Premiery | 18.08.21

Zupełnie nowy Nissan Z, premiera w Nowym Jorku

Najnowsza siódma generacja kultowego sportowego Nissana. Wyróżnia się oszałamiającą stylistyką, 400-konnym silnikiem V6 z podwójnym turbodoładowaniem i zaawansowaną technologią.

Nissan pokazał całkowicie nowy samochód sportowy model Z podcza globalnej transmisji z Brooklyn’s Duggal Greenhouse, około pięciu mil od miejsca, w którym oryginalny Datsun 240Z z 1970 roku zadebiutował na całym świecie w październiku 1969 roku.

 

„Kiedy wprowadziliśmy model Z w 1969 roku, model Z był rewolucją. Od tego czasu, przez ponad 50 lat, Nissan zapewniał styl, szybkość, niezawodność i wiele więcej milionom entuzjastów na całym świecie” — powiedział przedstawiciel Ashwani Gupta. dyrektor wykonawczy i dyrektor operacyjny Nissan Motor Co., Ltd.

 

Podczas gdy wszystkie poprzednie generacje kultowego samochodu sportowego Nissana miały oznaczenia numeryczne, długo oczekiwany nowy model będzie znany w Stanach Zjednoczonych tylko pod jedną literą – Z.

 

Z oferuje smukły, atrakcyjny wygląd zewnętrzny z sylwetką, która pokazuje szacunek dla oryginalnego modelu – z długą maską i niskim tyłem. Wewnątrz, zorientowany na kierowcę kokpit zawiera 12,3-calowy konfigurowalny, inspirowany wyścigami wyświetlacz wskaźników, dostępne skórzane fotele sportowe i 8-głośnikowy system audio Bose.

 

Wszystkie modele Nissana Z 2023 roku są wyposażone w 400-konny 3,0-litrowy silnik V6 twin-turbo i do wyboru 6-biegową manualną skrzynię biegów z inspirowanym sportami motorowymi wysokowydajne sprzęgło EXEDY lub nową 9-biegową automatyczną skrzynię biegów z aluminiowymi łopatkami manetki.

 

„Z zawsze był dostępnym samochodem sportowym – zawsze umieszczonym na skrzyżowaniu aspiracji i osiągalności – marzeń i rzeczywistości. Ta najnowsza wersja jest teraz gotowa, aby zachwycić entuzjastów Z i stworzyć zupełnie nową generację fanów Z, gdy pojawi się na rynku w USA na początku przyszłego roku” – powiedział Gupta.

 

Model 2023 Z jest oferowany w wersjach Sport i Performance oraz w specjalnej edycji „Proto Spec”, która jest ograniczona do 240 sztuk.QUANTiNO 25 pierwszy na świecie w pełni elektryczny samochód bez akumulatorów
Wiadomości | 27.12.22

QUANTiNO 25 pierwszy na świecie w pełni elektryczny samochód bez akumulatorów

Elektryczny Roadster będzie w stanie przejechać do 2000 km, w pełni elektryczny z czystą energią, bez żadnych szkodliwych emisji, neutralny dla klimatu i całkowicie bez akumulatora!

Nowy V12 Vantage Roadster
Super Cars | 25.08.22

Nowy V12 Vantage Roadster

Aston Martin z dumą przedstawia nowy V12 Vantage Roadster, którego produkcja została ograniczona do 249 egzemplarzy, sprzedanych przed premierą.

Premiera nowego Lexusa IS przesunięta!
Wiadomości | 05.06.20

Premiera nowego Lexusa IS przesunięta!

Biorąc pod uwagę ostatnią globalną sytuację, Lexus przełożył premierę Nowego IS, którą pierwotnie zaplanowano na 10 czerwca.