Premiery | 13.08.21

Acura NSX Type S debiutuje podczas Monterey Car Week

Aby uczcić ostatni rok produkcji modelu NSX, wyprodukowanych zostanie zaledwie 350 sztuk NSX Type S, z których 300 będzie przeznaczonych dla klientów z USA. Wideo.

Zapewniając szybsze przyspieszenie, ostrzejsze pokonywanie zakrętów i bardziej emocjonujące wrażenia z jazdy niż jakakolwiek kiedykolwiek po drogach NSX, nowy 600-konny NSX Type S 2022 podnosi i tak już imponujące osiągi najnowocześniejszego zelektryfikowanego supersamochodu. Debiutujący dziś na całym świecie podczas słynnego na całym świecie Tygodnia Samochodowego w Monterey, NSX Type S jest ostatecznym wyrazem zaangażowania marki w precyzyjne osiągi.

 

Z okazji ostatniego roku produkcji drugiej generacji NSX, każda Acura NSX produkowana w Performance Manufacturing Center w Marysville w stanie Ohio będzie modelem Type S. Tylko 350 supersamochodów z limitowanej serii zostanie wyprodukowanych do globalnej dystrybucji, z czego 300 przeznaczonych będzie dla klientów w USA, co oznacza pierwszą sprzedaż modelu NSX Type S poza Japonią. NSX Type S jest już dostępny do zamówień klientów na Acura.com/NSX-Type-S.

 

„NSX to niesamowita historia sukcesu Acury, prowadząca do przywrócenia Acury jako marki wydajnościowej i przygotowująca grunt pod powrót Type S” – powiedział Jon Ikeda, wiceprezes i dyrektor ds. marki Acura. „Jesteśmy firmą entuzjastów i już badamy, jaka powinna być następna generacja samochodów sportowych w nadchodzącej erze zelektryfikowania”.

 

Natychmiast rozpoznawalny dzięki charakterystycznemu i bardziej agresywnemu stylowi przodu i tyłu, NSX Type S ma również unikalne 5-ramienne koła, bardziej lepkie opony Pirelli P-Zero, zmodernizowany system adaptacyjnych amortyzatorów, naklejki Type S, standardowy dach z włókna węglowego i dostępny matowy kolor Gotham Grey farba. Pod dostępną osłoną silnika z włókna węglowego znajduje się najmocniejszy produkcyjny układ napędowy Acury w historii: zaktualizowana wersja supersamochodu z podwójnym turbodoładowaniem V6 i trzysilnikowym systemem hybrydowym, który wytwarza 600 koni mechanicznych i 492 lb.-ft. momentu obrotowego.

 

9-biegowa przekładnia DCT tego supersamochodu i rewolucyjna technologia wektorowania momentu obrotowego Sport Hybrid Super Handling All-Wheel Drive (SH-AWD) zostały dostrojone w celu zmaksymalizowania osiągów. Dostępny pakiet lekki obejmuje hamulce węglowo-ceramiczne, osłonę silnika z włókna węglowego i pakiet wnętrza z włókna węglowego, zmniejszając całkowitą masę własną.ŠKODA w jedynym starcie w słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans
Wiadomości | 25.06.20

ŠKODA w jedynym starcie w słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans

Specjalnie opracowana ŠKODA Sport miała lekki aluminiowy korpus i była oparta na udanym seryjnie produkowanym modelu 1101/1102 ?Tudor?. Václav Bobek i Jaroslav Netušil walczyli o pierwsze miejsce w swojej klasie, dopóki niewielka wada nie spowodowała wypadnięcia samochodu po 13 godzinach wyścigu.

Zupełnie nowe BMW M3 G80
Wiadomości | 26.06.20

Zupełnie nowe BMW M3 G80

BMW M3 wchodzi w szóstą generacje modelu w 2020 roku. Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego BMW M3 G80 zapewniają wyjątkowy wgląd w rozwój sedana o wysokich osiągach na najtrudniejszym torze testowym na świecie - Nordschleife na torze Nuerburgring. Wideo relacja

Nowa KIA Sportage, całkowita transformacja
Premiery | 27.10.21

Nowa KIA Sportage, całkowita transformacja

Nadszedł czas na debiut globalny. KIA America przedstawia nową Kia Sportage, która przeszła całkowitą transformację. Stała się większa, i bardziej masywna.