Premiery | 19.07.21

Zupełnie nowa hybrydowa Toyota Aqua

Nowa generacja modelu połączyła zalety samochodu kompaktowego z wydajnością paliwową i cichą pracą hybrydowego samochodu elektrycznego w przystępnej cenie.


Zupełnie nowa hybrydowa Toyota Aqua

Pierwsza generacja Aqua pojawiła się w 2011 roku, samochód połączył doskonałą praktyczność samochodu kompaktowego z wyjątkową wydajnością paliwową i cichą pracą hybrydowego samochodu elektrycznego a to wszystko w przystępnej cenie. Od momentu wprowadzenia na rynek na całym świecie sprzedano około 1,87 miliona sztuk tego modelu.


Całkowicie nowa Aqua to pierwszy na świecie pojazd, w którym zastosowano wysokowydajny dwubiegunowy akumulator niklowo-wodorowy jako akumulator do napędu elektrycznego. W porównaniu z akumulatorem niklowo-wodorowym wyposażonym w poprzednią generację Aqua, nowy akumulator osiąga około dwukrotnie większą moc wyjściową, zapewnia również lepszą reakcję na pedał przyspieszenia i umożliwia płynne, liniowe przyspieszanie z niskich prędkości. Ponadto rozszerzono zakres prędkości, przy którym zupełnie nowa Aqua może działać wyłącznie na energię elektryczną, umożliwiając pojazdowi jazdę wyłącznie na prąd, bez włączania silnika, w wielu różnych sytuacjach miejskich.

 

Dzięki zastosowaniu platformy TNGA (GA-B) w tym samym kompaktowym nadwoziu, co poprzednio, całkowicie nowy Aqua charakteryzuje się wysoką sztywnością, wyjątkową ciszą i stabilną jazdą. Zachowując ten sam, kompaktowy rozmiar nadwozia, idealnie dostosowany do japońskich warunków drogowych, rozstaw osi Aqua został wydłużony o 50 mm; zapewnia to zarówno większą przestrzeń, szczególnie dla pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach, jak i powiększa przestrzeń bagażową, co zapewnia większą wygodę.Światowa premiera modeli Audi Q4 e-tron
Premiery | 14.04.21

Światowa premiera modeli Audi Q4 e-tron

To pierwsze kompaktowe elektryczne SUV-y marki z pod znaku Czterech Pierścieni. Zachwycają nowym, przestronnym wnętrzem i rozwiązaniami technologicznymi.

Baby Stinger czyli całkiem nowa KIA K5
Premiery | 03.07.20

Baby Stinger czyli całkiem nowa KIA K5

Odważny, mocny wygląd zawiera DNA projektu Stingera, jednocześnie rozszerzając przyszły język projektowania Kii. Najmocniejszy sedan klasy średniej Kia uwalnia ducha kierowców rozsądku dzięki uderzającemu designowi, atrakcyjnym opcjom układu napędowego i ekscytującej technologii.

CUPRA ujawnia nazwę swojego miejskiego samochodu elektrycznego
Wiadomości | 12.05.23

CUPRA ujawnia nazwę swojego miejskiego samochodu elektrycznego

Po raz kolejny CUPRA i SEAT powracają na targi Automobile Barcelona, prezentując swoje najnowsze innowacje i silne zaangażowanie firmy w rozwój pojazdów elektrycznych oraz w Barcelonę.