Elektryczne | 29.03.23

Smart udostępnił najnowsze szczegóły dotyczące aerodynamiki swojego pierwszego sportowego coupe #3

W pełni elektryczna marka samochodów smart ujawniła dodatkowe szczegóły (wideo) swojego nadchodzącego inteligentnego SUV-a coupe klasy premium #3.

Został opracowany z myślą o światowej klasy aerodynamice, łącząc doskonałe osiągi z dynamicznym designem. Stworzony z mocniejszą, bardziej sportową interpretacją tej samej filozofii projektowej klasy premium, co smart #1, nowy smart #3 oferuje współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,27.

 

Nowo zaprojektowany smart #3 jest wyposażony w zaawansowaną aerodynamikę, która obejmuje różne funkcje mające na celu poprawę jego osiągów. Przód samochodu ma osłonę chłodnicy AGS, a także kurtyny powietrzne, zaporę powietrzną przedniego koła i specjalną konstrukcję obręczy, aby jeszcze bardziej poprawić jego wydajność. Dyfuzor z tyłu i zoptymalizowany spojler dopełniają jego opływowy kształt. Ponadto smart #3 ma aerodynamiczne lusterka, ukryte klamki drzwi i zoptymalizowane podwozie, co dodaje mu eleganckiego wyglądu.

 

Badania aerodynamiki w motoryzacji pokazują, że przy prędkości 80 kilometrów na godzinę większość całkowitego zużycia energii przez pojazd jest wykorzystywana do pokonania oporu powietrza. W przypadku pojazdów elektrycznych niski współczynnik oporu powietrza znacznie poprawia zasięg, wydajność i prędkość maksymalną pojazdu. Ponadto niski współczynnik oporu powietrza #3 pozwala użytkownikom cieszyć się mniejszymi wibracjami i hałasem powodowanym przez wiatr, co jest świadectwem inteligentnej inżynierii i filozofii projektowania premium Mercedes-Benz.

 

Smart #3 będzie świętował swoją światową premierę podczas targów Auto Shanghai 2023.Limitowana edycja TECHART GTstreet R dla Porsche 911 Turbo, Wyprzedana!
Tuning | 09.03.23

Limitowana edycja TECHART GTstreet R dla Porsche 911 Turbo, Wyprzedana!

Wszystkie 87 unikalnych egzemplarzy limitowanej serii zostało sprzedanych w zaledwie 20 miesięcy od premiery projektu. Co dalej? Kolejna limitowana seria już w drodze.

SEAT Ateca 2020 wkrótce nowa odsłona bestsellerowego SUV-a
Wiadomości | 08.06.20

SEAT Ateca 2020 wkrótce nowa odsłona bestsellerowego SUV-a

15 czerwca zostanie zaprezentowana odświeżona wersja pierwszego SUV-a SEAT-a. Model Ateca od momentu zaprezentowania w 2016 roku sprzedał się w ponad 300 000 egzemplarzach, otwierając drogę kolejnym hiszpańskim pojazdom z segmentu ? Tarraco i Arona.

Ekscytująca cyber pomarańcza. Mustang MACH-E GT z nowym kolorem
Wiadomości | 10.06.20

Ekscytująca cyber pomarańcza. Mustang MACH-E GT z nowym kolorem

Kolor lakieru to ważna rzecz dla klientów, którzy kupują Mustanga. Ford wprowadza Mustanga Mach-E GT w kolorze Cyber Orange Metallic - odważny, przyciągający wzrok kolor nadwozia klasy premium zaprojektowany przez ekspertów od kolorów i materiałów firmy dla tych, którzy chcą zwrócić uwagę dwa razy.