Elektryczne | 08.04.21

Zobacz jak wygląda komunikacja z asystentem cyfrowym Volkswagena ID.

Jak nowe modele ID. komunikują się z pasażerami pojazdu za pomocą paska świetlnego. Wideo.

Asystenci cyfrowi w coraz większym stopniu przejmują nasze codzienne życie. To mali pomocnicy, którzy na żądanie puszczają nam nasze ulubione piosenki, podają nam pogodę lub sterują ogrzewaniem i oświetleniem w naszych domach. Często pokazują, czy odbierają, czy komunikują się bezpośrednio z nami za pomocą kolorowego pierścienia świetlnego. Ta funkcja pojawiła się również w najnowszej generacji pojazdów elektrycznych - ID. rodzina, w bardzo podobnej formie - jak ID. Lekki. Jest to wąski pasek świetlny pod przednią szybą zaprojektowany w celu intuicyjnego wspomagania pasażerów pojazdu. Dowód osobisty. Światło wykorzystuje różne impulsy świetlne, aby zasygnalizować, czy samochód jest gotowy do jazdy, w którym kierunku - zgodnie z systemem nawigacji - powinien się skręcić, czy też akumulator jest aktualnie ładowany.

 

ID.3 i ID.4 to pierwsze modele Volkswagena wyposażone w nowy ID. Light w standardzie. ID. Light składa się z 54 wielokolorowych diod LED i jest umieszczona wzdłuż spodniej strony przedniej szyby. Dlatego jest widoczny tylko w bocznym polu widzenia kierowcy lub pod pewnymi kątami z zewnątrz. A co najważniejsze, dzięki różnym kolorom i wzorom ID. Light pokazuje sygnały, które kierowca i pasażer z przodu odbierają intuicyjnie, dzięki czemu mogą jeszcze lepiej skoncentrować się na jezdni i ruchu ulicznym.


Zapala się biało-niebieska animacja „powitalna”, informująca użytkownika, że ??pojazd jest gotowy do użytku. To przydatna wskazówka, ponieważ w przeciwieństwie do pojazdów z silnikami spalinowymi, pojazdy elektryczne nie emitują żadnego hałasu silnika.
Odwrócenie tych kolorów jest wyświetlane, gdy kierowca ponownie opuszcza pojazd.
Jeśli pokładowy system nawigacji jest aktywny podczas jazdy, ID. Light pokazuje kolejne kierunki z animowaną niebieską linią - na przykład płynącą w lewo dla skrętu w lewo.
W zależności od tego, czy kierowca, czy pasażer obok aktywuje sterowanie głosowe w pojeździe, ID. Light odpowiada na biało przed odpowiednim pasażerem pojazdu.
Przychodzące połączenia telefoniczne są sygnalizowane delikatnym zielonym błyskiem w obszarze centralnym.
Z drugiej strony w przypadku zatrzymania awaryjnego ID. Light miga jaskrawoczerwono.
Funkcja ta jest szczególnie przydatna również podczas procesu ładowania: gdy ID.3 lub ID.4 jest podłączone do stacji ładującej, to ID. Light pulsuje zielonym paskiem stanu i daje właścicielowi wyraźny widok stanu naładowania akumulatora, nawet z dużej odległości i z zewnątrz.Renault ujawniło nazwę swojego przyszłego topowego SUV-a typu coupe: Rafale
Wiadomości | 16.05.23

Renault ujawniło nazwę swojego przyszłego topowego SUV-a typu coupe: Rafale

Po 5-osobowym SUV-ie Austral i 5- lub 7-osobowym SUV-ie Espace, zupełnie nowy Rafale jest kolejnym hitem Renault i wzmocni jego ofensywę w segmencie D.

Lotus Final Edition
Tuning | 08.02.21

Lotus Final Edition

Modele Elise oraz Exige w specjalnej edycji na zakończenie produkcji.

NIO wprowadza na rynek pierwszy autonomiczny model jazdy ET7
Premiery | 12.01.21

NIO wprowadza na rynek pierwszy autonomiczny model jazdy ET7

ET7 to flagowy sedan z napędem elektrycznym, oferujący ponad 100 standardowych funkcji komfortu, bezpieczeństwa i inteligentnych funkcji.