Wiadomości | 12.01.23

110 lat i ponad 110 000 samochodów później. Zapowiada się niesamowity rok Astona Martina

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Astona Martina zostaną uhonorowane przez całoroczne obchody 110-lecia kultowej brytyjskiej marki.


110 lat i ponad 110 000 samochodów później. Zapowiada się niesamowity rok Astona Martina

W niedzielę 15 stycznia mija dokładnie 110 lat, odkąd założyciele Lionel Martin i Robert Bamford oficjalnie utworzyli partnerstwo, które doprowadziło do stworzenia pierwszego samochodu Aston Martin, rozpalając ponad stuletnią intensywność motoryzacji, najnowocześniejsze brytyjskie innowacje i wysokooktanowe sukcesy wyścigowe.

 

Urodzony na torze wyścigowym i zainspirowany pasją założycieli do wyścigów, Aston Martin wyrósł ze skromnych początków w małym warsztacie na Henniker Mews w Londynie, aby stać się jedną z najbardziej znanych marek motoryzacyjnych na świecie, synonimem pomysłowego wzornictwa, luksusowego rzemiosła, ekscytujących osiągów i rzadka ekskluzywność.

 

Na zdjęciach opublikowanych z okazji rocznicy Aston Martin zebrał dwa najbardziej kultowe i innowacyjne modele ze 110-letniej historii, podkreślając zaangażowanie marki w przesuwanie granic osiągów i stosowanie inżynierii z wyścigów Grand Prix na drogach. Jeden z najstarszych zachowanych samochodów wyścigowych marki, bijący rekordy wyścigowy Razor Blade z 1923 roku, został przedstawiony obok bezkompromisowego hipersamochodu Aston Martin Valkyrie.

 

Razor Blade, jeden z najwcześniejszych samochodów zaprojektowanych specjalnie z myślą o aerodynamice i napędzany silnikiem zgodnym ze specyfikacją Aston Martin Grand Prix, ustanowił liczne rekordy klasowe w Brooklands w 1923 roku, rok po debiucie Astona Martina w Grand Prix z TT1, samochód o pseudonimie „Green Pea”. Sto lat później Aston Martin kontynuuje innowacje w swoich ekscytujących modelach o wysokich osiągach, wprowadzając na drogi nowoczesną inżynierię Formuły 1 poprzez definiującego erę Astona Martina Valkyrie.

 

Historyczne 110-lecie marki ma być uczczone poprzez wprowadzenie na rynek nowego, ściśle limitowanego, ekskluzywnego modelu Aston Martin, który zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku. Kamień milowy zajmie również centralne miejsce tegorocznego Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone, Goodwood Festival of Speed, Pebble Beach Concours d'Elegance i innych ważnych wydarzeń w kluczowych regionach Aston Martina, jako część globalnej kampanii marketingowej zatytułowanej „Intensywność: 110 lat” w trakcie tworzenia.

 

Rok 2023 zapowiada się przełomowo, ponieważ Aston Martin przygotowuje się do wypuszczenia na rynek pierwszego z wyczekiwanej nowej generacji samochodów sportowych, które jeszcze bardziej wzmocnią koncentrację Aston Martin na ultraluksusowych, wysokich osiągach i intensywności jazdy.Vw Play. Przygotuj się na nową erę łączności, transmisji strumieniowych i usług samochodowych.
Wiadomości | 29.04.20

Vw Play. Przygotuj się na nową erę łączności, transmisji strumieniowych i usług samochodowych.

Live VW Play. Zapraszamy na premierę online prosto z Brazylii. Volkswagen Nivus będzie odgrywał szczególną rolę dla marki. Oprócz tego, że jest pierwszym SUV-em Vw zaprojektowanym w Brazylii z ofertą poniżej T-Crossa, zadebiutuje z nowym centrum multimedialnym VW Play, opracowanym całkowicie w Brazylii. Po pokazaniu zdjęć i szczegółów dotyczących samochodu producent przygotował prezentację online poświęconą wyłącznie systemowi informacyjno-rozrywkowemu, szczegółowo opisując wszystkie jego funkcje.

Światowa premiera nowego Opla Mokki 22 września 2020
Wiadomości | 17.09.20

Światowa premiera nowego Opla Mokki 22 września 2020

Konferencja prasowa z udziałem szefa firmy Opel, Michaela Lohschellera, o godz. 13:00. Poznamy wszystkie ceny, wersje wyposażenia i dane techniczne

CUPRA Simracing Series wyścigi online
Wiadomości | 21.05.20

CUPRA Simracing Series wyścigi online

CUPRA wprowadza na rynek własną serię wyścigów motorowych online - Simracing Series. W serii 13 wyścigów online może wystartować każdy zainteresowany. Zmagania będą relacjonowane na żywo na kanale marki CUPRA w serwisie Youtube.