Wiadomości | 17.04.20

VW Nivus zmiksowany nowy model samochodu prosto z Brazylii

(Aktualizacja 28.05.2020. Pełna premiera pod tym linkiem: https://autoshow.media/news/volkswagen-nivus-swiatowa-premiera-nowego-modelu-prosto-z-brazylii ) Brazylijski MIX. Nowe miejskie coupé? Crossover? SUV coupe? Nowy projekt samochodu? Nivus to wszystko po trochu. Brazylijski oddział Volkswagena przygotował kolejną zapowiedź nowego modelu. Nowy Volkswagen Nivus zainauguruje nowy segment, oferując innowacyjne wzornictwo i technologie z segmentu premium. Model jest w końcowej fazie testów i zostanie wprowadzony na rynek w pierwszej połowie tego roku w Brazylii. Od drugiego semestru dotrze do innych krajów w regionie Ameryki Południowej.

Aktualizacja 28.05.2020. Pełna premiera pod tym linkiem:

https://autoshow.media/news/volkswagen-nivus-swiatowa-premiera-nowego-modelu-prosto-z-brazylii

 

Nivus będzie produkowany w fabryce Anchieta w São Bernardo do Campo, w ramach strategii modułowej MQB, najnowocześniejszej koncepcji produkcji Grupy Volkswagen na świecie. Zgodnie z przepisem na sukces Polo, Virtus i T - Cross, Nivus został w całości opracowany przez zespół projektantów i inżynierów Volkswagen South America, a ponadto będzie to pierwszy model opracowany lokalnie, który będzie również produkowany i sprzedawany na rynku europejskim.

Nowatorski design - Nivus charakteryzuje się uderzającym designem, z dużym naciskiem na płynne opadanie kolumny „C”, charakterystyczne dla coupé i podnoszące naturalny sportowy charakter modelu. Jego osobowość zyskuje jeszcze bardziej uderzające argumenty w przypadku reflektorów i tylnych świateł LED, a także DRL (światła do jazdy dziennej) w całości z diodami LED, z niespotykaną wizualnie sygnaturą w modelach Volkswagena. Nowe 17-calowe felgi aluminiowe uzupełniają ekskluzywny pakiet wizualny.

Najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowy - nowy system multimedialny, w pełni opracowany w Brazylii, ma imię i nazwisko: VW Play. Wprowadza nowy ekran wysokiej rozdzielczości i kilka funkcji, które z pewnością ustanawiają nowy poziom pod względem łączności na rynku brazylijskim.

Przestrzeń i wszechstronność - dzięki modułowej strategii MQB, Nivus oferuje idealną przestrzeń wewnętrzną, aby zapewnić pięciu pasażerom pełen komfort. Bardziej wyraźny zwis tylny oferuje również doskonały bagażnik o pojemności do 415 litrów - jeden z największych wśród kompaktowych modeli, zarówno w segmencie hatchbacka, jak i SUV-a.

Technologia premium - W odniesieniu do technologii, Nivus będzie odpowiedzialny za wprowadzenie nowych funkcji bezpieczeństwa i komfortu w segmencie kompaktowym, niektóre elementy dostępne tylko w wyższych segmentach. Jednym z nich jest ACC (Adaptive Cruise Control), który umożliwia kierowcy dostosowanie prędkości i odległości, którą chce przebyć w stosunku do poprzedzającego pojazdu. Nivus wprowadza również innowacje z AEB (Autonomous Emergency Brake), funkcją, która identyfikując bezpośrednie ryzyko zderzenia czołowego, hamuje samochód autonomicznie, unikając w niektórych przypadkach jakichkolwiek danych dotyczących pojazdu lub obrażeń kierowcy i pasażerów. Pakiet bezpieczeństwa obejmuje także Front Assist, system, który za pomocą radaru i czujników monitoruje ruch drogowy i ostrzega kierowcę, dźwiękowo i wizualnie, aby uniknąć kolizji.

Reflektory LED - Kolejna różnica Nivus to zestaw reflektorów i reflektorów LED, wyłączny w tej klasie pojazdów na rynku. Zapewnia zupełnie nową identyfikację wizualną, przyjętą po raz pierwszy w modelu Volkswagena, z diodą LED DRL (światło do jazdy dziennej) w formacie otaczającym.

Wydajność jeszcze raz wydajność - w Nivus wydajność i efektywność energetyczna to standardowe elementy. Jego silnik to znany trzycylindrowy silnik 200 TSI, flexfuel i z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Ten gaz pędny zapewnia do 128 KM (94 kw) maksymalnej mocy i 20,4 m.kgf momentu obrotowego, gdy jest zasilany etanolem. Automatyczna sześciobiegowa skrzynia biegów łączy w sobie wygodę i niskie zużycie paliwa. Ten zestaw mechaniczny jest taki sam, jak obecnie bardzo udany wśród klientów Polo, Virtus i T - Cross.Trzy nowe zelektryfikowane modele CUPRA do 2025 roku
Wiadomości | 09.06.22

Trzy nowe zelektryfikowane modele CUPRA do 2025 roku

Podczas CUPRA Impulse Event zaprezentowano nowe modele marki oraz ambitne plany na przyszłość.

Pierwszy pickup Hyundaia SANTA CRUZ
Premiery | 15.04.21

Pierwszy pickup Hyundaia SANTA CRUZ

Przebojowa koncepcja samochodu, teraz jest to najbardziej oczekiwany nowy pojazd w historii marki.

Skoda Scala i Skoda Kamiq po liftingu
Wiadomości | 25.07.23

Skoda Scala i Skoda Kamiq po liftingu

Skoda prezentuje pierwsze oficjalne szkice odświeżonych wersji kompaktowego modelu Scala oraz miejskiego SUV-a Kamiq.