Wiadomości | 07.07.23

Volkswagen ID. Buzz uczy się jazdy autonomicznej

Volkswagen uruchamia swój pierwszy program testów jazdy autonomicznej w Stanach Zjednoczonych, który wspiera badania i rozwój pojazdów autonomicznych Grupy Volkswagen na całym świecie.


Volkswagen ID. Buzz uczy się jazdy autonomicznej

Volkswagen Group of America rozpoczyna swój pierwszy program testów pojazdów autonomicznych w Austin w lipcu 2023 r. Firma rozpocznie swój program partią 10 w pełni elektrycznych pojazdów ID. Buzz, które wyposażono w platformę technologiczną do jazdy autonomicznej (AD) opracowaną przez globalną Grupę Volkswagen we współpracy z firmą technologiczną Mobileye. W ciągu najbliższych trzech lat Volkswagen planuje rozwijać swoją flotę testową w Austin, a także stopniowo rozszerzać operacje testowe na co najmniej cztery kolejne amerykańskie miasta. Opierając się na inwestycjach w ramach tego wstępnego programu pilotażowego, Volkswagen przewiduje komercyjne uruchomienie autonomicznych pojazdów w Austin do 2026 roku.

 

Rozpoczęcie programu testowego w USA oznacza kolejny krok w globalnych badaniach i rozwoju pojazdów autonomicznych Grupy Volkswagen. Volkswagen będzie kierować strategią i rozwojem biznesowym w Stanach Zjednoczonych i utworzyło spółkę zależną o nazwie Volkswagen ADMT, LLC, aby wspierać wdrażanie programu pojazdów autonomicznych, z zespołami w Belmont w Kalifornii i Austin w Teksasie. Firma planuje zatrudnić również członków zespołu, którzy pracowali z Argo AI.

 

W Austin Volkswagen użyje swojej rosnącej floty testowej ID. Buzz AD do zbierania danych o przejechanych kilometrach w różnych scenariuszach jazdy. Każdy z początkowych pojazdów jest wyposażony w platformę technologii autonomicznej jazdy, opracowaną przez globalną Grupę Volkswagen we współpracy z Mobileye, która obejmuje kamery, radar i technologię lidar. Wszystkie pojazdy będą przez cały czas nadzorowane przez ludzkich kierowców w tej początkowej fazie testów.Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67
Elektryczne | 01.10.22

Charge Cars zadebiutuje w Los Angeles z zupełnie nowym modelem EV Charge ’67

Charge ’67 jest produkowany z zupełnie nowych części, ma klasyczny wygląd, karoserię z włókna węglowego, 536 koni mechanicznych i nie tylko.

Oczekiwanie zakończone ID.3 First Edition do odbioru na początku września
Wiadomości | 10.06.20

Oczekiwanie zakończone ID.3 First Edition do odbioru na początku września

Premiera limitowanej edycji 30 tysięcy sztuk Volkswagena ID.3 nadchodzi wielkimi krokami. W ramach podziękowania za lojalność wobec marki, Volkswagen oferuje specjalne rozwiązanie wszystkim osobom które zarezerwowały możliwość zakupu ID.3 w wersji 1ST, chcącym odebrać swój samochód już we wrześniu.

Nowy Mercedes-Benz GLC od teraz wyłącznie ze zelektryfikowanym napędem
Premiery | 02.06.22

Nowy Mercedes-Benz GLC od teraz wyłącznie ze zelektryfikowanym napędem

To najbardziej dynamiczny model z odnoszącej sukcesy rodziny SUV-ów Mercedes-Benz i jest dostępny tylko jako hybryda plug-in lub mild hybrid z technologią 48 V i zintegrowanym rozrusznikiem-generatorem.