Wiadomości | 30.04.20

Volkswagen wprowadza na rynek zupełnie nowy kabriolet modelu T-Roc

Pierwsze egzemplarze Volkswagena T-Roc w wersji kabriolet są w drodze do salonów sprzedaży. W samą porę na wiosnę. Pierwszy crossover kabriolet Volkswagena łączy to, co najlepsze w świecie kabrioletów i SUV-ów, łącząc przyjemność z jazdy z użytecznością i uderzającym designem oraz przekonuje atrakcyjną ceną: od 27.495 euro na rynku niemieckim.


Volkswagen wprowadza na rynek zupełnie nowy kabriolet modelu T-Roc

Nowy T-Roc Cabriolet jest w drodze do salonów sprzedaży w samą porę na wiosnę. Pierwszy crossover kabriolet Volkswagena łączy to, co najlepsze w świecie kabrioletów i SUV-ów, łącząc przyjemność z jazdy z użytecznością i uderzającym designem. Elementy, w tym system zabezpieczenia przed wywróceniem się pojazdu i wzmocniona rama przedniej szyby, zostały zaprojektowane w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Nowy kabriolet jest już dostępny w salonach Volkswagena, w Niemczech model będzie dostępny w podstawowej cenie 27 495 EUR.

 Pierwszy kabriolet crossover (CUV) Volkswagena jest wygodnym środkiem transportu na każdą podróż, czy to na przejażdżki, w ruchu miejskim lub na długich trasach, w słoneczną wiosenną pogodę lub ulewny deszcz. W pełni automatyczny, elektrohydrauliczny miękki blat stanowi centralny element kabiny T-Roc Cabriolet. Otwiera się w ciągu dziewięciu sekund, nawet przy prędkościach do 30 kilometrów na godzinę, a jeśli na horyzoncie pojawią się chmury deszczowe, najnowocześniejszy miękki top szybko się zamyka. Elektromechaniczny system blokady zabezpiecza go na miejscu. Ulewy są w ten sposób niezawodnie utrzymywane, a woda może spływać przez szwy podłużne paneli bocznych jako dodatkowy kanał wodny.

Volkswagen nie naraża bezpieczeństwa w T-Roc Cabriolet. System zabezpieczający przy przewróceniu znajduje się za zagłówkami tylnego siedzenia. Rozciąga się w ułamku sekundy, w przypadku przekroczenia zdefiniowanych wartości przyspieszenia bocznego lub nachylenia bocznego. Osoby znajdujące się z przodu korzystają ze wzmocnionej ramy przedniej szyby. Sztywność skrętna nadwozia jest dodatkowo zagwarantowana przez tylne rozpórki między słupkiem B po lewej i prawej stronie oraz obudową tylnego koła, a także podwójny tylny panel podłogowy i boczne szyny podłogowe. Zastosowanie stali o wysokiej wytrzymałości i ultra wysokiej wytrzymałości oraz na gorąco również podnosi poziom bezpieczeństwa. Szereg funkcji We Connect, takich jak usługa wezwania pomocy, wezwanie pomocy i internetowy system alarmowy są przydatne w ekstremalnych sytuacjach.Mercedes-AMG GT4: nowa edycja uznanego modelu
Wiadomości | 21.04.20

Mercedes-AMG GT4: nowa edycja uznanego modelu

Po wprowadzeniu na rynek nowego samochodu wyścigowego GT3 marka Mercedes-AMG przedstawia kolejne wcielenie GT4 ? modelu, który odnosi sukcesy na całym świecie. Poza odświeżonym designem Mercedes-AMG GT4 przeszedł optymalizacje techniczne, których zadaniem jest m.in. podniesienie osiągów w wyścigach wytrzymałościowych. Lepsze chłodzenie silnika i hamulców sprawia, że nowy GT4 może niezawodnie zapewniać najwyższe osiągi na torze także w warunkach ekstremalnie wysokich temperatur powietrza.

Kompaktowa Skoda SCALA w wersji Spider
Wiadomości | 26.03.20

Kompaktowa Skoda SCALA w wersji Spider

Dwudziestu studentów Akademii ŠKODY stanęło przed ambitnym zadaniem stworzenia siódmego studenckiego samochodu koncepcyjnego. Wybór padł tym razem na kompaktowy model SCALA, który studenci zademonstrują w wersji Spider.

Vw Play. Przygotuj się na nową erę łączności, transmisji strumieniowych i usług samochodowych.
Wiadomości | 29.04.20

Vw Play. Przygotuj się na nową erę łączności, transmisji strumieniowych i usług samochodowych.

Live VW Play. Zapraszamy na premierę online prosto z Brazylii. Volkswagen Nivus będzie odgrywał szczególną rolę dla marki. Oprócz tego, że jest pierwszym SUV-em Vw zaprojektowanym w Brazylii z ofertą poniżej T-Crossa, zadebiutuje z nowym centrum multimedialnym VW Play, opracowanym całkowicie w Brazylii. Po pokazaniu zdjęć i szczegółów dotyczących samochodu producent przygotował prezentację online poświęconą wyłącznie systemowi informacyjno-rozrywkowemu, szczegółowo opisując wszystkie jego funkcje.