Tuning | 23.07.21

Alfa Romeo 12C Prototipo. Przywracanie historii do życia

Mimo upływu 80 lat czas nie zdołał stłumić pięknego dźwięku silnika, modelu, który był jednym z najbardziej wpływowych samochodów w historii sportów motorowych.

Jeden z najmniej znanych, ale najbardziej wpływowych samochodów w historii sportów motorowych, Alfa Romeo 12C Prototipo, powrócił do życia po 80 latach w siedzibie Alfa Romeo Racing ORLEN, gdy zespół świętował 111. rocznicę założenia Alfy Romeo goszcząc ten kultowy pojazd w Hinwil.

 

Alfa Romeo 12C Prototipo wyznaczyła kluczowy moment w historii sportów motorowych i zainspirowała generację powojennych samochodów wyścigowych i sportowych o wysokich osiągach, które przyjęły nową geometrię silnika 12-cylindrowego, skutecznie kształtując sposób, w jaki wyobrażano sobie silnik.

 

12C Prototipo, jedyny w swoim rodzaju samochód wyścigowy zaprojektowany i zbudowany z myślą o rywalizacji w klasie Sport, nie był pokazywany publicznie od ponad 70 lat: jego renowacja dobiegła końca w tym samym czasie, co kamienie milowe narodzin włoskiej marki. , historyczny pojazd zatrzymał się, by odwiedzić siedzibę Alfa Romeo Racing ORLEN w Hinwil w Szwajcarii, gdzie projektuje się, buduje i eksploatuje jego duchowych potomków, bolidy Formuły 1 startujące w tegorocznych mistrzostwach świata.

 

Po tym, jak załoga Saubera zakończyła dokładną inspekcję pojazdu, pieczołowicie odrestaurowanego przez Progetto 33 AG z Egonem Zweimüllerem, 12C Prototipo został zainstalowany w tunelu aerodynamicznym Sauber w celu przeprowadzenia ostatecznych kontroli przed włączeniem silnika – oszałamiające 80 lat od ostatniego Przy okazji ryczał ze złości: czas nie zdołał stłumić pięknego dźwięku.

 

W końcu każda impreza potrzebuje gościa specjalnego, a świętowanie Alfy Romeo nie było wyjątkiem. Piękny produkt ludzkiej pomysłowości, umiejętności technicznych i sprawności inżynierskiej powrócił do życia – w miejscu, w którym nazwa Alfa Romeo żyje na najwyższym poziomie sportów motorowych, 111 lat po tym, jak pierwsze samochody marki ujrzały światło dzienne. Wyścigowe DNA, z którym nazwy Alfy Romeo i Sauber są synonimem, żyje dalej. Gdy 12C Prototipo przygotowuje się do niedługiego startu na torze i ponownego połączenia z drogami, które zniszczyło osiem dekad temu, z podziwem patrzymy na samochód Alfa Romeo, który zmienił bieg historii sportów motorowych.Stardust specjalna edycja Genesis G90
Wiadomości | 02.07.20

Stardust specjalna edycja Genesis G90

Flagowy luksusowy sedan G90 trafi do sprzedaży 2 lipca zarówno jako model roku 2021, jak i jako model specjalny ?Stardust?. Pięćdziesiąt sztuk edycji Stardust będzie sprzedawanych tylko w Korei.

Nowa Klasa C Mercedes-Benz limuzyna i kombi
Premiery | 23.02.21

Nowa Klasa C Mercedes-Benz limuzyna i kombi

Od 1982 roku Klasa C była najczęściej kupowanym modelem Mercedes-Benz. Łącznie sprzedano ponad 10,5 miliona samochodów w tej kategorii.

Aston Martin opublikował pierwsze zdjęcia modelu DBS 770 Ultimate Volante
Super Cars | 13.04.23

Aston Martin opublikował pierwsze zdjęcia modelu DBS 770 Ultimate Volante

Niezrównana zaciekłość, jakiej żaden volante przed nią nie miał zapowiada epickie pożegnanie dla flagowego tourera brytyjskiego producenta samochodów.