Elektryczne | 29.03.23

Smart udostępnił najnowsze szczegóły dotyczące aerodynamiki swojego pierwszego sportowego coupe #3

W pełni elektryczna marka samochodów smart ujawniła dodatkowe szczegóły (wideo) swojego nadchodzącego inteligentnego SUV-a coupe klasy premium #3.

Został opracowany z myślą o światowej klasy aerodynamice, łącząc doskonałe osiągi z dynamicznym designem. Stworzony z mocniejszą, bardziej sportową interpretacją tej samej filozofii projektowej klasy premium, co smart #1, nowy smart #3 oferuje współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,27.

 

Nowo zaprojektowany smart #3 jest wyposażony w zaawansowaną aerodynamikę, która obejmuje różne funkcje mające na celu poprawę jego osiągów. Przód samochodu ma osłonę chłodnicy AGS, a także kurtyny powietrzne, zaporę powietrzną przedniego koła i specjalną konstrukcję obręczy, aby jeszcze bardziej poprawić jego wydajność. Dyfuzor z tyłu i zoptymalizowany spojler dopełniają jego opływowy kształt. Ponadto smart #3 ma aerodynamiczne lusterka, ukryte klamki drzwi i zoptymalizowane podwozie, co dodaje mu eleganckiego wyglądu.

 

Badania aerodynamiki w motoryzacji pokazują, że przy prędkości 80 kilometrów na godzinę większość całkowitego zużycia energii przez pojazd jest wykorzystywana do pokonania oporu powietrza. W przypadku pojazdów elektrycznych niski współczynnik oporu powietrza znacznie poprawia zasięg, wydajność i prędkość maksymalną pojazdu. Ponadto niski współczynnik oporu powietrza #3 pozwala użytkownikom cieszyć się mniejszymi wibracjami i hałasem powodowanym przez wiatr, co jest świadectwem inteligentnej inżynierii i filozofii projektowania premium Mercedes-Benz.

 

Smart #3 będzie świętował swoją światową premierę podczas targów Auto Shanghai 2023.Ferrari SF90 Spider w wersji MANSORY F9XX Tempesta Celeste
Tuning | 08.03.23

Ferrari SF90 Spider w wersji MANSORY F9XX Tempesta Celeste

Tylko 3 klientów na całym świecie będzie mogło cieszyć się tą wyjątkową przyjemnością, która gwarantuje, że każdy z tych pojazdów opuści fabrykę jako niepowtarzalny egzemplarz.

Nowy Ford Puma ST Gold Edition zaprojektowany przez fanów
Tuning | 18.06.21

Nowy Ford Puma ST Gold Edition zaprojektowany przez fanów

Prawie 275 000 głosów oddanych przez fanów na kanałach społecznościowych Forda w ciągu 10 dni w celu stworzenia wyjątkowej edycji modelu Puma.

Zespół Mercedesa i Lewis Hamilton będą kontynuować współpracę w 2021 roku
MotorSport | 08.02.21

Zespół Mercedesa i Lewis Hamilton będą kontynuować współpracę w 2021 roku

Z sześcioma mistrzostwami kierowców i 74 zwycięstwami w wyścigach Lewis jest najbardziej utytułowanym kierowcą w historii Srebrnej Strzały.