Premiery | 19.07.21

Zupełnie nowa hybrydowa Toyota Aqua

Nowa generacja modelu połączyła zalety samochodu kompaktowego z wydajnością paliwową i cichą pracą hybrydowego samochodu elektrycznego w przystępnej cenie.


Zupełnie nowa hybrydowa Toyota Aqua

Pierwsza generacja Aqua pojawiła się w 2011 roku, samochód połączył doskonałą praktyczność samochodu kompaktowego z wyjątkową wydajnością paliwową i cichą pracą hybrydowego samochodu elektrycznego a to wszystko w przystępnej cenie. Od momentu wprowadzenia na rynek na całym świecie sprzedano około 1,87 miliona sztuk tego modelu.


Całkowicie nowa Aqua to pierwszy na świecie pojazd, w którym zastosowano wysokowydajny dwubiegunowy akumulator niklowo-wodorowy jako akumulator do napędu elektrycznego. W porównaniu z akumulatorem niklowo-wodorowym wyposażonym w poprzednią generację Aqua, nowy akumulator osiąga około dwukrotnie większą moc wyjściową, zapewnia również lepszą reakcję na pedał przyspieszenia i umożliwia płynne, liniowe przyspieszanie z niskich prędkości. Ponadto rozszerzono zakres prędkości, przy którym zupełnie nowa Aqua może działać wyłącznie na energię elektryczną, umożliwiając pojazdowi jazdę wyłącznie na prąd, bez włączania silnika, w wielu różnych sytuacjach miejskich.

 

Dzięki zastosowaniu platformy TNGA (GA-B) w tym samym kompaktowym nadwoziu, co poprzednio, całkowicie nowy Aqua charakteryzuje się wysoką sztywnością, wyjątkową ciszą i stabilną jazdą. Zachowując ten sam, kompaktowy rozmiar nadwozia, idealnie dostosowany do japońskich warunków drogowych, rozstaw osi Aqua został wydłużony o 50 mm; zapewnia to zarówno większą przestrzeń, szczególnie dla pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach, jak i powiększa przestrzeń bagażową, co zapewnia większą wygodę.XPeng przedstawia projekt latającego samochodu nowej generacji
Concept Cars | 26.10.21

XPeng przedstawia projekt latającego samochodu nowej generacji

Do tej pory nowy model wykonał ponad 15 000 bezpiecznych lotów a masowa produkcja rozpocznie się w 2024 roku w przedziale cenowym nie wyższym niż 156 600 USD.

Całkowicie nowy SUV Ford EVOS
Premiery | 19.04.21

Całkowicie nowy SUV Ford EVOS

Ford EVOS zadebiutował dzisiaj na targach Auto Shanghai 2021 jako pierwszy pojazd opracowany zgodnie z planem Forda China 2.0.

Nowa generacja Audi S3 Sportback i Audi S3 Limousine
Wiadomości | 12.08.20

Nowa generacja Audi S3 Sportback i Audi S3 Limousine

Dziś cztery pierścienie prezentują nową generację Audi S3 Sportback i Audi S3 Limousine.