Wiadomości | 18.09.23

Aston Martin DB5, urodziny najsłynniejszego samochodu na świecie

We wrześniu mija dokładnie 60 lat od chwili, gdy Aston Martin zaprezentował swoją wówczas nowość, a model ten stał się ikoną brytyjskiej kultury, designu i innowacji.


Aston Martin DB5, urodziny najsłynniejszego samochodu na świecie

We wrześniu mija dokładnie 60 lat od chwili, gdy Aston Martin zaprezentował swoją wówczas nowość, a model ten stał się ikoną brytyjskiej kultury, designu i innowacji, mocno ugruntowując pozycję Astona Martina jako jednej z najbardziej pożądanych marek luksusowych w Wielkiej Brytanii.

 

Sześć dekad później DB5 w dalszym ciągu jest jednym z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych samochodów na świecie i zajął centralne miejsce podczas obecności Astona Martina na festiwalu Goodwood Revival w Sussex w ubiegły weekend wraz z najnowszym modelem z szanowanej linii DB marki, pierwszym na świecie Super Tourer, DB12. Zaznaczając dumną przeszłość i ekscytującą przyszłość Astona Martina, oba modele zostały sfotografowane razem na zdjęciach opublikowanych dzisiaj z okazji tej przełomowej rocznicy.

 

Zastanawiając się nad niezmiennym urokiem DB5 w związku z 60. rocznicą jego powstania, prezes wykonawczy Aston Martin, Lawrence Stroll – który sam jest właścicielem DB5 – powiedział: „Era Davida Browna dała nam tak wiele wspaniałych samochodów sportowych Aston Martin, ale żaden nie był bardziej rozpoznawalny i szanowany i pożądany jako DB5, który położył podwaliny pod naszą tożsamość jako brytyjskiej marki luksusowej, będącej synonimem stylu, wydajności i ekskluzywności.

 

„To całkowicie słuszne, że gdy kończy on 60 lat, poświęcamy chwilę, aby spojrzeć wstecz i zastanowić się nad niesamowitą rolą, jaką ten samochód odegrał w naszym 110-letnim dziedzictwie. Jesteśmy niesamowicie dumni, że linia DB jest kontynuowana do dziś dzięki cieszącemu się uznaniem krytyków DB12, który podobnie jak poprzednie modele jest celebracją wszystkiego, co kochamy w brytyjskich, ręcznie budowanych samochodach sportowych, z nowym zastrzykiem najnowszej technologii i najwyższym poziomem wydajności .”



Range Rover Sport trzeciej generacji, MANHART Sport SV 650
Tuning | 18.05.23

Range Rover Sport trzeciej generacji, MANHART Sport SV 650

Ten samochód ma najmocniejszą z dwóch dostępnych jednostek benzynowych, która jest również jedynym oferowanym V8 i jak dotąd topowym silnikiem Range Rovera Sport.

Aston Martin DBX 707 najpotężniejszy luksusowy SUV na świecie
Premiery | 01.02.22

Aston Martin DBX 707 najpotężniejszy luksusowy SUV na świecie

Nowy DBX 707 to SUV jak żaden inny. Taki, który wynosi Astona Martina na szczyt segmentu. Unikalny silnik 4,0-litrowy V8 o mocy do 707 KM zwiastuje nową definicję osiągów i przyjemności z jazdy.

Dobre wieści z Motor City. W lipcu ujrzymy premierę nowego Forda Bronco
Wiadomości | 10.06.20

Dobre wieści z Motor City. W lipcu ujrzymy premierę nowego Forda Bronco

Ford oficjalnie zaktualizował stronę internetową, która informuje nas wszystkich, że w lipcu zobaczymy nowego Forda Bronco. Zobacz zwiastun wideo.