Premiery | 19.07.21

Zupełnie nowa hybrydowa Toyota Aqua

Nowa generacja modelu połączyła zalety samochodu kompaktowego z wydajnością paliwową i cichą pracą hybrydowego samochodu elektrycznego w przystępnej cenie.


Zupełnie nowa hybrydowa Toyota Aqua

Pierwsza generacja Aqua pojawiła się w 2011 roku, samochód połączył doskonałą praktyczność samochodu kompaktowego z wyjątkową wydajnością paliwową i cichą pracą hybrydowego samochodu elektrycznego a to wszystko w przystępnej cenie. Od momentu wprowadzenia na rynek na całym świecie sprzedano około 1,87 miliona sztuk tego modelu.


Całkowicie nowa Aqua to pierwszy na świecie pojazd, w którym zastosowano wysokowydajny dwubiegunowy akumulator niklowo-wodorowy jako akumulator do napędu elektrycznego. W porównaniu z akumulatorem niklowo-wodorowym wyposażonym w poprzednią generację Aqua, nowy akumulator osiąga około dwukrotnie większą moc wyjściową, zapewnia również lepszą reakcję na pedał przyspieszenia i umożliwia płynne, liniowe przyspieszanie z niskich prędkości. Ponadto rozszerzono zakres prędkości, przy którym zupełnie nowa Aqua może działać wyłącznie na energię elektryczną, umożliwiając pojazdowi jazdę wyłącznie na prąd, bez włączania silnika, w wielu różnych sytuacjach miejskich.

 

Dzięki zastosowaniu platformy TNGA (GA-B) w tym samym kompaktowym nadwoziu, co poprzednio, całkowicie nowy Aqua charakteryzuje się wysoką sztywnością, wyjątkową ciszą i stabilną jazdą. Zachowując ten sam, kompaktowy rozmiar nadwozia, idealnie dostosowany do japońskich warunków drogowych, rozstaw osi Aqua został wydłużony o 50 mm; zapewnia to zarówno większą przestrzeń, szczególnie dla pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach, jak i powiększa przestrzeń bagażową, co zapewnia większą wygodę.BRABUS 800 Adventure XLP SUPERWHITE
Tuning | 24.03.22

BRABUS 800 Adventure XLP SUPERWHITE

Ten jedyny w swoim rodzaju pickup oparty na modelu Mercedes-AMG G 63, którego można zabrać wszędzie, łączy światy luksusu arcydzieła na zamówienie i niepowstrzymanej mocy w terenie.

Całkowicie nowa Kia Sportage
Premiery | 01.09.21

Całkowicie nowa Kia Sportage

Premiera online pierwszej wyłącznie europejskiej wersji Sportage w jej 28-letniej historii, również jako wersja hybrydowa typu plug-in. Na żywo podczas IAA Mobility w Monachium.

Mercedes-Benz, nowa Klasa E
Premiery | 25.04.23

Mercedes-Benz, nowa Klasa E

Od ponad 75 lat Klasa E wyznacza standardy luksusowych limuzyn średniej klasy. W 2023 roku otworzy nowy rozdział w limuzynie biznesowej i wyznaczy drogę w przejściu z silnika spalinowego na elektryczny.