Concept Cars | 12.05.20

Weltmeister Maven Concept z zasięgiem 800 kilometrów

Nowy chiński samochód elektryczny Weltmeister Maven może być najlepszym samochodem elektrycznym na świecie. Deklarowany zasięg wynosi 800 km. Dla porównania Tesla do tej pory osiągnęła wskaźnik 600 km.

Weltmeister Maven concept, opracowany przez chińską firmę WM Motor, pokazuje kierunek, w którym elektryczny samochód w wersji seryjnej zostanie wykonany. Model produkcyjny ma wyglądać prawie tak samo.

Co ciekawe, nowy Weltmeister nie wygląda jak nikt inny. Projekt przedniej części ma coś z crossovera Jaguar I-Pace, ale projektanci najprawdopodobniej nie wyznaczyli takiego celu. Na czele była aerodynamika, która pomaga zwiększyć zasięg. Współczynnik oporu wynosi Cx = 0,23. To nie rekord, ale liczba jest naprawdę niewielka.

Zostało to osiągnięte nie tylko dzięki gładkiej konstrukcji nadwozia, ale także odrzuceniu lusterek zewnętrznych. Zostały one zastąpione przez kamery technologiczne, które można złożyć w przednich skrzydłach. Widoczne są również składane klamki.

Wnętrze wygląda bardzo futurystycznie i na pewno zmieni się diametralnie w trakcie produkcji. Niezwykła kierownica i przezroczysty wyświetlacz wyglądają technologicznie i drogo. Wersja produkcyjna chińskiego samochodu elektrycznego pojawi się w przyszłym roku.Chiński Baojun wprowadził na rynek chiński swoje dwa nowe elektryki
Elektryczne | 26.06.20

Chiński Baojun wprowadził na rynek chiński swoje dwa nowe elektryki

Baojun wprowadził wczoraj pojazdy elektryczne E300 i E300 Plus w sześciu wariantach cenowych, które mają zasięg 305 kilometrów.

Pierwsze testy na torze McLarena Artura
Wiadomości | 16.02.21

Pierwsze testy na torze McLarena Artura

Daniel Ricciardo, kierowca McLarena Formuły 1, miał okazję aby przed globalną premierą prowadzić nowego McLarena Artura.

Nissan przedstawia koncepcję Nissan Hyper Tourer, przyszłość mobilności premium
Concept Cars | 17.10.23

Nissan przedstawia koncepcję Nissan Hyper Tourer, przyszłość mobilności premium

Firma Nissan zaprezentowała dziś trzeci z serii zaawansowanych koncepcyjnych pojazdów elektrycznych, które będą prezentowane na targach Japan Mobility Show.