MotorSport | 18.05.23

Alpine A110 Pikes Peak w drodze na na szczyt

Pieszczotliwie nazywana „wyścigiem do chmur”, ta wspinaczka na wzgórze obejmuje trasę o długości prawie 20 km ze 156 zakrętami, rozpoczynającą się na wysokości 2865 metrów.


Alpine A110 Pikes Peak w drodze na na szczyt

Pikes Peak International Hill Climb, należący do najbardziej legendarnych wyścigów, jest jednym z najdłużej odbywających się zawodów samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Odbywający się w Górach Skalistych od 1916 roku, ten punkt orientacyjny sportów motorowych przeszedł wiele zmian w ciągu ostatniego stulecia, ale pozostaje jednym z najtrudniejszych wydarzeń sportowych.

 

Pieszczotliwie nazywana „wyścigiem do chmur”, ta wspinaczka na wzgórze obejmuje trasę o długości 19,93 km ze 156 zakrętami, rozpoczynającą się na wysokości 2865 metrów i kończącą się około 1440 metrów wyżej. Samochody, ciała i nerwy są wystawione na próbę. Różnica w ciśnieniu powietrza znacząco wpływa na moc silnika na całej trasie, a kierowcy często muszą radzić sobie z wyjątkowo zakurzoną drogą, zmiennymi warunkami pogodowymi, różnym nasłonecznieniem, ślepymi zakrętami i nieustannym zagrożeniem ze strony wąwozu!

 

Zawsze gotowe do podjęcia najtrudniejszych wyzwań, zespoły Alpine i Signatech zmierzą się z Pikes Peak w niedzielę 25 czerwca z Alpine A110 Pikes Peak, który był przedmiotem arcydzieła inżynierii, aby uchwycić subtelności tej kultowej wspinaczki.Wnętrza modelu ENYAQ iV
Wiadomości | 07.11.20

Wnętrza modelu ENYAQ iV

ŠKODA prezentuje wnętrza modelu ENYAQ iV: inspirujące opcje Design Selections do wyboru.

Aspark The Owl po raz pierwszy na Auto Shanghai 2021
Super Cars | 26.04.21

Aspark The Owl po raz pierwszy na Auto Shanghai 2021

Najszybciej przyspieszający samochód na jednych z największych targów samochodowych na świecie.

Porsche Taycan zdobywa nowy tytuł Guinness World Records
Elektryczne | 10.02.21

Porsche Taycan zdobywa nowy tytuł Guinness World Records

Zobacz do jakiej prędkości przyspieszył pojazd w zamkniętym budynku.