Tuning | 04.01.22

Toyota Hilux GR SPORT o osiągach i stylu inspirowanym rajdami

Legenda oraz zwycięzca najtrudniejszej imprezy motorsportowej świata, Rajdu Dakar, teraz w nowej, najwyższej wersji tego modelu. Przedstawiamy Hiluxa GR Sport.


Toyota Hilux GR SPORT o osiągach i stylu inspirowanym rajdami

Hilux GR SPORT został zaprojektowany, aby przyciągnąć uwagę klientów, których aktywny tryb życia wykracza daleko poza codzienność, dając im idealny pojazd na pełne przygód podróże i zajęcia sportowe. Toyota wprowadziła specjalne ulepszenia zawieszenia, aby zapewnić jeszcze bardziej satysfakcjonujące wrażenia z jazdy, ze zwiększoną kontrolą, responsywnością i wyczuciem przyczepności. Szereg ekskluzywnych elementów zewnętrznych i wewnętrznych podkreśla atrakcyjność pojazdu.

 

GR SPORT korzysta również ze znaczących postępów wprowadzonych już w nowym Hiluxie, zapewniając najlepsze wrażenia z jazdy. Jego słynne na całym świecie możliwości jazdy w terenie osiągnęły nowy poziom, dzięki automatycznemu mechanizmowi różnicowemu o ograniczonym poślizgu i aktywnej kontroli trakcji. Jednocześnie wzorcowe prowadzenie i komfort podczas jazdy po drogach zapewniono dzięki ulepszeniom zawieszenia oraz ograniczeniom hałasu i wibracji.

 

Kluczową cechą zmodernizowanego układu zawieszenia jest wprowadzenie nowych amortyzatorów jednorurowych i nowych sprężyn przednich.

Konstrukcja jednorurowa tworzy większą powierzchnię tłoka, aby zapewnić lepszą wydajność tłumienia, z szybszą reakcją i lepszym rozpraszaniem ciepła. Pomaga również utrzymać odpowiednią jakość oleju wewnątrz jednostki podczas jazdy w trudnych warunkach. Przednie sprężyny śrubowe zostały usztywnione, a zarówno te, jak i nowe amortyzatory pomalowano na czerwono, aby podkreślić wyjątkowy charakter Hilux GR SPORT. Zmiany te są dodatkiem do ulepszeń zawieszenia wprowadzonych wcześniej dla nowego Hiluxa, w tym dostrojonych tylnych resorów piórowych i nowych tulei. Rezultatem jest budząca zaufanie niezawodność w wymagających warunkach jazdy.

 

W porównaniu do standardowego Hiluxa, zmiany te zapewniają znaczną poprawę właściwości jezdnych, w tym wysiłku w kierowaniu i reakcji na kąt skrętu, osiągów w linii prostej, płaskiej jazdy oraz uspokajającego przechyłu i przyczepności tylnej. Nowa konfiguracja znacząco przyczynia się również do komfortu jazdy, dzięki szybkiej reakcji na wibracje o wysokiej częstotliwości i zwiększonej zdolności tłumienia, aby kontrolować ruchy ciała i eliminować wstrząsy.

 

GR SPORT jest napędzany mocnym 2,8-litrowym silnikiem Hiluxa, wprowadzonym do gamy w 2020 roku. Zapewnia 204 KM / 150 kW i 500 Nm momentu obrotowego, jest dopasowany do sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów. GR SPORT, wyłącznie w wersji z podwójną kabiną, zachowuje imponujące możliwości przewożenia ładunku Hiluxa, które należą do najlepszych w swojej klasie: może wytrzymać ładowność jednej tony i holować przyczepy z hamulcem do 3,5 tony.

 

Czarny przedni grill ma dedykowaną siatkę w kształcie litery G i zyskuje widoczny centralny poziomy pasek z klasycznie oddaną nazwą TOYOTA, zamiast emblematu marki. Ten inspirowany dziedzictwem akcent nawiązuje do plakietki Hiluxa czwartej generacji z wczesnych lat 80-tych. Potężny przód został wzmocniony przez nowe, większe obramowania przednich świateł przeciwmgielnych. 17-calowe felgi aluminiowe mają kontrastowe czarne wykończenie i są wyposażone w opony terenowe. Czarny motyw widoczny jest w obudowach lusterek bocznych, stopniach bocznych, błotnikach i klamce tylnej klapy. To sprawia, że jaskrawa czerwień nowych amortyzatorów staje się ostrym kontrastem. Dyskretne plakietki GR SPORT są również dostępne.

 

W kabinie pojawiły się nowe sportowe przednie fotele w połączeniu czarnej skóry i syntetycznego zamszu z czerwonymi perforacjami i kontrastowymi szwami. Logo GR SPORT znajduje się na oparciach siedzeń, dywanikach, przycisku rozrusznika i animacji graficznej wyświetlacza informacyjnego. Kierowca może używać manetek do ręcznego wyboru przełożeń, a aluminiowe sportowe pedały są zamontowane. Całość podkreślają wstawki ozdobne w stylu włókna węglowego, czerwona linia dekoracyjna na całej szerokości deski rozdzielczej oraz niebieskie podświetlenie panelu drzwi.

 

Nowy Hilux GR SPORT pojawi się w sprzedaży w całej Europie latem 2022 roku.Nowe elektryczne BMW iX3 premiera już we wtorek
Wiadomości | 09.07.20

Nowe elektryczne BMW iX3 premiera już we wtorek

Już w najbliższy wtorek 14 lipca zapraszamy na premierę nowego elektrycznego modelu BMW.

Skoda pokazała pierwsze zdjęcie całkowicie nowego, elektrycznego Elroqa z napędem akumulatorowym
Wiadomości | 22.05.24

Skoda pokazała pierwsze zdjęcie całkowicie nowego, elektrycznego Elroqa z napędem akumulatorowym

W pełni elektryczny kompaktowy SUV to pierwszy seryjny model Skody, w którym zastosowano język projektowania Modern Solid.

Pininfarina Battista z rekordem przyśpieszenia i hamowania
Super Cars | 23.11.22

Pininfarina Battista z rekordem przyśpieszenia i hamowania

Włoski producent luksusowych samochodów Automobili Pininfarina potwierdził osiągi Battisty hyper GT, ujawniając po raz pierwszy oficjalne rekordowe wartości przyspieszenia i hamowania.