Elektryczne | 29.03.23

Smart udostępnił najnowsze szczegóły dotyczące aerodynamiki swojego pierwszego sportowego coupe #3

W pełni elektryczna marka samochodów smart ujawniła dodatkowe szczegóły (wideo) swojego nadchodzącego inteligentnego SUV-a coupe klasy premium #3.

Został opracowany z myślą o światowej klasy aerodynamice, łącząc doskonałe osiągi z dynamicznym designem. Stworzony z mocniejszą, bardziej sportową interpretacją tej samej filozofii projektowej klasy premium, co smart #1, nowy smart #3 oferuje współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,27.

 

Nowo zaprojektowany smart #3 jest wyposażony w zaawansowaną aerodynamikę, która obejmuje różne funkcje mające na celu poprawę jego osiągów. Przód samochodu ma osłonę chłodnicy AGS, a także kurtyny powietrzne, zaporę powietrzną przedniego koła i specjalną konstrukcję obręczy, aby jeszcze bardziej poprawić jego wydajność. Dyfuzor z tyłu i zoptymalizowany spojler dopełniają jego opływowy kształt. Ponadto smart #3 ma aerodynamiczne lusterka, ukryte klamki drzwi i zoptymalizowane podwozie, co dodaje mu eleganckiego wyglądu.

 

Badania aerodynamiki w motoryzacji pokazują, że przy prędkości 80 kilometrów na godzinę większość całkowitego zużycia energii przez pojazd jest wykorzystywana do pokonania oporu powietrza. W przypadku pojazdów elektrycznych niski współczynnik oporu powietrza znacznie poprawia zasięg, wydajność i prędkość maksymalną pojazdu. Ponadto niski współczynnik oporu powietrza #3 pozwala użytkownikom cieszyć się mniejszymi wibracjami i hałasem powodowanym przez wiatr, co jest świadectwem inteligentnej inżynierii i filozofii projektowania premium Mercedes-Benz.

 

Smart #3 będzie świętował swoją światową premierę podczas targów Auto Shanghai 2023.Pierwszy elektryczny SUV Lexusa model RZ
Elektryczne | 03.12.21

Pierwszy elektryczny SUV Lexusa model RZ

Wideo. Lexus zaprezentował teaser zupełnie nowego bezemisyjnego modelu RZ, który jest pierwszym samochodem elektrycznym marki.

TOYOTA GAZOO Racing prezentuje hipersamochód GR010 HYBRID
MotorSport | 15.01.21

TOYOTA GAZOO Racing prezentuje hipersamochód GR010 HYBRID

Z którym wkracza w nową erę wyścigów długodystansowych. Od sezonu 2021 zespół będzie startował w FIA WEC.

Audi od środka. Poznaj laboratorium projektowe
Wiadomości | 06.05.20

Audi od środka. Poznaj laboratorium projektowe

Poznaj laboratorium projektowe Audi bez konieczności ruszania się z domu. Zobacz jak przebiega proces projektowania w Audi z udziałem doświadczonych przewodników przy pomocy wirtualnych wycieczek oraz transmisji na żywo.