Premiery | 19.08.23

Acura ZDX i ZDX Type S

Pierwszy w pełni elektryczny model Acury, ZDX, zaprojektowany w Acura Design Studio w Los Angeles, ZDX wprowadza najnowszy język stylizacji Acura, zapowiedziany przez Precision EV Concept.

Dziś światowy debiut pierwszego w pełni elektrycznego modelu Acury – nowych modeli Acura ZDX i ZDX Type S z 2024 r. Przy szacowanej mocy 500 KM w modelu Type S, ZDX realizuje zobowiązanie Acury do precyzyjnego wytwarzania osiągów dzięki dynamicznej stylizacji, wiodącej w swojej klasie technologia klasy premium i wciągające wrażenia z jazdy. Oczekuje się, że jednosilnikowy ZDX A-Spec uzyska ocenę zasięgu EPA na poziomie 325 mil bezemisyjnych.

 

Całkowicie elektryczny ZDX, debiutujący na kilku najważniejszych imprezach podczas Monterey Car Week, jednego z największych światowych zgromadzeń entuzjastów motoryzacji i sportów motorowych, stanowi kluczowy krok na przyspieszonej ścieżce Acura do 100% zelektryfikowanej oferty.

„Przybycie nowego ZDX to ekscytujący moment dla marki Acura” — powiedział Emile Korkor, zastępca wiceprezesa Acura National Sales. „Sygnalizuje nasze przejście do przyszłości bezemisyjnej i demonstruje nasze zaangażowanie w precyzyjne wykonanie w erze zelektryfikowanej”.

 

Acura zaoferuje ZDX A-Spec zarówno w konfiguracji jednosilnikowej (napęd na tylne koła), jak i dwusilnikowej (napęd na wszystkie koła). Oczekuje się, że cena ZDX A-Spec 2024 rozpocznie się w przedziale 60 000 USD. ZDX Type S, najmocniejszy i najlepiej działający SUV Acura w historii, będzie wyposażony w dwusilnikowy układ napędowy AWD dostrojony pod względem osiągów i ma się rozpocząć w przedziale od 70 000 USD. Cała sprzedaż Acura ZDX będzie odbywać się za pośrednictwem nowego, wielokanałowego procesu sprzedaży cyfrowej, zapewniającego proste i intuicyjne zakupy w domu lub u dealera Acura. Działania przedsprzedażowe dla ZDX rozpoczną się jeszcze w tym roku, a pierwsze dostawy dla klientów zaplanowano na początek 2024 r. Zainteresowanych klientów zachęca się do zarejestrowania się na stronie https://www.acura.com/EarlyAccessZDX w celu uzyskania wcześniejszego dostępu do nowych informacji i szczegółów dotyczących rezerwując nową Acurę ZDX od wybranego dealera.Jak działa samochód z napędem elektrycznym?
Wiadomości | 16.04.20

Jak działa samochód z napędem elektrycznym?

Na koniec 2019 roku po polskich drogach jeździło o 95% więcej samochodów elektrycznych niż rok wcześniej1. Wiele osób jednak wciąż zastanawia się, jak właściwie wygląda ich użytkowanie. Największe wątpliwości budzą sposób ładowania, bezpieczeństwo i moc pojazdów. Oto garść przydatnych informacji, które pomogą zrozumieć, jak działają auta napędzane energią elektryczną.

MINI Countryman oraz MINI Cooper, dwa nowe w pełni elektryczne modele marki
Wiadomości | 01.09.23

MINI Countryman oraz MINI Cooper, dwa nowe w pełni elektryczne modele marki

MINI konsekwentnie przechodzi na całkowicie elektryczną gamę modeli i na Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA w Monachium zaprezentuje dwóch członków nowej rodziny MINI.

DS Aero Sport Lounge
Concept Cars | 14.05.20

DS Aero Sport Lounge

Samochód koncepcyjny nigdy nie powinien być fantazją. Powinien być wynikiem badań i podejścia, które przenosi markę w przyszłość. DS AERO SPORT LOUNGE reprezentuje średnioterminową wizję DS Automobiles. Ujawnia koncepcje, które mogą być wprowadzone do następnych modeli.