Premiery | 12.05.23

AC Cobra GT Roadster, ekskluzywna premiera w Londynie

Goszczący na słynnym na całym świecie stadionie Tottenham Hotspur, zaledwie 25 mil od miejsca założenia firmy, najnowocześniejszy roadster zachwycił klientów i zgromadził VIP-ów.

Oszałamiający nowy model AC Cobra GT Roadster miał swoją światową premierę w Londynie, a potwierdzeni nabywcy i klienci zostali zaproszeni na ekskluzywną prezentację, podczas gdy legendarny samochód sportowy powraca w spektakularny sposób.

 

Zaczynając od czystego projektu, AC Cobra GT Roadster to najnowocześniejszy, nowoczesny samochód sportowy, wyprodukowany przy użyciu najnowszych technologii i procesów inżynieryjnych, ale pozostaje wierny duchowi AC Cobra z lat 60-tych.

 

Nowy roadster jest wynikiem wielomilionowej inwestycji prowadzonej przez prawie cztery lata. Zaprojektowany, aby być zarówno pięknym, jak i użytecznym samochodem sportowym, pozostaje klasą samą w sobie. Oczekuje się, że każdego roku na rynki światowe będzie produkowanych zaledwie 250 egzemplarzy GT Roadster, przy czym pierwszy rok produkcji jest już sprzedany.

 

Zaprojektowany tak, aby był w pełni dopuszczony do ruchu drogowego, dostępny z kierownicą po lewej i prawej stronie oraz zawierał nowoczesne funkcje bezpieczeństwa, każdy aspekt, od stylizacji po ergonomię, został przemyślany.

 

Znacząco większy niż oryginalna AC Cobra, nowy GT Roadster nadrabia 50 lat ewolucji projektowej. Całkowicie nowoczesna ergonomia oznacza, że kabina samochodu pomieści kierowców o wzroście znacznie przekraczającym sześć stóp, podczas gdy samochód wykorzystuje nowoczesne technologie układu napędowego i sterowania, aby potwierdzić jego referencje jako Grand Tourer.

Nowe podwozie ma rozstaw osi 2570 mm, czyli o 284 mm więcej niż AC Cobra Mk. VI, ale całkowita długość samochodu wzrosła tylko o 110 mm, do 4225 mm. Rozstaw kół samochodu został również zoptymalizowany, aby zapewnić szerszy rozstaw kół, co wraz z rozkładem masy i środkiem ciężkości samochodu znacznie poprawia prowadzenie i zwinność.

Wyjątkowo lekkie i wyjątkowo odporne na skręcanie, wysoce zaawansowane podwozie z wytłaczanej aluminiowej ramy przestrzennej zostało zaprojektowane dla samochodu z otwartym dachem. Ubrany w opływową karoserię z kompozytu węglowego, która sama waży poniżej 50 kg, masa własna nowego AC Cobra pozostaje poniżej 1450 kg.

 

Po raz kolejny AC Cobra korzysta z potężnego silnika V8, aby uzyskać siłę ognia potrzebną do zapewnienia prędkości i ścieżki dźwiękowej szanowanej przez fanów na całym świecie. Dostępny w dwóch różnych konfiguracjach, nowy AC Cobra GT Roadster jest wyposażony w wolnossący 5-litrowy silnik V8 lub wersję z doładowaniem wykorzystującą ten sam modułowy silnik.

Rozwijający do 654 KM doładowany GT Roadster jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km na godzinę w zaledwie 3,4 sekundy. Jako doskonałe uzupełnienie silników, dostępne są dwie skrzynie biegów: 6-biegowa manualna skrzynia biegów dla purystów lub zaawansowana 10-biegowa automatyczna skrzynia biegów z łopatkami zmiany biegów zamontowanymi przy kierownicy.

Jak przystało na tak zaawansowany i bardzo ekskluzywny samochód, kabina AC Cobra GT Roadster została potraktowana z taką samą dbałością i poświęceniem, jak reszta projektu. Wyposażony w wykonane na zamówienie detale i unikalne, ręcznie wykończone elementy, niespotykane wcześniej w świecie motoryzacji, podkreśla zaangażowanie AC Cars w rozwój swoich pojazdów.Już za kilka miesięcy zadebiutuje ósma generacja BMW serii 5 Limuzyna
Wiadomości | 15.03.23

Już za kilka miesięcy zadebiutuje ósma generacja BMW serii 5 Limuzyna

Nowe BMW serii 5 Limuzyna będzie oferowane w wersji całkowicie elektrycznej, hybrydowej typu plug-in, z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z technologią miękkiej hybrydy.

Baby Stinger czyli całkiem nowa KIA K5
Premiery | 03.07.20

Baby Stinger czyli całkiem nowa KIA K5

Odważny, mocny wygląd zawiera DNA projektu Stingera, jednocześnie rozszerzając przyszły język projektowania Kii. Najmocniejszy sedan klasy średniej Kia uwalnia ducha kierowców rozsądku dzięki uderzającemu designowi, atrakcyjnym opcjom układu napędowego i ekscytującej technologii.

H1st vision, samochód koncepcyjny zaprojektowany przez Software République
Concept Cars | 19.06.23

H1st vision, samochód koncepcyjny zaprojektowany przez Software République

Prawdziwe doświadczenie wykraczające poza mobilność samochodową, wizja H1st to nie tylko samochód koncepcyjny: to namacalna wizja mobilności jutra.