Elektryczne | 08.04.21

Zobacz jak wygląda komunikacja z asystentem cyfrowym Volkswagena ID.

Jak nowe modele ID. komunikują się z pasażerami pojazdu za pomocą paska świetlnego. Wideo.

Asystenci cyfrowi w coraz większym stopniu przejmują nasze codzienne życie. To mali pomocnicy, którzy na żądanie puszczają nam nasze ulubione piosenki, podają nam pogodę lub sterują ogrzewaniem i oświetleniem w naszych domach. Często pokazują, czy odbierają, czy komunikują się bezpośrednio z nami za pomocą kolorowego pierścienia świetlnego. Ta funkcja pojawiła się również w najnowszej generacji pojazdów elektrycznych - ID. rodzina, w bardzo podobnej formie - jak ID. Lekki. Jest to wąski pasek świetlny pod przednią szybą zaprojektowany w celu intuicyjnego wspomagania pasażerów pojazdu. Dowód osobisty. Światło wykorzystuje różne impulsy świetlne, aby zasygnalizować, czy samochód jest gotowy do jazdy, w którym kierunku - zgodnie z systemem nawigacji - powinien się skręcić, czy też akumulator jest aktualnie ładowany.

 

ID.3 i ID.4 to pierwsze modele Volkswagena wyposażone w nowy ID. Light w standardzie. ID. Light składa się z 54 wielokolorowych diod LED i jest umieszczona wzdłuż spodniej strony przedniej szyby. Dlatego jest widoczny tylko w bocznym polu widzenia kierowcy lub pod pewnymi kątami z zewnątrz. A co najważniejsze, dzięki różnym kolorom i wzorom ID. Light pokazuje sygnały, które kierowca i pasażer z przodu odbierają intuicyjnie, dzięki czemu mogą jeszcze lepiej skoncentrować się na jezdni i ruchu ulicznym.


Zapala się biało-niebieska animacja „powitalna”, informująca użytkownika, że ??pojazd jest gotowy do użytku. To przydatna wskazówka, ponieważ w przeciwieństwie do pojazdów z silnikami spalinowymi, pojazdy elektryczne nie emitują żadnego hałasu silnika.
Odwrócenie tych kolorów jest wyświetlane, gdy kierowca ponownie opuszcza pojazd.
Jeśli pokładowy system nawigacji jest aktywny podczas jazdy, ID. Light pokazuje kolejne kierunki z animowaną niebieską linią - na przykład płynącą w lewo dla skrętu w lewo.
W zależności od tego, czy kierowca, czy pasażer obok aktywuje sterowanie głosowe w pojeździe, ID. Light odpowiada na biało przed odpowiednim pasażerem pojazdu.
Przychodzące połączenia telefoniczne są sygnalizowane delikatnym zielonym błyskiem w obszarze centralnym.
Z drugiej strony w przypadku zatrzymania awaryjnego ID. Light miga jaskrawoczerwono.
Funkcja ta jest szczególnie przydatna również podczas procesu ładowania: gdy ID.3 lub ID.4 jest podłączone do stacji ładującej, to ID. Light pulsuje zielonym paskiem stanu i daje właścicielowi wyraźny widok stanu naładowania akumulatora, nawet z dużej odległości i z zewnątrz.XPeng przedstawia projekt latającego samochodu nowej generacji
Concept Cars | 26.10.21

XPeng przedstawia projekt latającego samochodu nowej generacji

Do tej pory nowy model wykonał ponad 15 000 bezpiecznych lotów a masowa produkcja rozpocznie się w 2024 roku w przedziale cenowym nie wyższym niż 156 600 USD.

Dacia Bigster Concept
Concept Cars | 14.01.21

Dacia Bigster Concept

Prezentacja Bigster Concept otwiera nowe horyzonty dla Dacii w segmencie C.

W świecie samochodów nadchodzi era nowoczesnych systemów
Wiadomości | 24.10.23

W świecie samochodów nadchodzi era nowoczesnych systemów "by-wire". Co kryje się za tą tajemniczą nazwą?

Odkryj świat systemów "by-wire" w samochodach - przyszłość hamowania i sterowania dla nowej ery motoryzacji.