MotorSport | 08.11.20

Zespół Mercedes-Benz EQ ogłosił skład w siódmym sezonie Formuły E

W 7. sezonie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA w barwach ekipy Mercedes-Benz EQ wystartują Nyck de Vries i Stoffel Vandoorne

Zespół Formuły E Mercedes-Benz EQ ogłasza gotowość do swojego drugiego sezonu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. Przystąpi do niego w niezmienionym składzie – zaktualizowane elektryczne bolidy Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 02 poprowadzą Nyck de Vries i Stoffel Vandoorne. Tym samym ekipa zdecydowała się pozostać przy zeszłorocznych kierowcach.

 

„Byliśmy bardzo zadowoleni z pracy Stoffela i Nycka w zeszłym sezonie” – powiedział Ian James, szef zespołu. „Obaj zaprezentowali mocną formę, razem z zespołem zdobyli cenne doświadczenie i pokazali, że mają odpowiednie umiejętności do rywalizowania w Formule E. Są nie tylko niesamowicie szybcy, ale cechuje ich też inteligencja i mentalne zdolności do radzenia sobie z zarządzaniem energią oraz szczególnym charakterem wyścigów Formuły E. Teraz będą mogli wykorzystać to doświadczenie w 7. sezonie”.

 

Stoffel Vandoorne i Nyck de Vries: duet dobrze wyszkolony

 

Dla Stoffela Vandoornego będzie to trzeci sezon w Formule E. W ciągu dwudziestu czterech E-Prix, w których dotąd startował, odniósł jedno zwycięstwo, dwa razy „zgarnął” pole position i czterokrotnie stawał na podium. Sezon 2019/2020 zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji kierowców.

 

„Naprawdę nie mogę się doczekać powrotu na tor” – powiedział Stoffel Vandoorne. „Czuję, jakby od ostatniego wyścigu w Berlinie minęły całe wieki. Od tamtej pory przeprowadziliśmy kilka testów nowego bolidu i naprawdę miło było wrócić za kierownicę – ale nic nie może równać się z wrażeniami, jakie daje rywalizacja z najlepszymi. Ostatni sezon udało nam zakończyć się z sukcesem – wygraliśmy – i liczę, że w przyszłym roku znów będziemy walczyć o podium i triumfy i odrobinę bardziej zmniejszymy dystans do czołówki. Poczekajmy i zobaczmy, jak to wszystko sprawdzi się w praktyce”.

 

Nyck de Vries zadebiutował w 6. sezonie serii wyścigów elektrycznych bolidów jako ówczesny mistrz Formuły 2 i zakończył rok na jedenastym miejscu, jako najlepszy debiutant. Swoje pierwsze miejsce na podium – drugą lokatę – wywalczył w finale sezonu w Berlinie.

 

„Jestem szczerze zachwycony, że mogę startować w swoim drugim sezonie Formuły E razem z zespołem Mercedes-Benz EQ” – powiedział Nyck de Vries. „Za nami mocny debiut, choć to dziwny rok – Covid-19 zmienił wszystko. Na szczęście daliśmy radę i zakończyliśmy sezon pozytywnym akcentem. Chciałbym, by przyszłoroczne zmagania były bardziej »normalne«. Mam też nadzieję, że uda mi się poznać wszystkie nowe tory, na których się dotąd nie ścigałem. Współpraca z ekipą układa mi się bardzo dobrze i liczę, że w przyszłym sezonie osiągniemy więcej sukcesów, wykorzystując podstawy, które razem stworzyliśmy”.

 

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 02: dalszy rozwój napędu

 

W przyszłym sezonie Nyck i Stoffel będą ścigać się za kierownicą zaktualizowanej odmiany elektrycznej Srebrnej Strzały – bolidu Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 02, którego karbonowe poszycie ma srebrny odcień z niebieskimi akcentami symbolizującymi markę EQ. Gwiazdy Mercedesa są teraz jeszcze bardziej wyeksponowane – znajdują się na pokrywach silnika.

 

W ogólnym ujęciu bolid stanowi rozwinięcie zeszłorocznej maszyny. Największe zmiany dotyczą tego, co znajduje się pod osłonami silnika – na nowy sezon zespół zaktualizował układ napędowy.

 

W przyszłym sezonie ekipę czeka wiele nowych wyzwań – zarówno na torze, jak i poza nim. Rywalizacja z najsilniejszymi kierowcami, zespołami i producentami na świecie sprowadza się nie tylko do osiągów. Wymaga też doskonale skoordynowanej pracy zespołowej, inteligentnego zarządzania energią, przemyślanej strategii oraz szybkiego i elastycznego podejmowania decyzji.

 

Kolejne oficjalne spotkanie zespołu odbędzie się w Walencji, gdzie od 27 listopada do 1 grudnia 2020 r. będą odbywać się testy Formuły E. Siódmy sezon Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA rozpocznie się 16 stycznia 2021 r., od podwójnej rundy w Santiago de Chile.Nissan Magnite Concept kolejna premiera stylowego crossovera
Premiery | 16.07.20

Nissan Magnite Concept kolejna premiera stylowego crossovera

Nissan India zaprezentował swoją kolejną premierę nowego stylowego B-SUVa. Auto dedykowane specjalne na rynek indyjski, które prawdopodobnie zadebiutuje pod koniec 2020 roku.

Wirtualny tłum w 70. rocznicę legendarnego tłumika Abarth
Wiadomości | 05.05.20

Wirtualny tłum w 70. rocznicę legendarnego tłumika Abarth

4 maja 1950 r. podczas 32. edycji Targów Motoryzacyjnych w Turynie, marka z pod znaku Scorpiona zadebiutowała ze swoim nowym układem wydechowym. Narodziła się legenda. 70 lat po tym wydarzeniu marka Abarth zorganizowała akcję upamiętniającą w social media.

Lucid Motors przedstawia Lucid Air, najpotężniejszy i najbardziej wydajny luksusowy sedan elektryczny na świecie
Premiery | 10.09.20

Lucid Motors przedstawia Lucid Air, najpotężniejszy i najbardziej wydajny luksusowy sedan elektryczny na świecie

Lucid Air oferuje nowe standardy w zakresie innowacji, osiągów, luksusu i zrównoważonego rozwoju pojazdów elektrycznych z pełną gamą modeli zaczynających się poniżej 80 000 USD