Tuning | 03.04.23

1978 Jeep Cherokee 4xe Concept

Kolejna podróż w przeszłość prowadzi do tegorocznej wersji koncepcyjnej Resto-mod. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023.

Wprowadzony po raz pierwszy w 1974 roku, Jeep Cherokee (SJ) był sportową, dwudrzwiową wersją Wagoneera i był wyposażony w kubełkowe fotele, sportową kierownicę i sportowe detale zaprojektowane z myślą o młodszych, bardziej żądnych przygód kierowcach.


 
Rok później opcja Wide-Track była dostępna z kluczowymi ulepszonymi funkcjami, w tym zewnętrznymi paskami, większymi oponami, 3-calowymi szerszymi osiami, większymi wycięciami przednich i tylnych kół, przednią i tylną osią Dana 44 oraz wnętrzem zapewniającym większy komfort.


 
Co prowadzi nas do dnia dzisiejszego tej koncepcyjnej podróży z miłością do pojazdów. Aby oddać hołd Jeepowi Cherokee SJ, pierwszemu w swoim rodzaju pojazdowi przystosowanemu do jazdy po drogach i w terenie, zespół projektantów Jeepa postanowił na nowo wyobrazić sobie kultowego pełnowymiarowego SUV-a w nowoczesnym wydaniu.


 
Koncepcja Jeepa Cherokee 4xe rozpoczęła się jako Jeep Cherokee z 1978 roku, który został pieszczotliwie połączony z Jeepem Wranglerem Rubicon 4xe z 2022 roku. Oryginalny Jeep Cherokee miał przenieść Jeepa Cherokee SJ na wyższy poziom osiągów i ten etos jest prawdziwy w przypadku tego pojazdu koncepcyjnego.


  
Oryginalne nadwozie zostało mocno zmodyfikowane, a nadwozie łączy oryginalne proporcje z jasnym, wielokolorowym malowaniem, charakterystycznym dla lat 70. Podczas gdy koncepcyjny Jeep Cherokee 4xe z 1978 roku na pierwszy rzut oka przypomina zabytkowego Jeepa Cherokee SJ, zmienił się w nowoczesny, zelektryfikowany samochód terenowy.


 
Pod maską koncepcyjnego Jeepa Cherokee 4xe z 1978 roku znajduje się zaawansowany układ napędowy Jeep Wrangler 4xe, który zapewnia wyjątkowe wrażenia na drodze i w terenie dzięki połączeniu dwóch silników elektrycznych, akumulatora wysokonapięciowego i zaawansowanego technologicznie silnika 2.0. -litrowy turbodoładowany silnik I-4. Ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów jest połączona ze skrzynią rozdzielczą 4:1, aby dostarczyć więcej niż wystarczającą moc do 37-calowych opon owiniętych wokół niestandardowych 17-calowych kół typu „slotted mag”.


  
Niestandardowe wnętrze koncepcyjnego Jeepa Cherokee 4xe z roku 78 obejmuje fotele kubełkowe z niskim oparciem i obszyte skórą. Tylna kanapa została zastąpiona czteropunktową klatką bezpieczeństwa, a tylna przestrzeń ładunkowa mieści pełnowymiarowe koło zapasowe na wypadek, gdyby szlak stał się trochę zbyt dziki.Land Rover rozwija linię modeli Defender
Wiadomości | 26.04.23

Land Rover rozwija linię modeli Defender

Nowy Defender 130 Outbound zostaje wprowadzony do linii Defender wraz z 500-konnym Defenderem 130 V8 i nowym, inspirowanym dziedzictwem, pakietem County Exterior Pack dla Defendera 110.

Jedyna w swoim rodzaju szkoła jazdy w terenie Ford Bronco Raptor Off-Roadeo
Wiadomości | 10.02.23

Jedyna w swoim rodzaju szkoła jazdy w terenie Ford Bronco Raptor Off-Roadeo

Kupując nowego Forda Bronco Raptor otrzymasz specjalne jednodniowe profesjonalne szkolenie z jazdy w terenie w jednej z czterech lokalizacji w USA.

Wycieczka na żywo w Muzeum Porsche bezpłatnie na Instagramie
Wiadomości | 14.05.20

Wycieczka na żywo w Muzeum Porsche bezpłatnie na Instagramie

Cyfrowe wycieczki na żywo będą dostępne w tę niedzielę na Instagramie @ porsche.museum. Dzięki temu fani mogą brać udział z dowolnego miejsca na świecie i przekonać się, w jaki sposób Porsche przenosi pomysły i wartości swojej marki z przeszłości w przyszłość.