Premiery | 05.07.23

Volkswagen przedstawia pierwsze fakty i zdjęcia nowego T-Crossa

Volkswagen T-Cross ulepszonej generacji, która zostanie wprowadzona na rynek na początku 2024 roku, trafi do klientów z odświeżoną stylistyką, wzbogaconym wyposażeniem standardowym.

Samochód trafia do klientów ze zmienioną stylistyką, udoskonalonym wyposażeniem standardowym, nowymi funkcjami technologicznymi i nowo zaprojektowanym, wysokiej jakości wnętrzem. Rozpoczęcie przedsprzedaży planowane jest na koniec 2023 roku. W ciągu zaledwie czterech lat T-Cross zdobył czołowe miejsce wśród kompaktowych SUV-ów: już około 1,2 miliona osób wybrało tego wszechstronnego Volkswagena. Produkowany rocznie średnio 300 000 egzemplarzy T-Cross, oferowany również poza Europą pod nazwami Tacqua i Taigun, jest obecnie jednym z odnoszących największe sukcesy modeli Volkswagena na świecie.

 

Z zewnątrz odświeżony T-Cross jest natychmiast rozpoznawalny dzięki nowemu projektowi przodu i tyłu z nowymi zintegrowanymi reflektorami LED, światłami do jazdy dziennej LED i zespołami tylnych świateł LED. Matrycowe reflektory IQ.LIGHT LED to zupełnie nowa konstrukcja Volkswagena, po raz pierwszy oferowana w modelu T-Cross. Do gamy modeli dodano trzy nowe, świeże kolory: jednolity Grape Yellow (ostry, sportowy żółty), Clear Blue Metallic (elegancki i przyjazny jasnoniebieski) oraz Kings Red Metallic (żywa, uderzająca czerwień).

 

Centralnym elementem wnętrza nowego T-Crossa jest wolnostojący wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy. Standardowy ekran dotykowy ma przekątną 20,3 cm (osiem cali); topowa wersja posiada 9,2-calowy wyświetlacz o przekątnej 23,4 cm. Ponadto wszystkie wersje czterodrzwiowego pięciomiejscowego samochodu będą teraz standardowo wyposażone w cyfrowe wskaźniki. Deska rozdzielcza w T-Cross również została całkowicie przeprojektowana: podobnie jak w większych modelach VW, deska rozdzielcza ma miękką tapicerkę i znacznie wyższą jakość materiałów powierzchniowych. To samo dotyczy listew przednich drzwi w wersjach Style i R-Line. W standardzie na pokładzie znajduje się ręczna klimatyzacja, a jako opcja dostępna jest automatyczna klimatyzacja Air Care Climatronic z podświetlanymi dotykowymi suwakami.

 

Nowy T-Cross jest jednym z nielicznych pojazdów w swojej klasie na świecie opcjonalnie wyposażonych w Travel Assist, który zapewnia lepszą kontrolę wzdłużną i poprzeczną pojazdu. W zależności od natężenia ruchu przed pojazdem i dozwolonej prędkości, T-Cross może kontrolować prędkość pojazdu za pomocą automatycznego przyspieszania i hamowania. W ramach ograniczeń systemowych Travel Assist może również uwzględniać ograniczenia prędkości, zakręty i ronda w swoich interwencjach kontrolnych. Jednocześnie Lane Assist może pomóc w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu. Nowy T-Cross może automatycznie zatrzymywać się i ruszać, gdy jest wyposażony w DSG.

 

Kolejnym krokiem naprzód jest wersja Life, która obejmuje m.in. nowe 16-calowe felgi aluminiowe i skórzaną kierownicę wielofunkcyjną. Najlepsze wersje to pakiety specyfikacji Style (dla większej elegancji) i R-Line (ze sportowymi akcentami). Nowe modele T-Cross napędzane są znanymi, wydajnymi silnikami TSI Volkswagena.

 

Dostępność nowego T-Crossa. Przedsprzedaż i aktywacja internetowego konfiguratora kompaktowych SUV-ów rozpocznie się pod koniec 2023 roku. Wprowadzenie na rynek dla dealerów rozpocznie się w drugim kwartale 2024 roku. Nowy T-Cross nadal będzie oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie bazowej.Jaguar Racing gotowy na sezon siódmy Formuły E
MotorSport | 22.02.21

Jaguar Racing gotowy na sezon siódmy Formuły E

Jaguar Racing powraca do elektrycznych wyścigów ulicznych w piątym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E. ABB FIA

Zobacz jak wygląda komunikacja z asystentem cyfrowym Volkswagena ID.
Elektryczne | 08.04.21

Zobacz jak wygląda komunikacja z asystentem cyfrowym Volkswagena ID.

Jak nowe modele ID. komunikują się z pasażerami pojazdu za pomocą paska świetlnego. Wideo.

Jeep Gladiator Rubicon Sideburn Concept
Tuning | 07.04.23

Jeep Gladiator Rubicon Sideburn Concept

W efektownym kolorze, napędzany 3,6-litrowym silnikiem Pentastar V-6. Coroczne Wielkanocne Safari Jeepem po pustyni Moab w stanie Utah (USA), edycja 2023.