Wiadomości | 18.09.23

Aston Martin DB5, urodziny najsłynniejszego samochodu na świecie

We wrześniu mija dokładnie 60 lat od chwili, gdy Aston Martin zaprezentował swoją wówczas nowość, a model ten stał się ikoną brytyjskiej kultury, designu i innowacji.


Aston Martin DB5, urodziny najsłynniejszego samochodu na świecie

We wrześniu mija dokładnie 60 lat od chwili, gdy Aston Martin zaprezentował swoją wówczas nowość, a model ten stał się ikoną brytyjskiej kultury, designu i innowacji, mocno ugruntowując pozycję Astona Martina jako jednej z najbardziej pożądanych marek luksusowych w Wielkiej Brytanii.

 

Sześć dekad później DB5 w dalszym ciągu jest jednym z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych samochodów na świecie i zajął centralne miejsce podczas obecności Astona Martina na festiwalu Goodwood Revival w Sussex w ubiegły weekend wraz z najnowszym modelem z szanowanej linii DB marki, pierwszym na świecie Super Tourer, DB12. Zaznaczając dumną przeszłość i ekscytującą przyszłość Astona Martina, oba modele zostały sfotografowane razem na zdjęciach opublikowanych dzisiaj z okazji tej przełomowej rocznicy.

 

Zastanawiając się nad niezmiennym urokiem DB5 w związku z 60. rocznicą jego powstania, prezes wykonawczy Aston Martin, Lawrence Stroll – który sam jest właścicielem DB5 – powiedział: „Era Davida Browna dała nam tak wiele wspaniałych samochodów sportowych Aston Martin, ale żaden nie był bardziej rozpoznawalny i szanowany i pożądany jako DB5, który położył podwaliny pod naszą tożsamość jako brytyjskiej marki luksusowej, będącej synonimem stylu, wydajności i ekskluzywności.

 

„To całkowicie słuszne, że gdy kończy on 60 lat, poświęcamy chwilę, aby spojrzeć wstecz i zastanowić się nad niesamowitą rolą, jaką ten samochód odegrał w naszym 110-letnim dziedzictwie. Jesteśmy niesamowicie dumni, że linia DB jest kontynuowana do dziś dzięki cieszącemu się uznaniem krytyków DB12, który podobnie jak poprzednie modele jest celebracją wszystkiego, co kochamy w brytyjskich, ręcznie budowanych samochodach sportowych, z nowym zastrzykiem najnowszej technologii i najwyższym poziomem wydajności .”Bronco Off-Roadeo pierwsza w swoim rodzaju szkoła jazdy
Wiadomości | 04.06.21

Bronco Off-Roadeo pierwsza w swoim rodzaju szkoła jazdy

Ekstremalna szkoła jazdy w terenie. Cztery lokalizacje. Teksas, MOAB w Utah, Las Vegas Nevada oraz w północno-wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych.

Całkowicie elektryczny pickup Chevrolet Silverado EV
Premiery | 05.01.22

Całkowicie elektryczny pickup Chevrolet Silverado EV

Silverado EV to przeprojektowany, pełnowymiarowy, w pełni elektryczny pickup, opracowany od podstaw, wykorzystujący moc platformy Ultium EV GM.

Renault KIGER
Premiery | 28.01.21

Renault KIGER

Kompaktowy SUV zaprojektowany w Indiach. Wideo z premiery światowej.