Premiery | 05.07.23

Volkswagen przedstawia pierwsze fakty i zdjęcia nowego T-Crossa

Volkswagen T-Cross ulepszonej generacji, która zostanie wprowadzona na rynek na początku 2024 roku, trafi do klientów z odświeżoną stylistyką, wzbogaconym wyposażeniem standardowym.

Samochód trafia do klientów ze zmienioną stylistyką, udoskonalonym wyposażeniem standardowym, nowymi funkcjami technologicznymi i nowo zaprojektowanym, wysokiej jakości wnętrzem. Rozpoczęcie przedsprzedaży planowane jest na koniec 2023 roku. W ciągu zaledwie czterech lat T-Cross zdobył czołowe miejsce wśród kompaktowych SUV-ów: już około 1,2 miliona osób wybrało tego wszechstronnego Volkswagena. Produkowany rocznie średnio 300 000 egzemplarzy T-Cross, oferowany również poza Europą pod nazwami Tacqua i Taigun, jest obecnie jednym z odnoszących największe sukcesy modeli Volkswagena na świecie.

 

Z zewnątrz odświeżony T-Cross jest natychmiast rozpoznawalny dzięki nowemu projektowi przodu i tyłu z nowymi zintegrowanymi reflektorami LED, światłami do jazdy dziennej LED i zespołami tylnych świateł LED. Matrycowe reflektory IQ.LIGHT LED to zupełnie nowa konstrukcja Volkswagena, po raz pierwszy oferowana w modelu T-Cross. Do gamy modeli dodano trzy nowe, świeże kolory: jednolity Grape Yellow (ostry, sportowy żółty), Clear Blue Metallic (elegancki i przyjazny jasnoniebieski) oraz Kings Red Metallic (żywa, uderzająca czerwień).

 

Centralnym elementem wnętrza nowego T-Crossa jest wolnostojący wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy. Standardowy ekran dotykowy ma przekątną 20,3 cm (osiem cali); topowa wersja posiada 9,2-calowy wyświetlacz o przekątnej 23,4 cm. Ponadto wszystkie wersje czterodrzwiowego pięciomiejscowego samochodu będą teraz standardowo wyposażone w cyfrowe wskaźniki. Deska rozdzielcza w T-Cross również została całkowicie przeprojektowana: podobnie jak w większych modelach VW, deska rozdzielcza ma miękką tapicerkę i znacznie wyższą jakość materiałów powierzchniowych. To samo dotyczy listew przednich drzwi w wersjach Style i R-Line. W standardzie na pokładzie znajduje się ręczna klimatyzacja, a jako opcja dostępna jest automatyczna klimatyzacja Air Care Climatronic z podświetlanymi dotykowymi suwakami.

 

Nowy T-Cross jest jednym z nielicznych pojazdów w swojej klasie na świecie opcjonalnie wyposażonych w Travel Assist, który zapewnia lepszą kontrolę wzdłużną i poprzeczną pojazdu. W zależności od natężenia ruchu przed pojazdem i dozwolonej prędkości, T-Cross może kontrolować prędkość pojazdu za pomocą automatycznego przyspieszania i hamowania. W ramach ograniczeń systemowych Travel Assist może również uwzględniać ograniczenia prędkości, zakręty i ronda w swoich interwencjach kontrolnych. Jednocześnie Lane Assist może pomóc w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu. Nowy T-Cross może automatycznie zatrzymywać się i ruszać, gdy jest wyposażony w DSG.

 

Kolejnym krokiem naprzód jest wersja Life, która obejmuje m.in. nowe 16-calowe felgi aluminiowe i skórzaną kierownicę wielofunkcyjną. Najlepsze wersje to pakiety specyfikacji Style (dla większej elegancji) i R-Line (ze sportowymi akcentami). Nowe modele T-Cross napędzane są znanymi, wydajnymi silnikami TSI Volkswagena.

 

Dostępność nowego T-Crossa. Przedsprzedaż i aktywacja internetowego konfiguratora kompaktowych SUV-ów rozpocznie się pod koniec 2023 roku. Wprowadzenie na rynek dla dealerów rozpocznie się w drugim kwartale 2024 roku. Nowy T-Cross nadal będzie oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie bazowej.Cadillac CELESTIQ ręcznie robiony, całkowicie elektryczny, ultraluksusowy sedan
Super Cars | 18.10.22

Cadillac CELESTIQ ręcznie robiony, całkowicie elektryczny, ultraluksusowy sedan

Najbardziej zaawansowany technologicznie Cadillac w historii ustanawia nowy standard motoryzacyjnego luksusu.

Hipersamochód Donkervoort D8 GTO Individual
Tuning | 10.09.21

Hipersamochód Donkervoort D8 GTO Individual

Najmocniejszy silnik, jaki kiedykolwiek widziano w Donkervoort i radykalne podejście do personalizacji, to cechy nowego D8 serii GTO Individual.

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible
Wiadomości | 21.04.20

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible

Zespół odpowiedzialny za projekt Lexusa LC Convertible miał jasno określoną misję: stworzyć najpiękniejszy na świecie samochód z otwartym dachem. Deklaracja brzmiała jednoznacznie, ale takie zadanie to przecież ogromne wyzwanie. Lexus zdecydował, że nowy samochód powinien zachować istotne motywy stylistyczne modelu LC coupe, zdobywcy wielu międzynarodowych nagród za przyciągającą spojrzenia, wyrafinowaną stylistykę.