MotorSport | 18.05.23

Alpine A110 Pikes Peak w drodze na na szczyt

Pieszczotliwie nazywana „wyścigiem do chmur”, ta wspinaczka na wzgórze obejmuje trasę o długości prawie 20 km ze 156 zakrętami, rozpoczynającą się na wysokości 2865 metrów.


Alpine A110 Pikes Peak w drodze na na szczyt

Pikes Peak International Hill Climb, należący do najbardziej legendarnych wyścigów, jest jednym z najdłużej odbywających się zawodów samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Odbywający się w Górach Skalistych od 1916 roku, ten punkt orientacyjny sportów motorowych przeszedł wiele zmian w ciągu ostatniego stulecia, ale pozostaje jednym z najtrudniejszych wydarzeń sportowych.

 

Pieszczotliwie nazywana „wyścigiem do chmur”, ta wspinaczka na wzgórze obejmuje trasę o długości 19,93 km ze 156 zakrętami, rozpoczynającą się na wysokości 2865 metrów i kończącą się około 1440 metrów wyżej. Samochody, ciała i nerwy są wystawione na próbę. Różnica w ciśnieniu powietrza znacząco wpływa na moc silnika na całej trasie, a kierowcy często muszą radzić sobie z wyjątkowo zakurzoną drogą, zmiennymi warunkami pogodowymi, różnym nasłonecznieniem, ślepymi zakrętami i nieustannym zagrożeniem ze strony wąwozu!

 

Zawsze gotowe do podjęcia najtrudniejszych wyzwań, zespoły Alpine i Signatech zmierzą się z Pikes Peak w niedzielę 25 czerwca z Alpine A110 Pikes Peak, który był przedmiotem arcydzieła inżynierii, aby uchwycić subtelności tej kultowej wspinaczki.Hyundai zaprezentował wygląd nowego modelu ELANTRA
Wiadomości | 06.03.23

Hyundai zaprezentował wygląd nowego modelu ELANTRA

Światowy bestseller marki Hyundai model ELANTRA to najlepiej sprzedający się na świecie samochód marki Hyundai.

Nowy ID.4 GTX
Premiery | 28.04.21

Nowy ID.4 GTX

Podczas światowej premiery, która odbyła się na lotnisku Tempelhof w Berlinie, Volkswagen zaprezentował swój pierwszy w pełni elektryczny model o wysokich osiągach: ID.4 GTX.

Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h
Wiadomości | 20.05.20

Każdy model Volvo z fabrycznym ograniczeniem prędkości do 180 km/h

Firma Volvo Cars dotrzymała obietnicy złożonej w ubiegłym roku: wszystkie produkowane odtąd samochody mają elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h. To działanie, bardziej radykalne niż prawo wielu krajów, jest elementem szerszej strategii. Jest nią walka o ograniczenie śmiertelnych ofiar wypadków drogowych oraz ciężko rannych do zera.