Premiery | 18.08.21

Zupełnie nowy Nissan Z, premiera w Nowym Jorku

Najnowsza siódma generacja kultowego sportowego Nissana. Wyróżnia się oszałamiającą stylistyką, 400-konnym silnikiem V6 z podwójnym turbodoładowaniem i zaawansowaną technologią.

Nissan pokazał całkowicie nowy samochód sportowy model Z podcza globalnej transmisji z Brooklyn’s Duggal Greenhouse, około pięciu mil od miejsca, w którym oryginalny Datsun 240Z z 1970 roku zadebiutował na całym świecie w październiku 1969 roku.

 

„Kiedy wprowadziliśmy model Z w 1969 roku, model Z był rewolucją. Od tego czasu, przez ponad 50 lat, Nissan zapewniał styl, szybkość, niezawodność i wiele więcej milionom entuzjastów na całym świecie” — powiedział przedstawiciel Ashwani Gupta. dyrektor wykonawczy i dyrektor operacyjny Nissan Motor Co., Ltd.

 

Podczas gdy wszystkie poprzednie generacje kultowego samochodu sportowego Nissana miały oznaczenia numeryczne, długo oczekiwany nowy model będzie znany w Stanach Zjednoczonych tylko pod jedną literą – Z.

 

Z oferuje smukły, atrakcyjny wygląd zewnętrzny z sylwetką, która pokazuje szacunek dla oryginalnego modelu – z długą maską i niskim tyłem. Wewnątrz, zorientowany na kierowcę kokpit zawiera 12,3-calowy konfigurowalny, inspirowany wyścigami wyświetlacz wskaźników, dostępne skórzane fotele sportowe i 8-głośnikowy system audio Bose.

 

Wszystkie modele Nissana Z 2023 roku są wyposażone w 400-konny 3,0-litrowy silnik V6 twin-turbo i do wyboru 6-biegową manualną skrzynię biegów z inspirowanym sportami motorowymi wysokowydajne sprzęgło EXEDY lub nową 9-biegową automatyczną skrzynię biegów z aluminiowymi łopatkami manetki.

 

„Z zawsze był dostępnym samochodem sportowym – zawsze umieszczonym na skrzyżowaniu aspiracji i osiągalności – marzeń i rzeczywistości. Ta najnowsza wersja jest teraz gotowa, aby zachwycić entuzjastów Z i stworzyć zupełnie nową generację fanów Z, gdy pojawi się na rynku w USA na początku przyszłego roku” – powiedział Gupta.

 

Model 2023 Z jest oferowany w wersjach Sport i Performance oraz w specjalnej edycji „Proto Spec”, która jest ograniczona do 240 sztuk.Citroen My Ami Buggy Concept
Concept Cars | 17.12.21

Citroen My Ami Buggy Concept

My Ami Buggy to samochód koncepcyjny wymyślony przez zabawę, który każde dziecko w wieku od 14 do 77 lat chciałoby dodać do swojej świątecznej listy.

Definitywnie luksusowy SUV nowy Bentley Bentayga
Premiery | 30.06.20

Definitywnie luksusowy SUV nowy Bentley Bentayga

Bentley pokazał dziś szczegóły nowej Bentaygi - kompletnie luksusowego SUV-a oraz pierwszego samochodu wprowadzonego na rynek w ramach biznesplanu Beyond100 firmy Bentley. Dzięki temu, że od czasu premiery samochodu wyprodukowano ponad 20 000 Bentaygów - więcej niż którykolwiek z konkurentów - nowa Bentayga ma do tej pory zbudować niesamowitą historię sukcesu.

Lamborghini Urus ustanawia nowy rekord produkcji w historii firmy
Wiadomości | 20.07.21

Lamborghini Urus ustanawia nowy rekord produkcji w historii firmy

Trzy lata po wprowadzeniu do sprzedaży Lamborghini Urus osiągnął niezwykły próg 15 000 wyprodukowanych samochodów.