Wiadomości | 07.07.23

Volkswagen ID. Buzz uczy się jazdy autonomicznej

Volkswagen uruchamia swój pierwszy program testów jazdy autonomicznej w Stanach Zjednoczonych, który wspiera badania i rozwój pojazdów autonomicznych Grupy Volkswagen na całym świecie.


Volkswagen ID. Buzz uczy się jazdy autonomicznej

Volkswagen Group of America rozpoczyna swój pierwszy program testów pojazdów autonomicznych w Austin w lipcu 2023 r. Firma rozpocznie swój program partią 10 w pełni elektrycznych pojazdów ID. Buzz, które wyposażono w platformę technologiczną do jazdy autonomicznej (AD) opracowaną przez globalną Grupę Volkswagen we współpracy z firmą technologiczną Mobileye. W ciągu najbliższych trzech lat Volkswagen planuje rozwijać swoją flotę testową w Austin, a także stopniowo rozszerzać operacje testowe na co najmniej cztery kolejne amerykańskie miasta. Opierając się na inwestycjach w ramach tego wstępnego programu pilotażowego, Volkswagen przewiduje komercyjne uruchomienie autonomicznych pojazdów w Austin do 2026 roku.

 

Rozpoczęcie programu testowego w USA oznacza kolejny krok w globalnych badaniach i rozwoju pojazdów autonomicznych Grupy Volkswagen. Volkswagen będzie kierować strategią i rozwojem biznesowym w Stanach Zjednoczonych i utworzyło spółkę zależną o nazwie Volkswagen ADMT, LLC, aby wspierać wdrażanie programu pojazdów autonomicznych, z zespołami w Belmont w Kalifornii i Austin w Teksasie. Firma planuje zatrudnić również członków zespołu, którzy pracowali z Argo AI.

 

W Austin Volkswagen użyje swojej rosnącej floty testowej ID. Buzz AD do zbierania danych o przejechanych kilometrach w różnych scenariuszach jazdy. Każdy z początkowych pojazdów jest wyposażony w platformę technologii autonomicznej jazdy, opracowaną przez globalną Grupę Volkswagen we współpracy z Mobileye, która obejmuje kamery, radar i technologię lidar. Wszystkie pojazdy będą przez cały czas nadzorowane przez ludzkich kierowców w tej początkowej fazie testów.Volkswagen Beetle GSR, klasyk w żółto-czarnym kolorze
Tuning | 19.12.20

Volkswagen Beetle GSR, klasyk w żółto-czarnym kolorze

GSR to efektowny, sportowy samochód w kolorze trzmiela, który był odpowiedzią na wieloletnie prośby fanów Beetle o bardziej sportową wersję klasycznego coupe.

Światowa premiera elektrycznego kombi, Volkswagena ID.7 Tourer
Premiery | 19.02.24

Światowa premiera elektrycznego kombi, Volkswagena ID.7 Tourer

Debiut wielkiego, elektrycznego kombi rodem z Wolfsburga, to jeden z pierwszych samochodów w tym segmencie na rynku.

Światowa premiera - ekstremalnie sportowy Bugatti Bolide
Super Cars | 28.10.20

Światowa premiera - ekstremalnie sportowy Bugatti Bolide

Bugatti opracował ekstremalnie skoncentrowany na torze hipersportowy samochód o niespotykanym stosunku masy do mocy wynoszącym zaledwie 0,67 kg na PS?