Tuning | 23.07.21

Alfa Romeo 12C Prototipo. Przywracanie historii do życia

Mimo upływu 80 lat czas nie zdołał stłumić pięknego dźwięku silnika, modelu, który był jednym z najbardziej wpływowych samochodów w historii sportów motorowych.

Jeden z najmniej znanych, ale najbardziej wpływowych samochodów w historii sportów motorowych, Alfa Romeo 12C Prototipo, powrócił do życia po 80 latach w siedzibie Alfa Romeo Racing ORLEN, gdy zespół świętował 111. rocznicę założenia Alfy Romeo goszcząc ten kultowy pojazd w Hinwil.

 

Alfa Romeo 12C Prototipo wyznaczyła kluczowy moment w historii sportów motorowych i zainspirowała generację powojennych samochodów wyścigowych i sportowych o wysokich osiągach, które przyjęły nową geometrię silnika 12-cylindrowego, skutecznie kształtując sposób, w jaki wyobrażano sobie silnik.

 

12C Prototipo, jedyny w swoim rodzaju samochód wyścigowy zaprojektowany i zbudowany z myślą o rywalizacji w klasie Sport, nie był pokazywany publicznie od ponad 70 lat: jego renowacja dobiegła końca w tym samym czasie, co kamienie milowe narodzin włoskiej marki. , historyczny pojazd zatrzymał się, by odwiedzić siedzibę Alfa Romeo Racing ORLEN w Hinwil w Szwajcarii, gdzie projektuje się, buduje i eksploatuje jego duchowych potomków, bolidy Formuły 1 startujące w tegorocznych mistrzostwach świata.

 

Po tym, jak załoga Saubera zakończyła dokładną inspekcję pojazdu, pieczołowicie odrestaurowanego przez Progetto 33 AG z Egonem Zweimüllerem, 12C Prototipo został zainstalowany w tunelu aerodynamicznym Sauber w celu przeprowadzenia ostatecznych kontroli przed włączeniem silnika – oszałamiające 80 lat od ostatniego Przy okazji ryczał ze złości: czas nie zdołał stłumić pięknego dźwięku.

 

W końcu każda impreza potrzebuje gościa specjalnego, a świętowanie Alfy Romeo nie było wyjątkiem. Piękny produkt ludzkiej pomysłowości, umiejętności technicznych i sprawności inżynierskiej powrócił do życia – w miejscu, w którym nazwa Alfa Romeo żyje na najwyższym poziomie sportów motorowych, 111 lat po tym, jak pierwsze samochody marki ujrzały światło dzienne. Wyścigowe DNA, z którym nazwy Alfy Romeo i Sauber są synonimem, żyje dalej. Gdy 12C Prototipo przygotowuje się do niedługiego startu na torze i ponownego połączenia z drogami, które zniszczyło osiem dekad temu, z podziwem patrzymy na samochód Alfa Romeo, który zmienił bieg historii sportów motorowych.Ford chce pobić rekordy 1800-konnym elektrycznym drag racerem, Mustangiem Super Cobra Jet 1800
MotorSport | 14.04.23

Ford chce pobić rekordy 1800-konnym elektrycznym drag racerem, Mustangiem Super Cobra Jet 1800

Wyścigi dragsterów pozostają kluczowym poligonem doświadczalnym dla rozwoju pojazdów i technologii w całym krajobrazie pojazdów elektrycznych.

Zobacz oficjalną reklamę GM podczas Super Bowl  LV
Wiadomości | 06.02.21

Zobacz oficjalną reklamę GM podczas Super Bowl LV

General Motors zatrudnił aktora Willa Ferrella do swojej reklamy zatytułowanej "No Way, Norway".

Porsche 968 L'ART w stylu retro
Tuning | 30.09.21

Porsche 968 L'ART w stylu retro

Unikalny wygląd zewnętrzny i wewnętrzny specjalnie przeprojektowanego Porsche 968, które w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia, przenosi styl retro do ery nowożytnej.