Concept Cars | 12.05.20

Weltmeister Maven Concept z zasięgiem 800 kilometrów

Nowy chiński samochód elektryczny Weltmeister Maven może być najlepszym samochodem elektrycznym na świecie. Deklarowany zasięg wynosi 800 km. Dla porównania Tesla do tej pory osiągnęła wskaźnik 600 km.

Weltmeister Maven concept, opracowany przez chińską firmę WM Motor, pokazuje kierunek, w którym elektryczny samochód w wersji seryjnej zostanie wykonany. Model produkcyjny ma wyglądać prawie tak samo.

Co ciekawe, nowy Weltmeister nie wygląda jak nikt inny. Projekt przedniej części ma coś z crossovera Jaguar I-Pace, ale projektanci najprawdopodobniej nie wyznaczyli takiego celu. Na czele była aerodynamika, która pomaga zwiększyć zasięg. Współczynnik oporu wynosi Cx = 0,23. To nie rekord, ale liczba jest naprawdę niewielka.

Zostało to osiągnięte nie tylko dzięki gładkiej konstrukcji nadwozia, ale także odrzuceniu lusterek zewnętrznych. Zostały one zastąpione przez kamery technologiczne, które można złożyć w przednich skrzydłach. Widoczne są również składane klamki.

Wnętrze wygląda bardzo futurystycznie i na pewno zmieni się diametralnie w trakcie produkcji. Niezwykła kierownica i przezroczysty wyświetlacz wyglądają technologicznie i drogo. Wersja produkcyjna chińskiego samochodu elektrycznego pojawi się w przyszłym roku.



Używane auto elektryczne, czy to dobry pomysł?
Wiadomości | 22.03.22

Używane auto elektryczne, czy to dobry pomysł?

Najczęstszymi powodami, dla których kierowcy wybierają właśnie ten rodzaj auta są m.in. kwestie ekologiczne, wysoki komfort jazdy oraz znacznie niższe koszty eksploatacji.

Światowa premiera EQS SUV
Premiery | 22.04.22

Światowa premiera EQS SUV

W swoim awangardowym, luksusowym wnętrzu Mercedes EQS SUV oferuje mnóstwo przestrzeni i komfortu oraz rozbudowane usługi łączności nawet dla siedmiu osób.

Unikalny prototyp Maserati MC20 dedykowany Sir Stirlingowi Mossowi
Super Cars | 14.05.20

Unikalny prototyp Maserati MC20 dedykowany Sir Stirlingowi Mossowi

Trwają testy nowego super samochodu sportowego Maserati, będzie hołdem dla Sir Stirlinga Mossa, brytyjskiego asa wyścigowego, który zmarł 12 kwietnia w wieku 90 lat.