Concept Cars | 12.05.20

Weltmeister Maven Concept z zasięgiem 800 kilometrów

Nowy chiński samochód elektryczny Weltmeister Maven może być najlepszym samochodem elektrycznym na świecie. Deklarowany zasięg wynosi 800 km. Dla porównania Tesla do tej pory osiągnęła wskaźnik 600 km.

Weltmeister Maven concept, opracowany przez chińską firmę WM Motor, pokazuje kierunek, w którym elektryczny samochód w wersji seryjnej zostanie wykonany. Model produkcyjny ma wyglądać prawie tak samo.

Co ciekawe, nowy Weltmeister nie wygląda jak nikt inny. Projekt przedniej części ma coś z crossovera Jaguar I-Pace, ale projektanci najprawdopodobniej nie wyznaczyli takiego celu. Na czele była aerodynamika, która pomaga zwiększyć zasięg. Współczynnik oporu wynosi Cx = 0,23. To nie rekord, ale liczba jest naprawdę niewielka.

Zostało to osiągnięte nie tylko dzięki gładkiej konstrukcji nadwozia, ale także odrzuceniu lusterek zewnętrznych. Zostały one zastąpione przez kamery technologiczne, które można złożyć w przednich skrzydłach. Widoczne są również składane klamki.

Wnętrze wygląda bardzo futurystycznie i na pewno zmieni się diametralnie w trakcie produkcji. Niezwykła kierownica i przezroczysty wyświetlacz wyglądają technologicznie i drogo. Wersja produkcyjna chińskiego samochodu elektrycznego pojawi się w przyszłym roku.Cyfrowy znaczek pocztowy Huracán EVO RWD Spyder
Wiadomości | 14.05.20

Cyfrowy znaczek pocztowy Huracán EVO RWD Spyder

Automobili Lamborghini uruchomił swój pierwszy cyfrowy znaczek kolekcjonerski we współpracy z Bitstamps, dostępny w dedykowanej aplikacji i zostanie wydany w limitowanej i numerowanej edycji 20 000 sztuk.

Nowe BMW M2 drugiej generacji, czysta przyjemność z jazdy
Wiadomości | 12.10.22

Nowe BMW M2 drugiej generacji, czysta przyjemność z jazdy

Kompaktowe wymiary, 6-cylindrowy silnik rzędowy, manualna skrzynia biegów, napęd na tylne koła i zaawansowana technologia to kluczowe elementy jego atrakcyjności.

Ulepszona Toyota GR Supra GT4 EVO
MotorSport | 28.10.22

Ulepszona Toyota GR Supra GT4 EVO

Toyota GAZOO Racing zaprezentowała zaktualizowany samochód wyścigowy GR Supra GT4 EVO na sezon 2023, który zapewnia lepsze hamowanie, prowadzenie i osiągi silnika.