Concept Cars | 20.05.23

BMW Concept Touring Coupe

Zamknięty dwumiejscowy samochód, który został opracowany do jednorazowej produkcji, kontynuuje tradycję legendarnych klasyków BMW.


BMW Concept Touring Coupe

BMW prezentuje światową premierę swojego BMW Concept Touring Coupé podczas otwarcia Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2023. BMW Design ponownie wyobraził sobie tradycyjny kształt nadwozia eleganckiego samochodu sportowego, nadając pojazdowi koncepcję nadwozia w stylu shooting brake. We wnętrzu precyzyjnie wykonane skórzane powierzchnie włoskiego producenta Poltrona Frau tworzą luksusową atmosferę.

 

Ręcznie wykonane, jedyne w swoim rodzaju BMW Concept Touring Coupé łączy koncepcję nadwozia zanurzoną w tradycji z technologią purystycznego współczesnego samochodu sportowego. Jego proporcje i nazwa przywodzą na myśl BMW 328 Touring Coupé, które w 1940 roku wygrało wyścig długodystansowy Mille Miglia. ” w ich imieniu, aby odróżnić je od sedanów. Stylistyka sygnetów z tyłu i wewnątrz tego wyjątkowego pojazdu została zainspirowana wzorcowym napisem tego historycznego poprzednika. BMW Concept Touring Coupé jest napędzane charakterystycznym dla marki sześciocylindrowym silnikiem rzędowym, którego osiągi i wyrafinowanie potwierdzają jego status symbolu czystej, czystej radości z jazdy.

 

Najważniejszym elementem stylistycznym BMW Concept Touring Coupé jest wyrzeźbiony tył. Stworzony z opływowych konturów dachu, płynnie łączących się z tylnymi panelami bocznymi, kształt podkreśla atletyczne ramiona samochodu, podczas gdy płaska tylna szyba i wyraźnie zarysowane powierzchnie nadwozia podkreślają solidną sylwetkę pojazdu.


 
Patrząc z boku, typowa dla BMW interpretacja proporcji strzelającego hamulca jest wyraźnie rozpoznawalna. Długa maska, opływowe kontury dachu i mocna tylna część tworzą charakterystyczną dwubryłową konstrukcję, podczas gdy wydłużona grafika bocznych okien z zagięciem Hofmeistera i poszerzonymi tylnymi nadkolami podkreślają jego sportową elegancję.


 
Atmosfera wnętrza BMW Concept Touring Coupé jest zdefiniowana przez typową dla marki orientację na kierowcę w kokpicie, z maksymalną dbałością o dobór materiałów, kolorystykę i wykonanie. Ekskluzywna opcja dwukolorowa włoskiego warsztatu skórzanego Poltrona Frau dzieli wnętrze poziomo na dwa odrębne segmenty kolorystyczne: w górnej części ciemnobrązowy odcień pomaga w koncentracji podczas jazdy; w dolnej części jasny brąz siodła wprowadza do wnętrza komfort i ciepło.440 km/h podczas testów Bugatti Chiron Super Sport
Super Cars | 22.06.21

440 km/h podczas testów Bugatti Chiron Super Sport

W końcowej fazie rozwoju, najszybszy seryjny samochód sportowy na świecie został dostrojony do prędkości przekraczających granicę 400 km/h.

Siedem pytań na temat norm emisji zanieczyszczeń Euro 7
Wiadomości | 08.05.23

Siedem pytań na temat norm emisji zanieczyszczeń Euro 7

Komisja Europejska dąży do rozszerzenia obecnych norm emisji zanieczyszczeń Euro 6. Ale jaki jest rzeczywisty wpływ Euro 7 na środowisko, konsumentów, konkurencyjność przemysłową i nie tylko?

Całkowicie nowy SUV Ford EVOS
Premiery | 19.04.21

Całkowicie nowy SUV Ford EVOS

Ford EVOS zadebiutował dzisiaj na targach Auto Shanghai 2021 jako pierwszy pojazd opracowany zgodnie z planem Forda China 2.0.