Premiery | 19.07.21

Zupełnie nowa hybrydowa Toyota Aqua

Nowa generacja modelu połączyła zalety samochodu kompaktowego z wydajnością paliwową i cichą pracą hybrydowego samochodu elektrycznego w przystępnej cenie.


Zupełnie nowa hybrydowa Toyota Aqua

Pierwsza generacja Aqua pojawiła się w 2011 roku, samochód połączył doskonałą praktyczność samochodu kompaktowego z wyjątkową wydajnością paliwową i cichą pracą hybrydowego samochodu elektrycznego a to wszystko w przystępnej cenie. Od momentu wprowadzenia na rynek na całym świecie sprzedano około 1,87 miliona sztuk tego modelu.


Całkowicie nowa Aqua to pierwszy na świecie pojazd, w którym zastosowano wysokowydajny dwubiegunowy akumulator niklowo-wodorowy jako akumulator do napędu elektrycznego. W porównaniu z akumulatorem niklowo-wodorowym wyposażonym w poprzednią generację Aqua, nowy akumulator osiąga około dwukrotnie większą moc wyjściową, zapewnia również lepszą reakcję na pedał przyspieszenia i umożliwia płynne, liniowe przyspieszanie z niskich prędkości. Ponadto rozszerzono zakres prędkości, przy którym zupełnie nowa Aqua może działać wyłącznie na energię elektryczną, umożliwiając pojazdowi jazdę wyłącznie na prąd, bez włączania silnika, w wielu różnych sytuacjach miejskich.

 

Dzięki zastosowaniu platformy TNGA (GA-B) w tym samym kompaktowym nadwoziu, co poprzednio, całkowicie nowy Aqua charakteryzuje się wysoką sztywnością, wyjątkową ciszą i stabilną jazdą. Zachowując ten sam, kompaktowy rozmiar nadwozia, idealnie dostosowany do japońskich warunków drogowych, rozstaw osi Aqua został wydłużony o 50 mm; zapewnia to zarówno większą przestrzeń, szczególnie dla pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach, jak i powiększa przestrzeń bagażową, co zapewnia większą wygodę.Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia
Wiadomości | 29.04.20

Nowa SKODA OCTAVIA Liftback: przestronność, innowacje i elegancka linia nadwozia

Jeszcze większa przestronność, elegancja w stylu coupé oraz innowacyjne systemy multimedialne i asystenci wspomagania kierowcy, to tyko niektóre z cech wyróżniających nową SKODĘ OCTAVIA w wersji Liftback. Ikona marki stawia kolejne kroki na drodze do sukcesu. Nowa OCTAVIA będzie dostępna w wersjach zelektryfikowanych: z napędem hybrydowym typu plug-in, a także po raz pierwszy w technologii miękkiej hybrydy. Dla bestsellera marki przygotowano również szereg wydajnych silników benzynowych i wysokoprężnych najnowszej generacji Evo.

Nowe Audi A3 Sportback czwarta generacja modelu
Wiadomości | 05.03.20

Nowe Audi A3 Sportback czwarta generacja modelu

Audi, rozpoczynając w roku 1996 sprzedaż modelu A3, było niejako "założycielem" segmentu kompaktów klasy premium. Czwarta generacja tego pełnego sukcesów samochodu wchodzi właśnie na rynek.

Radical Motorsport prezentuje Project 25
MotorSport | 02.01.23

Radical Motorsport prezentuje Project 25

Projekt 25 został zaprojektowany, aby pokazać kulminację wiedzy, którą Radical Motorsport zgromadził, produkując światowej klasy samochody wyścigowe przez ponad ćwierć wieku.