Concept Cars | 20.05.23

BMW Concept Touring Coupe

Zamknięty dwumiejscowy samochód, który został opracowany do jednorazowej produkcji, kontynuuje tradycję legendarnych klasyków BMW.


BMW Concept Touring Coupe

BMW prezentuje światową premierę swojego BMW Concept Touring Coupé podczas otwarcia Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2023. BMW Design ponownie wyobraził sobie tradycyjny kształt nadwozia eleganckiego samochodu sportowego, nadając pojazdowi koncepcję nadwozia w stylu shooting brake. We wnętrzu precyzyjnie wykonane skórzane powierzchnie włoskiego producenta Poltrona Frau tworzą luksusową atmosferę.

 

Ręcznie wykonane, jedyne w swoim rodzaju BMW Concept Touring Coupé łączy koncepcję nadwozia zanurzoną w tradycji z technologią purystycznego współczesnego samochodu sportowego. Jego proporcje i nazwa przywodzą na myśl BMW 328 Touring Coupé, które w 1940 roku wygrało wyścig długodystansowy Mille Miglia. ” w ich imieniu, aby odróżnić je od sedanów. Stylistyka sygnetów z tyłu i wewnątrz tego wyjątkowego pojazdu została zainspirowana wzorcowym napisem tego historycznego poprzednika. BMW Concept Touring Coupé jest napędzane charakterystycznym dla marki sześciocylindrowym silnikiem rzędowym, którego osiągi i wyrafinowanie potwierdzają jego status symbolu czystej, czystej radości z jazdy.

 

Najważniejszym elementem stylistycznym BMW Concept Touring Coupé jest wyrzeźbiony tył. Stworzony z opływowych konturów dachu, płynnie łączących się z tylnymi panelami bocznymi, kształt podkreśla atletyczne ramiona samochodu, podczas gdy płaska tylna szyba i wyraźnie zarysowane powierzchnie nadwozia podkreślają solidną sylwetkę pojazdu.


 
Patrząc z boku, typowa dla BMW interpretacja proporcji strzelającego hamulca jest wyraźnie rozpoznawalna. Długa maska, opływowe kontury dachu i mocna tylna część tworzą charakterystyczną dwubryłową konstrukcję, podczas gdy wydłużona grafika bocznych okien z zagięciem Hofmeistera i poszerzonymi tylnymi nadkolami podkreślają jego sportową elegancję.


 
Atmosfera wnętrza BMW Concept Touring Coupé jest zdefiniowana przez typową dla marki orientację na kierowcę w kokpicie, z maksymalną dbałością o dobór materiałów, kolorystykę i wykonanie. Ekskluzywna opcja dwukolorowa włoskiego warsztatu skórzanego Poltrona Frau dzieli wnętrze poziomo na dwa odrębne segmenty kolorystyczne: w górnej części ciemnobrązowy odcień pomaga w koncentracji podczas jazdy; w dolnej części jasny brąz siodła wprowadza do wnętrza komfort i ciepło.SEAT zapowiedział premierę odnowionych modeli Ibiza i Arona
Wiadomości | 07.04.21

SEAT zapowiedział premierę odnowionych modeli Ibiza i Arona

Nowy SEAT Ibiza i Arona zostały zaprojektowane, by odpowiedzieć na współczesne wymogi digitalizacji i dostępności w sieci.

Koncepcja Team Fordzilla P1. Wideo
Wiadomości | 27.08.20

Koncepcja Team Fordzilla P1. Wideo

Ford pokazał na gamescom 2020 pierwszy pojazd zaprojektowany we współpracy producenta samochodów i graczy. Zapowiedział również, że do końca tego roku zbuduje model w skali rzeczywistej, wspierając poszukiwania przez firmę podobieństw między światem wirtualnym i rzeczywistym.

Zobacz jak wygląda komunikacja z asystentem cyfrowym Volkswagena ID.
Elektryczne | 08.04.21

Zobacz jak wygląda komunikacja z asystentem cyfrowym Volkswagena ID.

Jak nowe modele ID. komunikują się z pasażerami pojazdu za pomocą paska świetlnego. Wideo.