Super Cars | 19.08.23

Zenvo Aurora jest najlżejszym i najmocniejszym samochodem drogowym marki

Dwa warianty, agresywnie stylizowana Aurora Agil i elegancki grand touring Aurora Tur, oba z czterocylindrowym silnikiem V12 o pojemności 6,6 litra, wytwarzający 1250 KM.

Nowo zaprezentowany w przeddzień Monterey Car Week, Zenvo Aurora to przełomowy moment. Aurora jest najlżejszym i najmocniejszym samochodem drogowym, jaki Zenvo Automotive kiedykolwiek wyprodukowało, jednocześnie wyznaczając początek nowej ery dla duńskiej marki, z od podstaw, całkowicie nowym projektem hipersamochodu, z autentycznym, bezkompromisowym podejściem do osiągów.

 

Nazwany na cześć lekkiej, szybkiej i pięknej natury rzadkiego zjawiska świetlnego, Aurora Borealis, Zenvo Aurora został zaprojektowany z myślą o przyjemności z jazdy. Niefiltrowane połączenie z siedzenia kierowcy do drogi.

 

Zbudowany na całkowicie nowej modułowej konstrukcji skorupowej Zenvo ZM1, opracowanej z ekspertami od struktur węglowych Zarządzającymi kompozytami, każdy parametr jest zmaksymalizowany do progu ograniczeń i kompromisów. W związku z tym, aby zapewnić brak kompromisu między komfortem a koncentracją na torze, Aurora wprowadza na rynek dwa różne podejścia uruchomione jednocześnie. Każdy z nich spełnia bezkompromisowe wymagania, oferując jednocześnie właścicielom możliwość wyboru preferowanego stylu jazdy i wyglądu. Agresywnie stylizowana Aurora Agil jest uzupełniona przez pięknie elegancką Aurorę Tur.

 

Oba modele charakteryzują się płynną, aerodynamicznie prowadzoną konstrukcją podwozia, zarządzającą i kierującą przepływ powietrza nad, pod i przez samą konstrukcję. Czyste linie Tura to wariant grand touring, z pięknie wyrzeźbionym nadwoziem i dynamiką nastawioną na stabilność i wygodną jazdę po drogach. W przeciwieństwie do tego nadwozie Agil jest zgodne z tą samą uproszczoną i elegancką filozofią projektowania, ale jest bardziej ekstremalnym tłumaczeniem, ponieważ nadwozie sprytnie zarządza przepływem powietrza. Zapewnia to wysoki poziom docisku, z wyraźnym naciskiem na jazdę po torze.

 

Wyraźnym celem projektu było zapewnienie, że Aurora dostarczy samochód prawdziwego kierowcy, zamiast gonić za liczbami lub koncentrować się na samych osiągach. Rezultatem jest bezkompromisowy ideał, który sam w sobie jest bardzo duński z założenia; uproszczony, rzeźbiarski, wydajny i naprawdę wykorzystuje filozofię projektowania „forma podążająca za funkcją” z inspiracją wykorzystaniem negatywnej przestrzeni przez Arne Jacobsena. Każdy element został dokładnie przemyślany, każdy służy celowi, nic nie jest zbędne. Całkowity nacisk na użyteczność i przyjemność z jazdy zapewnia, że każdy właściciel może cieszyć się każdym doświadczeniem, bez względu na to, jak krótkie lub długie, za kierownicą Aurory.

 

Modele Agil i Tur wyraźnie się uzupełniają. Zbudowane w oparciu o tę samą podstawową architekturę, zaprojektowane do współpracy z kluczowymi elementami stylistycznymi, każdy z nich jest również indywidualnym projektem, służącym do określonego celu.

 

Sercem wszystkich modeli Aurora jest czterocylindrowy silnik V12 o pojemności 6,6 litra, opracowany przez MAHLE Powertrain. Wytwarzający 1250 KM i rozpędzający się do 9800 obr./min, ten specjalnie zaprojektowany zespół napędowy ma konfigurację typu „hot-V” pod kątem 90 stopni, zamontowaną pośrodku za kokpitem. Następnie jest dodatkowo wzmocniony przez lekki system silnika elektrycznego, generujący do dodatkowych 600 KM w zależności od konfiguracji układu napędowego. Napęd na tylne koła w modelu Agil obejmuje pojedynczy zintegrowany silnik elektryczny o mocy 200 KM, podczas gdy napęd na cztery koła — standard w modelu Tur i opcjonalny w modelu Agil — dodaje dodatkowy silnik elektryczny do każdego z przednich kół, aby oferuje 1850 KM. Rezultat płynnie łączy natychmiastową moc i moment obrotowy, zapewniając reakcję przepustnicy w stylu silnika wolnossącego i czyni ten układ napędowy najmocniejszym silnikiem V12, jaki kiedykolwiek montowano w samochodzie drogowym.Zupełnie nowy Rolls-Royce Ghost
Premiery | 01.09.20

Zupełnie nowy Rolls-Royce Ghost

Odzwierciedlając minimalistyczną filozofię, która leży u podstaw nowego Ghosta, najważniejsze elementy tego transformacyjnego samochodu są wymienione w krótkiej formie

Toyota Tundra pierwsze zdjęcie
Wiadomości | 19.06.21

Toyota Tundra pierwsze zdjęcie

Toyota w końcu zdecydowała się na pokazanie pierwszego oficjalnego wizerunku nowej generacji swojego flagowego pickupa, modelu Tundra.

Toyota C+pod, poznaj bardzo, bardzo mały samochód dostępny w Japonii
Elektryczne | 23.12.21

Toyota C+pod, poznaj bardzo, bardzo mały samochód dostępny w Japonii

C+pod to przyjazny dla środowiska dwumiejscowy ultrakompaktowy pojazd elektryczny, który został zaprojektowany do podróży na krótkich dystansach.