Tuning | 24.05.21

Alpine A110 X zaprojektowane przez Felipe Pantone

Dzieło sztuki rozwijające moc 292 koni mechanicznych i tylko trzy z czterech wyprodukowanych egzemplarzy będą dostępne w sprzedaży.


Alpine A110 X zaprojektowane przez Felipe Pantone

W wyjątkowej i prestiżowej scenerii Monako, Alpine i Felipe Pantone prezentują efekt drugiej współpracy. To nowe stowarzyszenie jest kontynuacją pracy „Alpine F1 x Felipe Pantone” przedstawionej kilka tygodni temu. Następnie Felipe Pantone przedstawił swoją artystyczną interpretację Formuły 1 z Alpine na modelu w skali 1/2 wystawionym na pierwszym piętrze Atelier Renault poświęconego Alpine.

 

Współpraca między Alpine i Felipe Pantone jest dzisiaj nowym krokiem w pracy nad Alpine A110, kultowym modelem marki. Przed przystąpieniem do tego projektu Felipe Pantone spędził długie godziny na studiowaniu marki, jej historii i oczywiście jeżdżąc Alpine A110, aby poczuć wyjątkową osobowość francuskiego sportowego coupe. Rezultatem jest nowoczesna, dynamiczna i elegancka interpretacja A110. Linie graficzne podążają za kształtem A110 i sprawiają wrażenie prędkości, nawet gdy samochód stoi w miejscu. Posiada również charakterystyczne kolory Felipe Pantone, czerń i biel.

 

„Mój pomysł dotyczący pracy nad A110 ma na celu wywołanie poczucia„ ultradynamizmu ”. Wizualna prędkość jest czymś, co badam od lat i czuję, że naprawdę łączy się w tym samochodzie, podkreślając jego genialny projekt z szybkim, technologicznym wyglądem ”

 

 

Ten Alpine A110 zaprojektowany przez Felipe Pantone jest oparty na A110S, najsilniejszej wersji z serii A110 rozwijającej moc 292 koni mechanicznych. Każdy z trzech A110 będzie dostępny w cenie 125 000 euro z podatkiem.

Zatwierdzone do ruchu drogowego, te wyjątkowe dzieła sztuki są skierowane bardziej do kolekcjonerów i miłośników pięknych przedmiotów niż do fanów torów. Warunki dostępu do jednego z trzech dzieł zostaną podane później.106 lat działalności Maserati pokazane w niecałe 4 minuty
Wiadomości | 01.12.20

106 lat działalności Maserati pokazane w niecałe 4 minuty

Święto Maserati od A do Z. Marka weszła w nowy etap swojej historii, kierując się śmiałością wpisaną w jej DNA. Święto przeszłości i spojrzenie w przyszłość łączą się. Wideo

SSC TUATARA bije rekord świata
Super Cars | 27.01.21

SSC TUATARA bije rekord świata

460,4 km/h oficjalnie potwierdzone. 17 stycznia 2021 SCC Tuatara ustanowił nowy rekord prędkości samochodu produkcyjnego. Zobacz oficjalne wideo.

Nowa wersja Cupra Ateca jeszcze więcej sportowego charakteru
Wiadomości | 27.07.20

Nowa wersja Cupra Ateca jeszcze więcej sportowego charakteru

CUPRA Ateca po raz pierwszy wyjechała na drogi pod koniec 2018 roku, rozpoczynając historię nowej motoryzacyjnej marki. W 2020 roku na rynku pojawi się odświeżona wersja modelu. Wygląd SUV-a nabrał jeszcze więcej sportowego charakteru dzięki nowym, ekspresyjnym detalom. Hiszpański producent właśnie udostępnił serię niepublikowanych wcześniej fotografii przedstawiających auto.