Tuning | 24.05.21

Alpine A110 X zaprojektowane przez Felipe Pantone

Dzieło sztuki rozwijające moc 292 koni mechanicznych i tylko trzy z czterech wyprodukowanych egzemplarzy będą dostępne w sprzedaży.


Alpine A110 X zaprojektowane przez Felipe Pantone

W wyjątkowej i prestiżowej scenerii Monako, Alpine i Felipe Pantone prezentują efekt drugiej współpracy. To nowe stowarzyszenie jest kontynuacją pracy „Alpine F1 x Felipe Pantone” przedstawionej kilka tygodni temu. Następnie Felipe Pantone przedstawił swoją artystyczną interpretację Formuły 1 z Alpine na modelu w skali 1/2 wystawionym na pierwszym piętrze Atelier Renault poświęconego Alpine.

 

Współpraca między Alpine i Felipe Pantone jest dzisiaj nowym krokiem w pracy nad Alpine A110, kultowym modelem marki. Przed przystąpieniem do tego projektu Felipe Pantone spędził długie godziny na studiowaniu marki, jej historii i oczywiście jeżdżąc Alpine A110, aby poczuć wyjątkową osobowość francuskiego sportowego coupe. Rezultatem jest nowoczesna, dynamiczna i elegancka interpretacja A110. Linie graficzne podążają za kształtem A110 i sprawiają wrażenie prędkości, nawet gdy samochód stoi w miejscu. Posiada również charakterystyczne kolory Felipe Pantone, czerń i biel.

 

„Mój pomysł dotyczący pracy nad A110 ma na celu wywołanie poczucia„ ultradynamizmu ”. Wizualna prędkość jest czymś, co badam od lat i czuję, że naprawdę łączy się w tym samochodzie, podkreślając jego genialny projekt z szybkim, technologicznym wyglądem ”

 

 

Ten Alpine A110 zaprojektowany przez Felipe Pantone jest oparty na A110S, najsilniejszej wersji z serii A110 rozwijającej moc 292 koni mechanicznych. Każdy z trzech A110 będzie dostępny w cenie 125 000 euro z podatkiem.

Zatwierdzone do ruchu drogowego, te wyjątkowe dzieła sztuki są skierowane bardziej do kolekcjonerów i miłośników pięknych przedmiotów niż do fanów torów. Warunki dostępu do jednego z trzech dzieł zostaną podane później.Nowy Tiguan Allspace
Premiery | 12.05.21

Nowy Tiguan Allspace

Tiguan otrzymał aktualizację jesienią 2020 roku, a teraz przyszła kolej na wersję z długim rozstawem osi czyli wersję Tiguan Allspace.

CUPRA w Extreme E
MotorSport | 01.04.21

CUPRA w Extreme E

CUPRA bierze udział w najbardziej ekstremalnych etapach wyścigów na świecie w inauguracyjnym sezonie serii Extreme E.

Bronco Off-Roadeo pierwsza w swoim rodzaju szkoła jazdy
Wiadomości | 04.06.21

Bronco Off-Roadeo pierwsza w swoim rodzaju szkoła jazdy

Ekstremalna szkoła jazdy w terenie. Cztery lokalizacje. Teksas, MOAB w Utah, Las Vegas Nevada oraz w północno-wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych.