kolorze Cumberland Grey, a wnętrze będzie pokryte czarną obsydianową skórą i ciemnym chromem z logo 007 umieszczonym na konsoli środkowej samochodów wyposażonych w manualną skrzynię biegów. Osłony przeciwsłoneczne wszystkich samochodów będą miały inne subtelne nawiązanie do filmu w postaci haftowanej częstotliwości stacji radiowej - 96,60 (FM) - którą miłośnicy 007 będą wiedzieć, że była to częstotliwość rosyjskiej policji policyjnej, której Bond użył do pomocy w ucieczce w The Living Daylights.

 

Same siedzenia są wyposażone w unikalne, tradycyjne flety, przypominające te z V8, wraz z oparciami z włókna węglowego oraz, w szczególnie szczegółowym ukłonie w stronę filmu z lat 80., zarys wiolonczelowych otworów inspirowanych pamiętną sceną pościgu wiolonczelowego z udziałem Jamesa. Bond (Timothy Dalton) i Kara Milovy (Maryam D'Abo).

 

Kierowca może jeszcze bardziej sobie pozwolić dzięki laserowo wypalonej tabliczce z gadżetami, która nawiązuje do różnych rodzajów broni i urządzeń widocznych na oryginalnym samochodzie filmowym. Obejmowały one silnik rakietowy, pociski, lasery, wyświetlacz celowniczy i podpory narciarskie. Krzyżyki wyryte na dźwigienkach zmiany biegów w samochodzie również nawiązują do systemu naprowadzania pocisków widocznego na filmie. Dostępny w wersji manualnej lub automatycznej, Vantage 007 Edition posiada również boczną plakietkę Vantage i jest ograniczony do 100 sztuk na całym świecie.

 

Wiceprezes i dyrektor kreatywny Aston Martin, Marek Reichman, powiedział: „Stworzenie 007 Edition jest zawsze ekscytującym wyzwaniem, ponieważ pracujemy nad rozwojem i stylizacją samochodu, który ucieleśnia legendę Jamesa Bonda. To zaszczyt zastosować starannie dobraną stylistykę inspirowaną modelem 007 do naszych samochodów sportowych, co daje naszym klientom możliwość posiadania wyjątkowego fragmentu historii kina i motoryzacji ”.

 

Aby uczcić debiut Jamesa Bonda topowego Astona Martina DBS Superleggera, powstała druga wyjątkowa edycja 007.

 

Ściśle ograniczone do zaledwie 25 samochodów seryjnych dostępnych na całym świecie i posiadających taką samą specyfikację jak muskularny DBS Superleggera z nadchodzącego filmu, samochód ma odpowiednio groźną prezencję na drodze.

 

Moc 715 KM zapewniana przez 5,2-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem DBS Superleggera odpowiada szczytowemu statusowi samochodu, a jego szczytowy moment obrotowy wynoszący 900 Nm jest nie tylko znaczny sam w sobie, ale w obecnym stanie jest to największy moment obrotowy. liczba wszystkich wyprodukowanych samochodów Aston Martin.

 

Do tej silnej mieszanki DBS Superleggera 007 Edition dodaje mnóstwo stylizacji i udoskonaleń konstrukcyjnych, które dodatkowo podnoszą jej atrakcyjność. Samochód ma specjalny lakier zewnętrzny w kolorze Ceramic Grey z dachem, obudowami lusterek, splitterem, dyfuzorem i tylnym Aeroblade IITM z przyciemnianym na czarno włóknem węglowym. Wyjątkowe dla edycji 007 są również efektowne wizualnie błyszczące czarne 21-calowe obręcze kół Y-Spoke. Ta specjalna edycja zawiera również plakietkę na błotnik 007, wykończoną w kolorze chromu z czarną emaliąLimitowana seria Fiata 500 La Prima w wersji hatchback
Elektryczne | 09.06.20

Limitowana seria Fiata 500 La Prima w wersji hatchback

Po ogromnym sukcesie limitowanej edycji nowej 500 ?la Prima? w wersji cabrio, która została zaprezentowana w marcu br. w Mediolanie, gama nowej 500 powiększa się o drugą ?Launch Edition? - nową 500 ?la Prima? w wersji hatchback. To umiejętne połączenie nowego ?elektrycznego i zrównoważonego ducha? trzeciej generacji 500 z niepowtarzalnym designem i dbałością o szczegóły charakterystycznymi dla kultowego modelu Fiata i wyróżniającymi najlepsze produkty ?Made in Italy?.

ZEEKR najbardziej oczekiwany pojazd elektryczny roku
Elektryczne | 19.10.21

ZEEKR najbardziej oczekiwany pojazd elektryczny roku

Pierwszy gotowy model ZEEKR 001 zjechał dzisiaj z linii produkcyjnej najbardziej zaawansowanej fabryki pojazdów na świecie, zbudowana w Ningbo w Chinach.

Zupełnie nowy Mahindra Thar czyli Jeep Wrangler po indyjsku
Premiery | 19.08.20

Zupełnie nowy Mahindra Thar czyli Jeep Wrangler po indyjsku

Indyjski producent samochodów Mahindra & Mahindra pokazał długo oczekiwane drugą pgenerację modelu Thar. Zupełnie nowy Thar nie tylko przyciągnie zagorzałych entuzjastów tego modelu Thar, ale także spodoba się wszystkim tym, którzy zawsze marzyli o posiadaniu kultowego pojazdu z wszystkimi zaletami współczesnego SUV-a.