Premiery | 18.08.21

Zupełnie nowy Nissan Z, premiera w Nowym Jorku

Najnowsza siódma generacja kultowego sportowego Nissana. Wyróżnia się oszałamiającą stylistyką, 400-konnym silnikiem V6 z podwójnym turbodoładowaniem i zaawansowaną technologią.

Nissan pokazał całkowicie nowy samochód sportowy model Z podcza globalnej transmisji z Brooklyn’s Duggal Greenhouse, około pięciu mil od miejsca, w którym oryginalny Datsun 240Z z 1970 roku zadebiutował na całym świecie w październiku 1969 roku.

 

„Kiedy wprowadziliśmy model Z w 1969 roku, model Z był rewolucją. Od tego czasu, przez ponad 50 lat, Nissan zapewniał styl, szybkość, niezawodność i wiele więcej milionom entuzjastów na całym świecie” — powiedział przedstawiciel Ashwani Gupta. dyrektor wykonawczy i dyrektor operacyjny Nissan Motor Co., Ltd.

 

Podczas gdy wszystkie poprzednie generacje kultowego samochodu sportowego Nissana miały oznaczenia numeryczne, długo oczekiwany nowy model będzie znany w Stanach Zjednoczonych tylko pod jedną literą – Z.

 

Z oferuje smukły, atrakcyjny wygląd zewnętrzny z sylwetką, która pokazuje szacunek dla oryginalnego modelu – z długą maską i niskim tyłem. Wewnątrz, zorientowany na kierowcę kokpit zawiera 12,3-calowy konfigurowalny, inspirowany wyścigami wyświetlacz wskaźników, dostępne skórzane fotele sportowe i 8-głośnikowy system audio Bose.

 

Wszystkie modele Nissana Z 2023 roku są wyposażone w 400-konny 3,0-litrowy silnik V6 twin-turbo i do wyboru 6-biegową manualną skrzynię biegów z inspirowanym sportami motorowymi wysokowydajne sprzęgło EXEDY lub nową 9-biegową automatyczną skrzynię biegów z aluminiowymi łopatkami manetki.

 

„Z zawsze był dostępnym samochodem sportowym – zawsze umieszczonym na skrzyżowaniu aspiracji i osiągalności – marzeń i rzeczywistości. Ta najnowsza wersja jest teraz gotowa, aby zachwycić entuzjastów Z i stworzyć zupełnie nową generację fanów Z, gdy pojawi się na rynku w USA na początku przyszłego roku” – powiedział Gupta.

 

Model 2023 Z jest oferowany w wersjach Sport i Performance oraz w specjalnej edycji „Proto Spec”, która jest ograniczona do 240 sztuk.Nowa forma SUV-a typu Sport
Wiadomości | 12.10.23

Nowa forma SUV-a typu Sport

Toyota wprowadza na rynek japoński zupełnie nowy model Crown „Sport”, który oferuje ekscytującą atmosferę w pakiecie z łatwym do wsiadania, wysiadania i prowadzenia, zwinną i sportową jazdę.

Fiat 500 3+1 Światowa premiera
Elektryczne | 23.10.20

Fiat 500 3+1 Światowa premiera

Olivier François, prezes Fiat Brand, przedstawia światową premierę nowej 500 3 + 1 i całej gamy nowej 500 w Lingotto w Turynie. Wideo

Mercedes-Benz G63 AMG G-Falcon
Wiadomości | 20.06.24

Mercedes-Benz G63 AMG G-Falcon

Dzieło sztuki za 10 milionów złotych stworzone z pasji przez Carlex Design z Bielska-Białej. Podstawowy model G63 w najwyższym doposażeniu, teraz, uszlachetniony i jedyny taki na świecie.