Premiery | 16.11.23

Toyota przedstawia potężną i w pełni hybrydową Camry nowej generacji

Toyota Camry wkracza w dziewiątą generację z nowym, świeżym wyglądem, ulepszonymi osiągami i hybrydowym układem napędowym stworzonym do jazdy.

Zaprojektowana i zmontowana w USA, nowa Camry po mistrzowsku wzmacnia wszystko, co kierowcy kochają w obecnie najlepiej sprzedającym się sedanie w USA, oferując większą moc, uderzający wygląd, wygodę i doskonałe prowadzenie. Teraz, w ramach wysiłków Toyoty na rzecz zapewnienia wszystkim elektryfikacji, Toyota Camry 2025 będzie wyłącznie hybrydowym pojazdem elektrycznym (HEV), oferującym połączenie mocy i oszczędności paliwa, gotowe do codziennej jazdy.

 

Powering Camry to pierwszy w historii Toyoty sedan będący połączeniem 2,5-litrowego, 4-cylindrowego silnika i układu hybrydowego Toyoty piątej generacji (THS 5). Łącząc moc silnika z dwoma silnikami elektrycznymi, ten dynamiczny nowy HEV oferuje standardową łączną moc netto 225 koni mechanicznych w modelach z napędem na przednie koła (FWD) i 232 KM w modelach wyposażonych w elektroniczny napęd na wszystkie koła na żądanie (AWD). Inżynierowie Toyoty dostroili także nowy system HEV przy niższych prędkościach, aby zmniejszyć obroty silnika i zwiększyć moc z akumulatora trakcyjnego, aby zapewnić satysfakcjonujące przyspieszenie i poczucie momentu obrotowego. Toyota Camry otrzyma również plakietkę „Beyond Zero”, aby zasygnalizować zdecydowane zaangażowanie Toyoty w redukcję emisji gazów cieplarnianych i jej wizję przyszłości neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

Po raz pierwszy w historii Camry Hybrid system elektronicznego napędu na wszystkie koła (AWD) Toyoty będzie dostępny we wszystkich wersjach. Aby zapewnić większy spokój ducha, układ AWD zapewnia dodatkową przyczepność w razie potrzeby, na przykład podczas niesprzyjającej pogody lub podczas pokonywania zakrętów. Możliwości układu AWD pochodzą z dedykowanego tylnego generatora silnika elektrycznego, który w razie potrzeby automatycznie dostarcza moc na tylne koła.

 

Oczekuje się, że Toyota Camry 2025 pojawi się u dealerów Toyoty wiosną 2024 roku.Światowa premiera nowego Tiguana
Premiery | 01.07.20

Światowa premiera nowego Tiguana

Volkswagen Tiguan - najlepiej sprzedający się SUV w Europie zaprezentowany w nowej odsłonie

SKODA ENYAQ iV najważniejsze cechy nowego modelu
Wiadomości | 12.08.20

SKODA ENYAQ iV najważniejsze cechy nowego modelu

Światowa premiera ŠKODY ENYAQ iV odbędzie się 1 września w Pradze

Ford Performance przygotowuje się do startu w Rajdzie Dakar
MotorSport | 14.06.23

Ford Performance przygotowuje się do startu w Rajdzie Dakar

Ford Performance uczestniczył w większej liczbie wyścigów i zwyciężał w większej liczbie serii, krajów i torów, niż jakakolwiek inna firma na świecie.