Premiery | 26.06.23

Zupełnie nowa Toyota C-HR

Zaprojektowany, skonstruowany i zbudowany w Europie dla europejskich klientów. Całkowicie nowy model bazuje na sukcesie oryginalnej Toyoty C-HR jako innowatora wśród europejskich SUV-ów segmentu C.

Całkowicie nowa Toyota C-HR drugiej generacji przenosi wyróżniającą się jakość i status swojego poprzednika na wyższy poziom dzięki awangardowemu wzornictwu, zaawansowanym technologiom oraz gamie zelektryfikowanych hybrydowych i hybrydowych układów napędowych typu plug-in o zwiększonej mocy, lepszych właściwościach jezdnych i rozszerzone możliwości jazdy w trybie całkowicie elektrycznym. Wzmacnia to również zaangażowanie Toyoty w Europie: nowy model został opracowany w Europie z myślą o europejskich klientach i jest produkowany wyłącznie w Europie, łącznie z montażem akumulatorów wysokonapięciowych.

 

Całkowicie nowa Toyota C-HR zostanie wprowadzona z czterema zelektryfikowanymi układami napędowymi do wyboru. Gama obejmuje wersje hybrydowo-elektryczne (HEV) o pojemności 1,8 i 2,0 litra oraz 2,0-litrowy model hybrydowy z napędem elektrycznym typu plug-in (PHEV). Wariant 2,0-litrowy HEV będzie dodatkowo dostępny z opcją inteligentnego napędu na wszystkie koła (AWD-i). Nowe modele korzystają z najnowszej technologii Toyoty piątej generacji, która zapewnia wiodącą w swojej klasie równowagę zwiększonej mocy i niskiej emisji, spełniając potrzeby i priorytety klientów w samym sercu rynku segmentu C.

 

Hybrydowy układ napędowy o pojemności 1,8 litra, stosowany również w nowej rodzinie Corolli, koncentruje się na ekologicznych osiągach, ale ma znacznie większą moc niż obecna hybrydowa, elektryczna Toyota C-HR o pojemności 1,8 litra. Hybrid 200 to jeszcze mocniejsza propozycja, której wyższa moc przyczynia się do satysfakcjonujących wrażeń z jazdy hybrydowej przy bezkompromisowej wydajności.

 

Hybryda typu plug-in o pojemności 2,0 l — najlepszy w swojej klasie system — ma podwójne DNA: umożliwia bezwysiłkową jazdę w pełni elektrycznym pojazdem elektrycznym do codziennego użytku i wysoce wydajne osiągi hybrydy elektrycznej na dłuższych trasach.

 

Opcja AWD-i dostępna w wersji 2,0-litrowej HEV zapewnia dodatkową przyczepność i stabilność podczas ruszania, pokonywania zakrętów lub jazdy po śliskich nawierzchniach, wspomagana przez dodatkowy kompaktowy silnik elektryczny o wysokim momencie obrotowym na tylnej osi samochodu . System ten może działać w szerokim zakresie prędkości pojazdu i warunków drogowych.

 

Nowa Toyota C-HR zostanie wprowadzona z dwoma specjalnymi modelami Premiere Edition, prezentującymi najwyższy poziom wyposażenia i stylistyki. GR SPORT Premiere Edition będzie zawierać detale stylistyczne GR, w tym wzór siatki G na osłonie chłodnicy, 20-calowe felgi aluminiowe o nowym designie, znaczek GR, ornamenty „Liquid Black” na konsoli środkowej i sportowe przednie fotele z logo GR wytłoczone na zagłówkach. Jego charakterystycznym kolorem jest Precious Silver w nowej dwukolorowej wersji, która rozciąga kontrastowe czarne wykończenie z dachu na tył samochodu; dostępne będą inne opcje kolorystyczne. Specyfikacja wyposażenia obejmuje wyświetlacz head-up oraz system audio JBL premium. High Premiere Edition ma charakterystyczną dwutonową karoserię Sulphur – dostępne będą również inne kolory. W kabinie znajdują się fotele z perforowanej skóry z kontrastowymi przeszyciami w kolorze siarki, wyświetlacz przezierny i panoramiczny dach.BMW iDrive nowej generacji
Wiadomości | 21.03.21

BMW iDrive nowej generacji

Nowa interpretacja systemu obsługi, którego celem jest precyzyjne i adekwatne dostosowanie wszystkich funkcji obsługiwanych przez BMW iDrive do potrzeb i życzeń kierowcy.

Zupełnie nowy Infiniti QX55 kolejny przełomowy model luksusowej marki
Premiery | 19.11.20

Zupełnie nowy Infiniti QX55 kolejny przełomowy model luksusowej marki

Prowokacyjny kształt i dekadenckie wnętrze podkreślają zupełnie nowego SUV-a, który trafi do USA i Kanady wiosną 2021 roku.

Rozpoczęło się odliczanie do premiery nowego Volkswagena ID.7
Elektryczne | 06.04.23

Rozpoczęło się odliczanie do premiery nowego Volkswagena ID.7

Niecałe dwa tygodnie przed premierą Volkswagen podaje dalsze szczegóły dotyczące limuzyny ID.7 przeznaczonej do jazdy na długich dystansach.