Premiery | 16.09.20

Z Proto nowy sportowy model Nissana

Pokazany na wirtualnym wydarzeniu transmitowanym dookoła świata z Nissan Pavilion w Jokohamie, prototypowy samochód ma nowy wygląd wewnątrz i na zewnątrz, a także podwójny turbodoładowany silnik V-6 z manualną skrzynią biegów.

Nissan zaprezentował dziś Z Proto, sygnalizując zamiar firmy wprowadzenia nowej generacji legendarnego samochodu sportowego Z. Pokazany na wirtualnym wydarzeniu transmitowanym dookoła świata z Nissan Pavilion w Jokohamie, prototypowy samochód ma nowy wygląd wewnątrz i na zewnątrz, a także podwójny turbodoładowany silnik V-6 z manualną skrzynią biegów.

 

Po raz pierwszy zasugerowany w filmie „Nissan A-Z” w maju, Nissan Z Proto w pełni oddaje hołd 50-letniemu dziedzictwu Z. Jednocześnie jest to na wskroś nowoczesny samochód sportowy.

 

„Z jako czysty samochód sportowy reprezentuje ducha Nissana” - powiedział dyrektor generalny Nissana Makoto Uchida. „To kluczowy model w naszym planie transformacji Nissana NEXT i dowód na to, że potrafimy robić to, czego inni nie mają odwagi zrobić, od A do Z. Jako fan Z, z przyjemnością ogłaszam, że następny Z nadchodzi."Kia Motors America zapowiedziało odświeżonego Stingera
Wiadomości | 08.03.21

Kia Motors America zapowiedziało odświeżonego Stingera

Stinger na nowo zdefiniował markę Kia, stając się jednym z najlepszych sportowych sedanów na świecie. Teraz Stinger ewoluował w coś jeszcze większego.

Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar
MotorSport | 24.02.21

Ferrari ogłosiło zamiar ścigania się Le Mans Hypercar

Ferrari ogłasza rozpoczęcie programu Le Mans Hypercar, w którym od 2023 roku zacznie rywalizację w World Endurance Championship.

Maserati MCXtrema, nazwa najpotężniejszego modelu marki bez homologacji do jazdy po drogach
Wiadomości | 02.08.23

Maserati MCXtrema, nazwa najpotężniejszego modelu marki bez homologacji do jazdy po drogach

Nazywa się Maserati MCXtrema, z całą destrukcyjną siłą samochodu wyścigowego o mocy 730 KM