Tuning | 03.04.23

1978 Jeep Cherokee 4xe Concept

Kolejna podróż w przeszłość prowadzi do tegorocznej wersji koncepcyjnej Resto-mod. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023.

Wprowadzony po raz pierwszy w 1974 roku, Jeep Cherokee (SJ) był sportową, dwudrzwiową wersją Wagoneera i był wyposażony w kubełkowe fotele, sportową kierownicę i sportowe detale zaprojektowane z myślą o młodszych, bardziej żądnych przygód kierowcach.


 
Rok później opcja Wide-Track była dostępna z kluczowymi ulepszonymi funkcjami, w tym zewnętrznymi paskami, większymi oponami, 3-calowymi szerszymi osiami, większymi wycięciami przednich i tylnych kół, przednią i tylną osią Dana 44 oraz wnętrzem zapewniającym większy komfort.


 
Co prowadzi nas do dnia dzisiejszego tej koncepcyjnej podróży z miłością do pojazdów. Aby oddać hołd Jeepowi Cherokee SJ, pierwszemu w swoim rodzaju pojazdowi przystosowanemu do jazdy po drogach i w terenie, zespół projektantów Jeepa postanowił na nowo wyobrazić sobie kultowego pełnowymiarowego SUV-a w nowoczesnym wydaniu.


 
Koncepcja Jeepa Cherokee 4xe rozpoczęła się jako Jeep Cherokee z 1978 roku, który został pieszczotliwie połączony z Jeepem Wranglerem Rubicon 4xe z 2022 roku. Oryginalny Jeep Cherokee miał przenieść Jeepa Cherokee SJ na wyższy poziom osiągów i ten etos jest prawdziwy w przypadku tego pojazdu koncepcyjnego.


  
Oryginalne nadwozie zostało mocno zmodyfikowane, a nadwozie łączy oryginalne proporcje z jasnym, wielokolorowym malowaniem, charakterystycznym dla lat 70. Podczas gdy koncepcyjny Jeep Cherokee 4xe z 1978 roku na pierwszy rzut oka przypomina zabytkowego Jeepa Cherokee SJ, zmienił się w nowoczesny, zelektryfikowany samochód terenowy.


 
Pod maską koncepcyjnego Jeepa Cherokee 4xe z 1978 roku znajduje się zaawansowany układ napędowy Jeep Wrangler 4xe, który zapewnia wyjątkowe wrażenia na drodze i w terenie dzięki połączeniu dwóch silników elektrycznych, akumulatora wysokonapięciowego i zaawansowanego technologicznie silnika 2.0. -litrowy turbodoładowany silnik I-4. Ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów jest połączona ze skrzynią rozdzielczą 4:1, aby dostarczyć więcej niż wystarczającą moc do 37-calowych opon owiniętych wokół niestandardowych 17-calowych kół typu „slotted mag”.


  
Niestandardowe wnętrze koncepcyjnego Jeepa Cherokee 4xe z roku 78 obejmuje fotele kubełkowe z niskim oparciem i obszyte skórą. Tylna kanapa została zastąpiona czteropunktową klatką bezpieczeństwa, a tylna przestrzeń ładunkowa mieści pełnowymiarowe koło zapasowe na wypadek, gdyby szlak stał się trochę zbyt dziki.Ruszyła wymiana fotoradarów
Wiadomości | 30.03.23

Ruszyła wymiana fotoradarów

Sprawdź interaktywną mapę fotoradarów, które mogą teraz pracować w trudnych warunkach pogodowych, automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu oraz pracują na kilku pasach ruchu jednocześnie.

Nowa limitowana edycja Ferrari Daytona SP3
Super Cars | 22.11.21

Nowa limitowana edycja Ferrari Daytona SP3

Cała esencja Ferrari została zebrana podczas Ferrari Show na torze Mugello, na ekskluzywnym wydarzeniu gdzie odbyła się premiera modelu Daytona SP3.

Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR
MotorSport | 08.11.20

Podwójne podium dla Peugeot w serii TCR

Teddy Clairet i Julien Briché pod wrażeniem Peugeota 308 TCR, ponieważ każdy z nich zajął miejsce na podium w ostatniej rundzie European Touring Car Series.